Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Stoycho184

Проблем с OC.

Препоръчан отговор

Здравейте

Бях леко объркан къде да сложа темата, така че съжалявам ако е в грешния раздел. По проблема:

Ще си купувам нов лаптоп http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_573G-acer_aspire_v5573g(не знам дали линка е по правилата, тъй като никъде не намерих такива) и както вече виждате няма оптично устройство. Един приятел има диск с Windows 7(не лицензиран, разбира се), но уви. Текущата операционната система на лаптопа е Linux. Питах екипа на лаптоп.бг дали може да ми сменят OC-a, но отговорът беше, че работят само с лицензиран софтуер. В момента нямам достъп до пиратски сайтове. Остана ми само варианта с буутващата флашка, но не знам как се прави. Въпросът ми е  -  може ли който и да е сервиз да ми смени OC за 10 лева или нещо от сорта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Ето ти правилата на форума.

2. Ето и начин как се прави Bootable Flash за Windows 7.

Това как ще се разберете в сервиза не зависи от нас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Бях леко объркан къде да сложа темата, така че съжалявам ако е в грешния раздел. По проблема:

Ще си купувам нов лаптоп http://laptop.bg/laptops-acer-Aspire_V5_573G-acer_aspire_v5573g(не знам дали линка е по правилата, тъй като никъде не намерих такива) и както вече виждате няма оптично устройство. Един приятел има диск с Windows 7(не лицензиран, разбира се), но уви. Текущата операционната система на лаптопа е Linux. Питах екипа на лаптоп.бг дали може да ми сменят OC-a, но отговорът беше, че работят само с лицензиран софтуер. В момента нямам достъп до пиратски сайтове. Остана ми само варианта с буутващата флашка, но не знам как се прави. Въпросът ми е  -  може ли който и да е сервиз да ми смени OC за 10 лева или нещо от сорта?

Надявам се сте прочел правилата на форума относно пиратството?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Буутваща флашка се прави с този софтуер.

Windows 7 USB DVD Tool

Безплатен е и се сваля от сайта на майкрософт.

Само я стартираш и посочваш къде е имиджа с windows - той прави всичко друго.

За 10 лева не знам дали някой ще ти инсталира нова операционна система.

Дори и частно лице би трябвало да ти вземе не по малко от 40. Поне така мисля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казах не бях намерил правилата по невнимание.

Благодаря ви много @emokostov и @sheky. Все пак ще питам един познат дали ще го направи за едно десетаче преди да се занимавам с флашката. До нови срещи и приятен ден!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Оптично устройство
 без оптично устройство+ 0 лв.
 Външна DVD записвачка Transcend+ 57 лв.

Има оптично :D 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте

Това с външната записвачка не го бях обмислял. Добра идея е и със сигурност ще е полезна и за напред.  :)

Междувременно изникна още един въпрос - 32 или 64 битова OC да му сложа?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...