Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Blue_Hulk

Претоварване на процесор intel core i5-3470

Препоръчан отговор

Здравейте! търся някаква база за сравнение в интернет и не можах да намеря това което искам и за това реших да пусна една тема.Значи, когато гледам клип в ютуб с максимално качество 1080p. в диспечер на задачите "процесор" показва общо претоварване между 20-25%.Когато пускам hd филм от компютъра с резолюция 1080p. процесора показва между 12-15% общо претоварване, като понякога за миг скача на 25%.Процесора ми е i5-3470.Според вас това претоварване на процесора нормално ли е ? и ако може сравнете вашите резултати с моите защото само така ще имам представа за цялата работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е до една четвърт от изчислителните възможности, доста далеч е от претоварване :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледай какви други процеси работят на заден план.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Огледай какви други процеси работят на заден план.

Мисля, че няма такива защото, когато не бъркам нищо проца си стои на 0-1%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормално е на флаш видео да се натоварва повече процесора, видео плеърите по принцип използват повече видео картата при възпроизвеждане на видео.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става с мислене,а с гледане.Отваряш Таск Мениджъра и проверяваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли вероятност да не си включил(или да си изключил преди време) хардуерното ускорение на видеото? И да се мъчи проца (CPU ядрата) със сметките?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става с мислене,а с гледане.Отваряш Таск Мениджъра и проверяваш.

Нали точно от там гледам.

Има ли вероятност да не си включил(или да си изключил преди време) хардуерното ускорение на видеото? И да се мъчи проца (CPU ядрата) със сметките?

Не разбирам! Как да видя дали съм вкл. или изкл. хардуерното ускорение?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в раздела "процеси". Там си пише всеки процес колко товари. Ти вероятно гледаш само общата графика в "пърформанс"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да разбера, когато нещо работи според възможностите си ''защо се търси под вола теле'' ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен е нормално - по мои наблюдения сметките по рисуване на видеото са по-оптимизирани, когато се случват в плеър, който работи в среда на операционната система (а не такъв във Flash или HTML5 в браузъра).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в раздела "процеси". Там си пише всеки процес колко товари. Ти вероятно гледаш само общата графика в "пърформанс"

И там гледам, а един от процесите chrome показва около 20% товарене, когато гледам видео клип.

И там гледам, а един от процесите chrome показва около 20% товарене, когато гледам видео клип.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Флаша ти товари процесора с  тия 20 процента  или по точно плъгина на браузерите.Какво му се вглеждаш толкова  дали е на 2 или на 20 %  това му е работата на процесора да  смята .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
http://hothardware.com/Reviews/Intel-Core-i53470-QuadCore-CPU-Review/?page=7Вижте тука едни тестове, които показват изключително ниско товарене на процесора при пускане на клип в ютуб с високо качество.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Десен бутон на работното поле -->display properties-->settings-->advanced-->troubleshoot  и:

Публикувано изображение

поне при мен е в този ред

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сигурен съм, че имаш и други програми във фонов режим... Антивирусна, торент и т.н. и затова ти се струва, че процесора се "товари"... Аз натварване не съм видял! Възможно е и уиндоуса, ако е пиратка (самоделка) също да го има тоя вариант с товаренето :).... И все пак си много далече от натварването..

Ето го моя варира от 9% до 20-22% хем е дъртак и не си знае годините....
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://hothardware.com/Reviews/Intel-Core-i53470-QuadCore-CPU-Review/?page=7Вижте тука едни тестове, които показват изключително ниско товарене на процесора при пускане на клип в ютуб с високо качество.

Това е нормално. Не се заглеждай много, а си използвай компютъра. Стига с тези тестове. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се, чеша се по канчето... Дали има някаква мъъъничка разлика между натоварване и претоварване...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудя се, чеша се по канчето... Дали има някаква мъъъничка разлика между натоварване и претоварване...

Има разлика, просто постващия е искал да каже дали това натоварване е нормално за този процесор. Прав си, заглавието на темата е малко неточно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето една снимка на която се вижда това, което искам да обясня. Клипа е с резолюция 1080p и без пуснати излишни програми. Както виждате това е постоянен товар между 22-25 %, а често стига и до 30% в зависимост от сцената на видеото. И при други клипове се забелязва нещо подобно, като често стойностите са между 20-25%. Общо казано при всички клипове, които са с 1080p. процесора по-малко от 20% на диспечера не показва.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък виждам включени обновления на Windows-a. Може те да дърпат малко процесорна мощ.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз пък виждам включени обновления на Windows-a. Може те да дърпат малко процесорна мощ.

Не! не са включени, а само ми показва, че има обновления и чака да и разреша да инсталира един ъпдейт за антивирусна програма defender нещо си...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е напълно в нормите приятел, пък отгоре на това имаш и антивирусна която проверява пакетите на поточното видео и допълнително натоварва процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко е напълно в нормите приятел, пък отгоре на това имаш и антивирусна която проверява пакетите на поточното видео и допълнително натоварва процесора.

Значи това е нормално натоварване на процесора?Аз, нарочно пуснах тази тема, защото имах леки съмнения относно производителността на процесора, но сега вече разбрах, че просто процесора си си изчислява необходимите неща и е напълно нормално това натоварване.Мерси! на всички отзовали се да ми помогнат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи това е нормално натоварване на процесора?Аз, нарочно пуснах тази тема, защото имах леки съмнения относно производителността на процесора, но сега вече разбрах, че просто процесора си си изчислява необходимите неща и е напълно нормално това натоварване.Мерси! на всички отзовали се да ми помогнат.

Една малко по-нестандартна мисъл..

Сигурен ли си че се използва външната видеокарта, а не тази в процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...