Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте, приятели! :)

Това е първият ми пост, в който ще ви запознач максимално с проблема ми, и се надявам да успеете да ми помогнете. :)

Така.....проблема ми е, че наскоро докато играя League of Legends или GTA IV и се забелязва как картината леко насича, самия лаг представлява нещо като на линии, насича ми в хоризонтално положение :D, не ми забива или замръзва или нещо такова, просто до като се движа в игрите и в страни забелязвам как се разминава картината с насичане, ще добавя, че съм с лаптоп, който е нов и е на има няма 4-5  месеца, замислих се дали случайно може да се е напълнил с прах... обаче вчера го отворих и имаше минимално количество прах. В последния месец, преинсталирах лаптопа около 5-6 пъти, ту бях с 7-ца ту с 8-ца ту с 32 бит ту с 64 бит. :D Искам да подчертая, че разбирам от ОС, софт и хард... програмист съм, обаче, колкото и да го мислех този проблем, така и решение не намирах и започвам да се отчайвам. Между другото искам да добавя, че този лаптоп е специално взет да тръгват и игри на него, не съм с вградена Видео карта, и в началото, когато си го купих, перфектна игра в лигата и в джта, в лигата на Very High беше всичко, а сега и на Low ми сече, изтеглих и инсталирах последно валидните драйвъри но пак същото.

В момента съм с Windows 7 x86

Параметри на лаптопа:

HDD 700 GB

Video Card Nvidia Geforce 710M 1GB

Ram 6 GB

Intel® Pentium® CPU 2020M Dual Core - 2.40+2.40 GHz

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Video Card Nvidia Geforce 710M 1GB // Предполагам си проверил колко градуса вдига, когато играеш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Video Card Nvidia Geforce 710M 1GB // Предполагам си проверил колко градуса вдига, когато играеш. 

Ами всъщност не, проверих градуса на процесора само, не се сещам как да проверя градуса на видео картата, но пак не ми се връзва картинката, понеже 3-4 месеца си го използвам лаптопа постоянно и играех какво ли не, и от около месец излезе този проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами всъщност не, проверих градуса на процесора само, не се сещам как да проверя градуса на видео картата, но пак не ми се връзва картинката, понеже 3-4 месеца си го използвам лаптопа постоянно и играех какво ли не, и от около месец излезе този проблем.

Тази карта е гореща. Ако ти вдига високи температури ти прави и този проблем с насичането. Виж и какви процеси са активни и товарят системата, когато ти насичат игрите. 

Има вероятност да имаш и проблеми с хард диска. Може да го тестваш за грешки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато не играя, видео картата дига температура макс 42 градуса, а когато играя, температурата е 48-49, харда го тествах 3-три пъти, всичко е на 6 с него

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато не играя, видео картата дига температура макс 42 градуса, а когато играя, температурата е 48-49, харда го тествах 3-три пъти, всичко е на 6 с него

Колко време играеш и наблюдаваш тази температура?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А след толкова преинсталации погледна ли дали играта използва външната видео карта или работи с вградената ? 49 градуса за мобилна видео карта и то под товар ми се виждат малко

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време играеш и наблюдаваш тази температура?

Ами играя около 20 минутки

А след толкова преинсталации погледна ли дали играта използва външната видео карта или работи с вградената ? 49 градуса за мобилна видео карта и то под товар ми се виждат малко

Ами гледах в контролния панел и си е с външната карта настройката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами играя около 20 минутки

Ами гледах в контролния панел и си е с външната карта настройката.

Преинсталация на играта предполагам също си опитал? Същия проблем, който описваш го имаше един приятел, но там проблема беше в хард диска.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, приятели! :)

Имаш така нареченият "тиъринг". Включи вертикалната синхронизация от опциите на игрите или от софтуера на Nvidia (в твоя случай). Сложи също и всички последни пачове към проблемните игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш така нареченият "тиъринг". Включи вертикалната синхронизация от опциите на игрите или от софтуера на Nvidia (в твоя случай). Сложи също и всички последни пачове към проблемните игри.

Би ли ми обяснил малко повечко относно този проблем,ако искаш да прикача снимки с настройките на видео картата,за да ме опътиш?  :)

Преинсталация на играта предполагам също си опитал? Същия проблем, който описваш го имаше един приятел, но там проблема беше в хард диска.

Мда,преинсталации около 5-6 пъти правих  :)  ,иначе ме съмнява да е от харда,все пак го сканирах много пъти и няма грешки,никакви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би ли ми обяснил малко повечко относно този проблем,ако искаш да прикача снимки с настройките на видео картата,за да ме опътиш?  :)

Мда,преинсталации около 5-6 пъти правих  :)  ,иначе ме съмнява да е от харда,все пак го сканирах много пъти и няма грешки,никакви.

Качи, за да видим.

П.П. Иначе ТУК е обяснено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел,благодаря ти...не бих се сетил сам,проблема е разрешен, благодаря на всички за изчерпателните отговори и възможности!!! :) :) :) :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятел,благодаря ти...не бих се сетил сам,проблема е разрешен, благодаря на всички за изчерпателните отговори и възможности!!! :) :) :) :)

За нищо. Радвам се, че проблема се е разрешил. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...