Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Деян Костов

Препоръчайте ми видеокарта

Препоръчан отговор

асрок н68ц-гс фхамд фх 43008гб ддр3 1600мхцтрендсоник 450 ватасамсунг УЕ32Д6000

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така.Остава и да кажеш колко ти е бюджета и за какво ти трябва тая карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За моделите на компонентите написването им на латиница е допустимо, защото е наложително и улеснява работата на колегите. Това е само за специализираните и свързани с технически наименования секции. За всяка друга част от въпросите и коментарите, правило 2.1 си важи в пълна сила.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами максимума,който може да понесе захранването.Бюджета не е проблем , извинявам се за бавния отговор ама нета ник'в го няма

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 231.20 лв. с ДДС

това захранване обаче не ми харесва..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aз от скоро сложих такава на едната си машина - доволен съм въпреки че не ползвам картата за геймърски цели.

http://nikem-bg.net/computer-components/POWER-COLOR-AXR7-260X-2GD5-TDHE-OC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами не мисля да наливам пари в конфигурацията,затова казах колкото може да понесе захранването и ако може картата да е поне 192 битова понеже в направеното предложение не видях инфо извинявам се ако е повечеДъното е с pcie 2.0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И каква е причината да искаш 192 битова? За теб не е ли по-важна пропускателната способност на шината към паметта? Но щом искаш 192 битова карта, мога да ти продам и моята. Поне ще имаш възможност за 30% клок, макар че с твоя процесор, едва ли това ще е възможно винаги. Просто процесора ти е шит и няма нищо общо с много по-добрия FX6300.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да ги пускам в продавалника дъното и процесора,че и без това искам sata3 и usb 3.0По едно време имах гтх 650 2гб 128 бита,ама не останах доволен и си мислех,че е от 128-те бита,но тая критика дето я отнесох за процесора вече нз какво да мисля пък и не ги разбирам чак толкова тия машинки

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да ги пускам в продавалника дъното и процесора,че и без това искам sata3 и usb 3.0По едно време имах гтх 650 2гб 128 бита,ама не останах доволен и си мислех,че е от 128-те бита,но тая критика дето я отнесох за процесора вече нз какво да мисля пък и не ги разбирам чак толкова тия машинки

Еми 6300 е още 10-20 лева,а е много по-добър.Ако се цели по-ниска цена вместо 4300 се взима  Athlon X4 760K. Все пак  да продадеш процесора e доста крайно..вземи си видеокарта и евентуално и захранване.

П.п. Не е продавалник а OLX   :clown:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти първо вземи смени гадния Трендсоник с качествено захранване, после мисли за другите неща.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да поставя въпроса така с колко memory bandwidth трябва да разполага добрата видеокарта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да поставя въпроса така с колко memory bandwidth трябва да разполага добрата видеокарта?

На така поставения въпрос отговорът е "достатъчно". При положение, че картата издиша откъм други неща, с каквато и лента да разполага, няма да стане по-бърза. 

А за процесора бих казал, че си заслужава да се смени с FX6300, ако търсиш и бърза карта. Разликата в цената не е толкова голяма. За захранването ти казаха. Не знам какви са били проблемите ти, но и GTX650  не е стока за мирисане, както и процесора ти. Направо ти трябва тотален ъпгрейд, ако целиш по-добре да играеш игрите - захранване, процесор, видео. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На така поставения въпрос отговорът е "достатъчно". При положение, че картата издиша откъм други неща, с каквато и лента да разполага, няма да стане по-бърза. 

А за процесора бих казал, че си заслужава да се смени с FX6300, ако търсиш и бърза карта. Разликата в цената не е толкова голяма. За захранването ти казаха. Не знам какви са били проблемите ти, но и GTX650  не е стока за мирисане, както и процесора ти. Направо ти трябва тотален ъпгрейд, ако целиш по-добре да играеш игрите - захранване, процесор, видео. 

А този показател не е ли съвкупност от всички останали?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А този показател не е ли съвкупност от всички останали?

Пропускателната способност на шината ли? Не. Това е просто произведение от честотата, на която работи паметта по ширината на шината ( примерно 192 бита), съобразено с типа памет - DDR3. DDR5...

Ето един сайт, където са дадени някои важни показатели на видеокартите. Ако хванеш две за ушите ще видиш, че едната е добра в едно отношение, друга в друго. В реалността всичко е важно в една или друга степен. Затова и разлика при игри, когато се играе с различни поколения видеокарти или на различни производители. Примерно, осреднено една HD7770  е равна на една GTX650Ti,  ако вземеш 20 игри. Обаче може да попаднеш на игри, при които HD7770 ще е по-бърза с 30%, или на такива, при които GTX650 Ti  е по-бърза със същите проценти. Осреднено  картите са равни, но пък какво те топли това, ако си фен на Codemasters и играеш с NVIDIA, които са доста по-бавни при тия игри от картите на АМД?

