Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гост

Кои драйвери да инсталирам на дъно Gygabite Z77X-UD3H

Препоръчан отговор

Гост

Здравейте, бихте ли ми казали кои драйвери да инсталирам на дъно Gygabite Z77X-UD3H ?

Досега винаги съм инсталирал заградените. Кажете нужни ли са били тези (да няма някой излишен) или пък някой да е нужен?

Използвам windows 7 ultimate 64 бита.

Линк към дъното     http://www.gigabyte.bg/products/page/mb/ga-z77x-ud3hrev_10/download/

Не съм добър художник на paintПубликувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Може ли някой да ми каже, защото тези дни ще правя преинсталация и искам да знам кои драйвери да инсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталираш драйверите за Chipset, LAN, W-FI(ако имаш), Audio, VGA, USB 3.0 (ако имаш). Горе долу това са. В Device Manager ако имаш непознат драйвер програми като AIDA или Speccy.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Инсталираш драйверите за Chipset, LAN, W-FI(ако имаш), Audio, VGA, USB 3.0 (ако имаш). Горе долу това са. В Device Manager ако имаш непознат драйвер програми като AIDA или Speccy.

Ето нова снимка. Тези които са в червено ги инсталирам, а оцветения в зелено не (понеже досега съм го инсталирал).

Има ли значение в каква поредност ги инсталирам (досега ги инсталирам както ми ги е свалило)

Предварително ви благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нова снимка. Тези които са в червено ги инсталирам, а оцветения в зелено не (понеже досега съм го инсталирал).

Има ли значение в каква поредност ги инсталирам (досега ги инсталирам както ми ги е свалило)

Предварително ви благодаря!

Снимка не виждам. Може би не си прикачил линка. Мисля, че няма последователност, но аз процедирам така.

1. Драйвер за Chipset.

2. След това ЛАН карта, Wi-FI, USB, Card Reader......

3. Audio и Video.

Не е нужно да инсталираш всички драйвери. Само необходимите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Снимка не виждам. Може би не си прикачил линка. Мисля, че няма последователност, но аз процедирам така.

1. Драйвер за Chipset.

3. Audio и Video.

Извинявам се, забравих да кача снимката. Ето

Публикувано изображение

1. Драйвер за Chipset.

3. Audio и Video.

Също така то има два драйвера за чипсет и usb3.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1.Intel Inf instalation не ти е необходимо.

2.За USB 3.0 трябва да инсталираш само единия от драйверите. Кой е той, ще ти каже програмата AIDA или Speccy.

3. Предполагам, че си с външна карта и си инсталирал драйверите от сайта на производителя и.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

1.Intel Inf instalation не ти е необходимо.

2.За USB 3.0 трябва да инсталираш само единия от драйверите. Кой е той, ще ти каже програмата AIDA или Speccy.

3. Предполагам, че си с външна карта и си инсталирал драйверите от сайта на производителя и.

А проблем ли е ако инсталирам и двата драйвера за USB 3.0, защото честно казано не се доверявам много на такива програмки.

Драйвера на видео картата го инсталирам след тези.

А какво е INF instalation

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А проблем ли е ако инсталирам и двата драйвера за USB 3.0, защото честно казано не се доверявам много на такива програмки.

Драйвера на видео картата го инсталирам след тези.

А какво е INF instalation

Да проблем е. Трябва да инсталираш само единия. Дадени са 2 защото тези дъна може да са с различни chipsets.

Ето какво е Inf Instalation

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Да проблем е. Трябва да инсталираш само единия. Дадени са 2 защото тези дъна може да са с различни chipsets.

Ето какво е Inf Instalation

Мале, досега винаги съм ги инсталирал и двата.

Не съм толкова навътре в нещата с тези драйвери.

Конфигурацията ми е:

Дъно gigabyte z77x-ud3h

Процесор:intel core i7 3770

Рам памет: 8 gb ddr3

Хард: western digital black 1000 gb

Захранване: 550 вата

Не схващам кое точно е чипсета-процесора?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията ми е:

Дъно gigabyte z77x-ud3h

Добре де, инсталирай си една AIDA или Speccy и там всичко ще се види. Вероятно драйвера ти е интелския защото дъното ти е с този чипсет: Intel® Z77 Express Chipset.

