Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

h1lt1

Realtec Audio driver - Проблем!

Препоръчан отговор

Добър вечер,  преинсталирах си ОС и при качване на драйверите възникна проблем с Sound Driver-a  Когато се инсталира към края на инсталацията комп. се рестартира сам без да каже какъв е проблема. Помогнете ако можете , благодаря предварително. Windows Xp e OS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А да не би като се инсталира този драйвър той да е рестартирал компютъра сам? В повечето случаи е така. 

Но ако се притеснявате дали има нещо друго може да изключите автоматичното рестартиране при грешка.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махнах отметката на рестартирането при което като опитах да инсталирам пак драйвера се появи син прозорец на който пише ,че уиндоус-а се е изгасил за да предотврати проблеми. Защо не ми дава да го инсталирам ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Грешен драйвър, вижте дали сте изтеглили правилния драйвър. Задължително драйвъра го изтеглете от официалния сайт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирам си драйвера от оригиналния диск , също го изтеглих от сайта на производителите и пак същото ми дава , но ако не е той как да разбера кой е подходящ ? Почти съм на 100 процента убеден , че това е драйвера http://ac97-audio-codec.en.softonic.com/ но уви неми дава да го инсталирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От оригиналния диск не би трябвало да има проблеми, само че този го премахнете веднага ако вече сте го инсталирали от този сайт, нищо чудно че дава сини екрани.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Същото е и с файла от http://www.realtek.com/downloads/downloadsView.aspx?Langid=1&PNid=23&PFid=23&Level=4&Conn=3&DownTypeID=3&GetDown=false Преди малко отново опитах и ми даде , че не е преминал тестове на Microsoft Logo и затова системата го отказва , но освен този драйвер не знам кой друг ще е подходящ , какво да правя ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди да правите каквито и да е инсталации премахнете старите драйвъри първо, защото може доста да се е омазало, след това инсталирайте драйвъра от оригиналния диск и не би трябвало да има никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих го . Дава ми DSNdUP error - No ADI Codec driver is installed ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тези симптоми се получават по принцип когато звуковата карта е развалена.Най лесно се оправя с такава карта http://magbg.com/index.php/sound-card-5-1-usb-3d-usb.html не искам да правя реклама на сайта просто все някакъв сайт с описание на продукта трябва да дам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи си марката на дъното? Сигурен ли си, че си инсталирал всички драйвери и най-вече тези на chipset? Сигурен ли си, че Windows, който инсталираш е работещ. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По нищо не личи, че драйвъра е на Realtek. По-скоро е на Sound Max. Проверете с Еверест/АИДА, за точния драйвър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за помоща проблема е решен !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...