Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zooid

сп. ХАКЕР

Препоръчан отговор

Здравейте,

Съжалявам, че ще ви върна толкова години назад, но ме обзе носталгия а и вътрешно желание. Преди време имаше едно малко симпатично списание сп. ХАКЕР, попаднах на него съвсем случайно и ми допадна. Не всичко в него работеше, но пък доста от нещата, които научих от него ми помагат и до днес. За съжаление успях да си купя 5-6 броя, след което списанието изчезна от пазара. Нямам никаква идея каква е причината. По-късно забелязах, че и сайта на списанието изчезна. Така и не успях да се сдобия с всички броеве, а така силно искам това. Открих в този форум тема с линкове към част от броевете, но тези линкове вече не са активни. Бих искал да помоля, ако има някой, който притежава част или всички броеве в дигитален вид да ги ъплоудне някъде в интернет. Това списание е ценност. И макар много от нещата в него вече да не са актуални със сигурност ще се намери нещо полезно.

Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става приятел. Има си правила. Затова и предишният ти профил вече не е активен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Запитай се защо всичко е изчезнало?!?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, първо. И второ какво ще рече това? Аз току що си смених имейла. И кои точно правила имаш предвид?

Разбирам какво имате предвид, но ако се замислите скоростта на развитие на anti-malware програмите информацията в списанието е outdated. Мен ме интересуват триковете и hint-овете относно програмирането, не може да се намери много информация по темата на български. И, което е още по-важно, написана добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора, първо. И второ какво ще рече това? Аз току що си смених имейла. И кои точно правила имаш предвид?

2.10 Забранено е публикуването и разпространението на незаконен софтуер като кракове, пачове, серийни номера и произведения защитени с авторски права (филми, музика снимки и други), както и заявките за такива.

В произведенията с авторски права влизат и списанията. А такива в които има публикувани текстове на описания на незаконни действия още повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно! Убеден съм, че ако се поровя ще намеря във вашият сайт, във вашите статии много нарушения на това правило. 

Макар че, това което твърдите, че е разпространение, или заявка на продукт защитен от авторско право. Всъщност означава, че отивайки в обществена библиотека и разпечатвайки/сканирайки научна или художествена творба, или вестник или списание от миналото всъщност е престъпно деяние. Уважавам дейността Ви да следите за НЕпубликуване на незаконни неща, но това което твърдите е невярно!

Не става приятел. Има си правила. Затова и предишният ти профил вече не е активен.

zooid

А, и извинявай обаче ако профилът ми е бил деактивиран, поради каквато и да е причина, нямаше ли да пише "Регистрация "днес""? Доста грубичко се държиш за човек от екипа на Kaldata, май трябва да те сезират! В този пост направи две неверни твърдения, и една прикрита заплаха, че едва ли не ще ми бъде деактивиран акаунта защото съм създал тема с престъпно съдържание. Моля те остави потребителите да прочетат моята тема, не си налагай мнението след като сам не разбираш правилата, и законите!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешка, що се отнася за профила, обърках се с друг колега. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз проявих интерес към списанието, ако някой го ПРОДАВА да каже...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно! Убеден съм, че ако се поровя ще намеря във вашият сайт, във вашите статии много нарушения на това правило. 

Макар че, това което твърдите, че е разпространение, или заявка на продукт защитен от авторско право. Всъщност означава, че отивайки в обществена библиотека и разпечатвайки/сканирайки научна или художествена творба, или вестник или списание от миналото всъщност е престъпно деяние. Уважавам дейността Ви да следите за НЕпубликуване на незаконни неща, но това което твърдите е невярно!

За да се ползва обществена библиотека се изисква заплащане на някаква малка такса, все пак.

Сигурен ли си, че можеш свободно да изкопираш съдържанието на едно цяло списание в обществена библиотека ? Да не говорим за цяла книга.

Ако търсиш някаква конкретна информация свързана с програмиране съм сигурен, че може да се намери в интернет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да се ползва обществена библиотека се изисква заплащане на някаква малка такса, все пак.

Сигурен ли си, че можеш свободно да изкопираш съдържанието на едно цяло списание в обществена библиотека ? Да не говорим за цяла книга.

Ако търсиш някаква конкретна информация свързана с програмиране съм сигурен, че може да се намери в интернет.

Да сигурен съм, правил съм го! Темата на този POST е друга, моля ви, да не ме апострофирате неподготвено!

Ако това, което твърдите относно моят пост е вярно то тогава това:

http://www.kaldata.com/forums/topic/90102-link-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%85%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%80-%D0%BE%D1%82-2007%D0%B3-2009-%D0%B8-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8/

трябва да е изтрито, тъй като в него все още има активни линкове с "хакерски"/ IT текстове. Вземете научете Българското и чуждото законодателство преди да се изказвате в подобен стил!

Също така, прегледайте хубаво дефинициите за Hacker, Cracker, ScriptKiddie etc., както и кои от хакерските подходи и методи са обявени за престъпни деяния и при какви обстоятелства! Писането на код, престъпление ли е?!

Спрете, да ми пълните пост-а с глупости, ако нямате какво да кажете просто го подминете!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да сигурен съм, правил съм го! Темата на този POST е друга, моля ви, да не ме апострофирате неподготвено!

Ако това, което твърдите относно моят пост е вярно то тогава това:

http://www.kaldata.com/forums/topic/90102-link-%D1%81%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D1%85%D0%B0%D0%BA%D0%B5%D1%80-%D0%BE%D1%82-2007%D0%B3-2009-%D0%B8-%D0%BA%D0%BD%D0%B8%D0%B3%D0%B8/

трябва да е изтрито, тъй като в него все още има активни линкове с "хакерски"/ IT текстове. Вземете научете Българското и чуждото законодателство преди да се изказвате в подобен стил!

Също така, прегледайте хубаво дефинициите за Hacker, Cracker, ScriptKiddie etc., както и кои от хакерските подходи и методи са обявени за престъпни деяния и при какви обстоятелства! Писането на код, престъпление ли е?!

Спрете, да ми пълните пост-а с глупости, ако нямате какво да кажете просто го подминете!

Кажи в коя библиотека копираш безплатно, че искам и аз да си направя няколко копия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи в коя библиотека копираш безплатно, че искам и аз да си направя няколко копия.

отвори нова тема не пълни с garbage моята и ще ти кажа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Съжалявам, че ще ви върна толкова години назад, но ме обзе носталгия а и вътрешно желание. Преди време имаше едно малко симпатично списание сп. ХАКЕР, попаднах на него съвсем случайно и ми допадна. Не всичко в него работеше, но пък доста от нещата, които научих от него ми помагат и до днес. За съжаление успях да си купя 5-6 броя, след което списанието изчезна от пазара. Нямам никаква идея каква е причината. По-късно забелязах, че и сайта на списанието изчезна. Така и не успях да се сдобия с всички броеве, а така силно искам това. Открих в този форум тема с линкове към част от броевете, но тези линкове вече не са активни. Бих искал да помоля, ако има някой, който притежава част или всички броеве в дигитален вид да ги ъплоудне някъде в интернет. Това списание е ценност. И макар много от нещата в него вече да не са актуални със сигурност ще се намери нещо полезно.

Благодаря предварително!

Моля обърнете внимание на точка 2.10 от правилата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост
Тази тема е заключена за нови отговори.

• Добави ново...