Ето какво означава чипсет и ето какво е процесор 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Конфигурацията ми е:

Дъно gigabyte z77x-ud3h

Чипсета ти е на дъното, след като твоето дъно е gigabyte z77x-ud3h, значи чипсета е z77

ПС: сега след като влезнах в сайта, гледам че има 2 ревизии на твоята платка, погледни на кутиата на дъното или отвори компа и виж на самата платка коя ревизия е и тегли драйверите за нея

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Чипсета ти е на дъното, след като твоето дъно е gigabyte z77x-ud3h, значи чипсета е z77

ПС: сега след като влезнах в сайта, гледам че има 2 ревизии на твоята платка, погледни на кутиата на дъното или отвори компа и виж на самата платка коя ревизия е и тегли драйверите за нея

И така ще разбера кой дравер за USB 3.0 ми трябва?

Тези са в червено да ги инсталирам, а другите в зелено да проверя за чипсета на дъното?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И така ще разбера кой дравер за USB 3.0 ми трябва?

Тези са в червено да ги инсталирам, а другите в зелено да проверя за чипсета на дъното?

Публикувано изображение

Приятел, Емо ти е отговорил максимално точно и ясно относно драйверите... имаш два за USBтата, защото за същия модел дънна платка има някой, в които са вградени едни чипове за USBтата, и други в които са вградени други, единственият начин да разбереш кой драйвер е за теб е като си погледнеш софтуерно хардуера (с някоя от посочените програми) и си избереш Intel или на VIA според зависи от това което ти покаже програмата

Успех и ако толкова се затрудняваш дай тука един шот на аида да кажем (въпреки че аз май това си го гледах в девайс мениджъра)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Приятел, Емо ти е отговорил максимално точно и ясно относно драйверите... имаш два за USBтата, защото за същия модел дънна платка има някой, в които са вградени едни чипове за USBтата, и други в които са вградени други, единственият начин да разбереш кой драйвер е за теб е като си погледнеш софтуерно хардуера (с някоя от посочените програми) и си избереш Intel или на VIA според зависи от това което ти покаже програмата

Успех и ако толкова се затрудняваш дай тука един шот на аида да кажем (въпреки че аз май това си го гледах в девайс мениджъра)

Ето снимки от програмата speccy. Ако трябва да дам други снимки казвайте. Има четири снимки, не е само една!

http://imgur.com/v2m93Cj,QuhVOTi,pcWaxsA,t66Zafp#0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинявайте, но виждате ли се какво пишете?  Дъното притежава USB 3.0 с контролер на Intel и USB 3.0  с контролер на VIA. Това е твърде често срещано при по-скъпите дъна, за да се увеличат USB  или SATA портовете. А за да работят USB 3.0 на VIA,  напълно резонно е да се очаква наличието на драйвери, нали? Друг е въпроса, дали тия драйвери се инсталират автоматично или трябва ръчно. Аз съм с подобно дъно, но H77 D3H, само че с сва допълнителни USB 3.0  порта на Etron, намиращи се на задния панел. Интелските портове са 2 отзад и 2 на дъното. В момента съм деинсталирал драйверите за USB 3.0  на Etron  и ето какво се получава:

Публикувано изображение

А ако не е ясно какво означава това, ето какво се получава на практика. При двата от портовете ми USb 3.0, контролирани от Интелския контролер, флашката се открива и чете. При останалите два изобщо нищо не става, все едно съм вкарал два пръста в порта.  А драйвери за Интел имам, нали?

Ето сега ще покажа, какво става след инсталиране драйверите на Etron  за USB 3.0:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И готово:

Публикувано изображение

Така, че след като не сте сигурни в нещо, не заблуждавайте човека. Да, ще има работещи USB 3.0,  но тия, контролирани от контролера на VIA, вероятно няма да работят, освен ако не се инсталират автоматично, каквато вероятност има. Но въпреки всичко е добре да се инсталират драйверите, препоръчани на сайта на Гигабайт, понеже може да са излязли нови ъпдейти или пък да има някакви бета драйвери, които пък да работят по-добре. 

