Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

-------------

Някой правил ли е преинсталация през микро SD карта?

Препоръчан отговор

За някого може да е странен въпросът ми, но нямам кой знае какъв опит с това, та:

- Трябва да направя преинсталация с WIN 7 на машина дето няма CD/DVD ROM (сдало е багажа въпросното четящо устройство)

Зная как се случват нещата с флашка, но в момента разполагам само с една микро SD карта.

Въпросът е:

- възможна ли е такава преинсталация?

- Някой правил ли е това ако е възможно?

Извинявам се за въпроса ако е комичен, но бих искал да знам????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако картата в четец се разпознава от BIOS като устройство, би трябвало да стане...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или с преходник към ЮСБ.

Или търси флашка от някой познат.

Това е моето мнение.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За някого може да е странен въпросът ми, но нямам кой знае какъв опит с това, та:- Трябва да направя преинсталация с WIN 7 на машина дето няма CD/DVD ROM (сдало е багажа въпросното четящо устройство)Зная как се случват нещата с флашка, но в момента разполагам само с една микро SD карта.Въпросът е:- възможна ли е такава преинсталация?- Някой правил ли е това ако е възможно?Извинявам се за въпроса ако е комичен, но бих искал да знам????

Това "устройство" лаптоп ли е? Ако да - с какъв четец разполага. Този четец видим ли е под BIOS? В смисъл трябват ли му драйвъри, за да функционира, или?Иначе картата не е по-различна от флашката, разликата е размера и формата.Би трябвало да стане, ако я вкараш в USB четец на карти. Ако я вкарваш във вграден такъв четец ще имаш повече затруднения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това "устройство" лаптоп ли е? Ако да - с какъв четец разполага. Този четец видим ли е под BIOS? В смисъл трябват ли му драйвъри, за да функционира, или?Иначе картата не е по-различна от флашката, разликата е размера и формата.Би трябвало да стане, ако я вкараш в USB четец на карти. Ако я вкарваш във вграден такъв четец ще имаш повече затруднения.

Машината е настолна, а четеца е външен USB четец за карти (някакво китайче без име). Има диск с някакви драйвъри, които са инсталирани, но до колкото си спомням, те касаят само една от функциите т.е. четене и обработка на данни от SIM карти. Май, за четенето на SD не беше нужен драйвър. Може и да греша!!!

Ще взема да си поиграя тази вечер, но се чудя с коя програма да я направя бутваща тази карта (флашка) ????

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Windows 7 USB/DVD download tool

Сложи картата памет в USB четеца и погледни в биос дали се разпознава.

От години нямам и не използвам CD/DVD преинсталирам от карта памет или флашка.

Успех

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори от телефон би трябвало да може да се инсталира... Купих си това приложение (за рутнати телефони), но още съм нямал възможност да го изпробвам.

От MicroSD карта съм инсталирал многократно и не е никакъв проблем. От години не ползвам флашки, ползвам MicroSD + четец, което за мен е много по-добрата комбинация... Бях си купил десетина четци ето като този, а сега ползвам един по-добър вариант. Но... ти говориш за някакъв четец, който може и да създаде проблем с тези допълнителни функции за SIM и т.н. ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Аз съм преинсталирал веднъж през SD картата на телефона ми :ДД..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз съм пробвал и става без проблем на USB четец.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега ще се заема, а утре по някое време ще споделя какво се е случило!

Благодаря на отзовалите се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата се получих, но бавно и не и от първия път. 

Още веднъж благодаря на отзовалите се  :wors:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещата се получих, но бавно и не и от първия път. 

Още веднъж благодаря на отзовалите се  :wors:

Основно съм ползвал този инструмент. Много зависи как си форматирал и т.н. Има значение за скоростта на инсталацията дали е NTFS, FAT, FAT32...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...