Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

DragonRider

Win7 - Desktop Window Manager stopped working

Препоръчан отговор

Така. След като си обнових видео драйвера и се барниках малко в msconfig си реснах компютъра и какво да видя: аерото го няма, включи се windows basic, и съобщение: Desktop Window Manager has stopped working.

Някакви идеи? Възможно ли е да съм спрял нещо от msconfig което да е довело до този проблем?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е да е спряна услугата Themes. Може да се провери от Start > Run > "services.msc" - там ако срещу Themes няма "Started" в колонката Status, значи услугата не работи. Пуска се с двоен клик и бутона "Start" от отворилия се прозорец. Startup type трябва да е "Automatic", за да се пуска винаги заедно с Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери и услугата Desktop Window Manager Session Manager

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво точно си пипал в MS Config може само да се гадае. Защо след инсталирането на новия драйвери си влизал и там?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Start > Run > "services.msc" проверих. Themes върви (running).

В Start> Run >msconfig>services "Desktop Window Manager Session Manager" също така върви.

Бях влизал в msconfig преди инсталирането на новия драйвер. Аз обикновенно гледам да спирам ненужни процеси. Като например auto update/update checker на определени програми. Все пак внимавам да не спра нещо важно. Незнам дали изобщо от там е проблемът.

Също така забравих да отбележа че откакто имам този проблем, Windows7 бавно стартира.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Start> Run >msconfig>services "Desktop Window Manager Session Manager" също така върви.

Бях влизал в msconfig преди инсталирането на новия драйвер. Аз обикновенно гледам да спирам ненужни процеси. Като например auto update/update checker на определени програми. Все пак внимавам да не спра нещо важно. Незнам дали изобщо от там е проблемът.

Също така забравих да отбележа че откакто имам този проблем, Windows7 бавно стартира.

Last good known configuration или System Restore опитахте ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж тази тема, дали ще помогне:

http://varun-kumar-chaudhari.blogspot.com/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Last good known configuration или System Restore опитахте ли?

Пробвах със Last good known configuration. Не стана нищо. Казва ми че операцията е неуспешна. А не съм правил System respore от мноооого време.

Виж тази тема, дали ще помогне:

http://varun-kumar-chaudhari.blogspot.com/

Опитах и трите. Нищо.

Егати. Това нещо няма управия. :D

Благорадя за предложенията все пак.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах със Last good known configuration. Не стана нищо. Казва ми че операцията е неуспешна. А не съм правил System respore от мноооого време.

Опитах и трите. Нищо.

Егати. Това нещо няма управия. :D

Благорадя за предложенията все пак.

Погледни в Event log-а. Start - пишеш eventvwr.msc и натискаш Enter. Погледни в Windows logs - System и в Application за червени икони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мале мале че съм глупав. Първото нещо което трабваше да направя е да преинсталирам видео драйвера. Това взе че оправи моя проблем. Как не се сетих по рано.

Само дето ви занимавах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...