ПП: Сега погледнах и репорта от AIDA 64  на колегата. Ето какво пише там:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Извинявайте, но виждате ли се какво пишете?  Дъното притежава USB 3.0 с контролер на Intel и USB 3.0  с контролер на VIA. Това е твърде често срещано при по-скъпите дъна, за да се увеличат USB  или SATA портовете. А за да работят USB 3.0 на VIA,  напълно резонно е да се очаква наличието на драйвери, нали? Друг е въпроса, дали тия драйвери се инсталират автоматично или трябва ръчно. Аз съм с подобно дъно, но H77 D3H, само че с сва допълнителни USB 3.0  порта на Etron, намиращи се на задния панел. Интелските портове са 2 отзад и 2 на дъното. В момента съм деинсталирал драйверите за USB 3.0  на Etron  и ето какво се получава:

Публикувано изображение

А ако не е ясно какво означава това, ето какво се получава на практика. При двата от портовете ми USb 3.0, контролирани от Интелския контролер, флашката се открива и чете. При останалите два изобщо нищо не става, все едно съм вкарал два пръста в порта.  А драйвери за Интел имам, нали?

Ето сега ще покажа, какво става след инсталиране драйверите на Etron  за USB 3.0:

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

И готово:

Публикувано изображение

Така, че след като не сте сигурни в нещо, не заблуждавайте човека. Да, ще има работещи USB 3.0,  но тия, контролирани от контролера на VIA, вероятно няма да работят, освен ако не се инсталират автоматично, каквато вероятност има. Но въпреки всичко е добре да се инсталират драйверите, препоръчани на сайта на Гигабайт, понеже може да са излязли нови ъпдейти или пък да има някакви бета драйвери, които пък да работят по-добре. 

ПП: Сега погледнах и репорта от AIDA 64  на колегата. Ето какво пише там:

Публикувано изображение

Много благодаря за подробния отговор. Странно ми се струва да пише че имам 2 usb 2 контролера при положение, че имам само един отпред на кутията. Както и да е. Малко се пообърках, но след подробното обяснение го схванах горе-долу. Не схванах това много "Интелските портове са 2 отзад и 2 на дъното", и за всеки случай нека да преговорим.

Всичко това от ограденото с червеното ще ми трябва или даже още нещо ми трябва. Нямам SSD диск. Надявам се, че не съм станал досаден.Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аудиодрайверите ти трябват. И без тях ще имаш звук, защото Windows  сам ще си инсталира, но пък няма да може да ползваш възможностите на аудиокартата. Мрежовите драйвери също. За USB 3.0  казах, но си в грешка за това, че нямаш такива на задния панел. Там са цели 6, ония, сините:

Публикувано изображение

Колкото и да е странно, там нямаш USB 2.0  портове.

Ето и какво пише за USB 3.0  за твоето дъно:

Публикувано изображение

Отзад имаш 2 порта, контролирани от Интелския контролер и 4, контролирани от VIA. Ако инасталираш само едните драйвери на чипсета, ще получиш гореописаното от мен, освен ако не се инсталират автоматично драйверите за VIA. 

Щом не ползваш eSATA,  драйверите на Marvell  може да пропуснеш, но пък имай предвид, че ако някога искаш да свържеш устройство чрез eSATA  портовете, ще трябва да инсталираш и драйвери. 

Сега забелязах, че в българския сайт на GB  има грешка относно лан картата ти. Тя е на Atheros, a ne na Realtek, както е написано. Тоест, драйверите са си напълно правилните. Това го казвам само за информация.

И накрая след като инсталираш това, което си запланувал, погледни и диспечъра на устройствата, да не би да има някое неразпознато устройство. Ако има, търси причината. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Добре а за предния панел на кутията ми кой драйвер действа. Там имам едно USB 3.0 и едно USB 2.0. Трябва ли да се тревожа затова, че AIDA ми открива 2 usb порта, а аз имам само един отпред. А относно снимката, където пише чипсет (не usb 3.0) трябва да инсталирам и двата драйвера.

Също така извинявам се (за незнанието си), но кои всъщност са USB-тата на вътрешния панел. Отново предварително ви благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, пак гледаме спецификацията на дъното и виждаме, че USB 3.0  на VIA  са 4 и са на задния панел. Кои точно са портовете, трябва да се види в ръководството на дъното.  USB 3.0  на чипсета ( Intel)  са 2 на задния панел и два отвътре. Тоя отвътре се ползват и за предния панел, а включването става чрез кабел. Може да отвориш капака на кутията и да видиш как точно са свързани USB  на предния ти панел. Значи, за тях ти трябват драйвери на чипсета, а не тия на VIA. Те са само за 4 от задните 6 порта. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Значи, пак гледаме спецификацията на дъното и виждаме, че USB 3.0  на VIA  са 4 и са на задния панел. Кои точно са портовете, трябва да се види в ръководството на дъното.  USB 3.0  на чипсета ( Intel)  са 2 на задния панел и два отвътре. Тоя отвътре се ползват и за предния панел, а включването става чрез кабел. Може да отвориш капака на кутията и да видиш как точно са свързани USB  на предния ти панел. Значи, за тях ти трябват драйвери на чипсета, а не тия на VIA. Те са само за 4 от задните 6 порта. 

Благодаря за отговора, сега само остана да разбера трябва ли да се тревожа затова, че AIDA ми открива 2 usb порта, а аз имам само един отпред. А относно снимката, където пише чипсет (не usb 3.0) трябва да инсталирам и двата драйвера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйверите са дадени на сайта. 

Това, какво открива AIDA,  си е нейна работа. Значи, какво представляват USB? Една част от тях имат директен извод на задния панел. Тоест, не може да ги разположиш на друго място. На дъното имаш изводи за USB 3.0  и USB 2.0. Предния ти панел има кабел, който се свързва към някой порт на дъното. Това няма нищо общо с AIDA. Тя си показва какво изобщо имаш по дъното.  Ако искаш, може да ползваш някой USB bracket  за задния или предния панел. Ето какво представлява:

Публикувано изображение

От един USB конектор на дъното може да извадиш до два USB. В случая виждаш с какъв интерфейс се свързва тоя панел към дъното. Разполага се в задната част на кутията  там и може да си разшириш USB-тата, ако не ти достигат наличните.  Отпред също може да монтираш подобен панел. Ето какво представлява такъв, с две USB 3.0:

Публикувано изображение

В твоя случай имаш нещо подобно в предната част на кутията, като портовете се свързват по същия начин към дъното. 

В твоя случай, за да ползваш подобни разширения и за да имаш USB  на предния панел на кутията, ти трябват драйвери за чипсета на Intel. VIA  отговаря само за 4 от задните USB 3.0. Това се прави така, защото чипсета предлага само определен брой USB,  а на дъна като твоето е добре да има и повече. Все пак си платил над 200 лева и да получиш толкова малко USB  не върви от търговска гледна точка. Същото се отнася и за SATA  портовете и в твоя случай, наличиетоп на Marwell контролер за eSATA. Тоя интерфейс не се предлага от чипсета, а някои хора вероятно са свикнали да го ползват. Затова и производителите на дънни платки предлагат какво ли не, за да удовлетворят потребностите на клиентите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отиди в опциите на AIDA, от там на устройства-> Windows устройства и виж дали все още имаш непознат хардуер. Същото може да го видиш и от Device Manager. Ще се види какво още не инсталирано.

Колега Кико. Не съм искал да подвеждам постващия. Не съм се занимавал с инсталация на дъна поддържащи такава възможност, затова ми беше и странно. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Драйверите са дадени на сайта. 

Това, какво открива AIDA,  си е нейна работа. Значи, какво представляват USB? Една част от тях имат директен извод на задния панел. Тоест, не може да ги разположиш на друго място. На дъното имаш изводи за USB 3.0  и USB 2.0. Предния ти панел има кабел, който се свързва към някой порт на дъното. Това няма нищо общо с AIDA. Тя си показва какво изобщо имаш по дъното.  Ако искаш, може да ползваш някой USB bracket  за задния или предния панел. Ето какво представлява:

Публикувано изображение

От един USB конектор на дъното може да извадиш до два USB. В случая виждаш с какъв интерфейс се свързва тоя панел към дъното. Разполага се в задната част на кутията  там и може да си разшириш USB-тата, ако не ти достигат наличните.  Отпред също може да монтираш подобен панел. Ето какво представлява такъв, с две USB 3.0:

Публикувано изображение

В твоя случай имаш нещо подобно в предната част на кутията, като портовете се свързват по същия начин към дъното. 

В твоя случай, за да ползваш подобни разширения и за да имаш USB  на предния панел на кутията, ти трябват драйвери за чипсета на Intel. VIA  отговаря само за 4 от задните USB 3.0. Това се прави така, защото чипсета предлага само определен брой USB,  а на дъна като твоето е добре да има и повече. Все пак си платил над 200 лева и да получиш толкова малко USB  не върви от търговска гледна точка. Същото се отнася и за SATA  портовете и в твоя случай, наличиетоп на Marwell контролер за eSATA. Тоя интерфейс не се предлага от чипсета, а някои хора вероятно са свикнали да го ползват. Затова и производителите на дънни платки предлагат какво ли не, за да удовлетворят потребностите на клиентите. 

Отново много благодаря, за подробното обяснение! А относно снимката, където пише чипсет (не usb 3.0) ще инсталирам и двата драйвера. Надявам се, че и двата са необходими. Поздрави! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Anita Hristova Trifonova
      Било празник  осми март - музика, текст, аранжимент, изпълнение А.Х.Т.sekirata cekupama

• от Метин Шабан
      Здравейте , моля да ми помогнете да реша проблема с драйвера на видео картата. Когато пуснах днес да играя dota2 играта ми крашна и проблема беше свързан с Vulkan, също така от известно време някой елементи в играта както и сянката на някой обекти (най-вече на героите) бяха като "пулсиращ" квадрат. Днес след като влязох в Radeon setings забелязах ,че има нов ъпдейт и реших да актуализирам. За жалост като вляза и дам ъпдейт чек не отчита , че съм с новите драйвери. 
      Да отбележа, че в играта ползвам Vulcan а не Dx11. След като актуализирах проблема с Vulcan не се появи до 3-4 пускане, но после ми го даде отново, плюс това в играта има значителна разлика (накъсва)

• от Мимето К.
      Здравейте.
      Имам проблем със споделянето на интернет от лан кабел.Използвам програмата Connectify Hotspot 2018 при който ми изписва Wifi adapter driver not support AP mode.Моля за помощ как да го оправя.Тъй наречения драйвер microsoft virtual wifi miniport adapter липсва от лаптопа.Марката му е Lenovo thinkpad z60t.Имам друг Lenovo g50 на който няма проблем със споделянето на мрежата.Ако е възможно без този драйвер да мога да споделя интернет на други устройства в стаята,Благодаря предварително!

• от Павел Кирилов
      Моля ако някой знае как да оправя този проблем да напише коментар под тази публикация

• от vos7ro
      Здравейте колеги!
      За първи път пиша тук, търсих информация относно проблемът ми във форума , уви не открих за това отварям нова тема!
      Имам лап топ Асус ОС Windows 8.1 (предполагам има значение) 
      Вече цял ден рестартирам компютъра отново и отново..защо!?
      Излизам по задачи-> щерка ми набарва компютъра с мишката(на 2г. е) , майка и докато я възпре не се знае какво е ставало. Жената затваря капака на ПЦ....
      Прибирам се...
      Със стартирането на ПЦ - и отваряне на главния десктоп - доло ТАСКБАР лентата е блокаж от всякъде, не мога да кликам върху нея нито с левия , нито с десния бутон на мишката,при всеки опит се чува един характерен звук за ОС и това е ..
      Също така ниско долу в него мига непрекъснато иконка ЩИТ, но и нея не мога да натисна...
      Прикачам снимка ... ПОМАГАЙТЕ моля ви... 

• Дарение

• Добави ново...