И за да съм по-ясен, ето ти едно сравнение между две видеокарти от различни поколения - GTX260  и GTX460. Едната е 448 битова, другата 256 битова. Втората е по-бърза от първата. Защо? ами сравни показателите на едната и на другата и ще разбереш. Що се отнася до паметта, то при едната е DDR3,  а при другата DDR5. Въпреки по-тясната шина на GTX460,  то пропускателната способност към паметта е еднаква. Разликите се коренят на съвсем друго място. 

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти първо вземи смени гадния Трендсоник с качествено захранване, после мисли за другите неща.

Трендсониците не са лоши, поне 10x по-добри са от китайско дърво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пропускателната способност на шината ли? Не. Това е просто произведение от честотата, на която работи паметта по ширината на шината ( примерно 192 бита), съобразено с типа памет - DDR3. DDR5...

Ето един сайт, където са дадени някои важни показатели на видеокартите. Ако хванеш две за ушите ще видиш, че едната е добра в едно отношение, друга в друго. В реалността всичко е важно в една или друга степен. Затова и разлика при игри, когато се играе с различни поколения видеокарти или на различни производители. Примерно, осреднено една HD7770  е равна на една GTX650Ti,  ако вземеш 20 игри. Обаче може да попаднеш на игри, при които HD7770 ще е по-бърза с 30%, или на такива, при които GTX650 Ti  е по-бърза със същите проценти. Осреднено  картите са равни, но пък какво те топли това, ако си фен на Codemasters и играеш с NVIDIA, които са доста по-бавни при тия игри от картите на АМД?

Както всичко останало в тоя свят,пълен хаос..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както всичко останало в тоя свят,пълен хаос..

Не е чак такъв хаос. Редактирах горния си пост. В крайна сметка за да се избере нещо, се чете повечко, защото иначе рискуваш да купиш продукт на цвят и вкус, а не с реални, добри показатели. То за всичко се отнася това. И естествено, няма как да вземеш универсалния, добър продукт, биещ всеки негов конкурент. Ами ти и кола да купуваш е така. Ако вземеш бърза, то тя едва ли ще е  просторна и икономична и едва ли ще е на най-ниската възможна цена. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трендсониците не са лоши, поне 10x по-добри са от китайско дърво.

Сега,ако препоръчаш и някоя видеокарта..

И за да съм по-ясен, ето ти едно сравнение между две видеокарти от различни поколения - GTX260  и GTX460. Едната е 448 битова, другата 256 битова. Втората е по-бърза от първата. Защо? ами сравни показателите на едната и на другата и ще разбереш. Що се отнася до паметта, то при едната е DDR3,  а при другата DDR5. Въпреки по-тясната шина на GTX460,  то пропускателната способност към паметта е еднаква. Разликите се коренят на съвсем друго място. 

Публикувано изображение

Общо взето 1гб,256 бита,ддр5 на там съм се ориентирал.Добре ли е?И dx11..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега,ако препоръчаш и някоя видеокарта..

Общо взето 1гб,256 бита,ддр5 на там съм се ориентирал.Добре ли е?И dx11..

Ами...не знам  :) Има много такива варианти. Лично аз не бих залагал на битовете, а на резултатите, които следват от тях. Защото нали ти казах, че специално пропускателната способност на шината  зависи от честота, тип памет и широчина на шината. Ти пропускаш много важния факт, на каква честота работи видеокартата. Просто приеми, че паметта трябва да е DDR5  задължително, защото е два пъти по-бърза от DDR3. След това умножавай широчината на шината по честотата, на която работи или може да работи паметта след клок. Така сравнявай паметите, а не само по два от показателите - тип памет и широчина на шината. Обема на паметта не е толкова важен при по-бавните видеокарти от нисък и дори среден клас и с изключение на 2-3 игри, които си искат видеопамет и правят проблеми, не виждам смисъл от примерно 2 GB  памет при карта за 150 лева.  Но това е една част от нещата. Другата е оградена в жълто от мен по-горе. Но човек сам едва ли може да направи преценка, доколко паметта е важна при една видеокарта и доколко останалите неща - текстуриращи и растеризиращи блокове, шейдърни процесори . Дори и игрите не са на едно мнение по тоя въпрос. Фактора "процесор" също е важен за избора на дадена видеокарта.  

Тук много хора биха ти дали препоръка за видеокарта, но за определен бюджет. Общо взето всичко се избира по бюджет. Имаш 300 лева, търсиш най-доброто за 300 лева. На твое място обаче след като се сдобия с добра видеокарта, ще продам тоя процесор и ще купя поне един FX6300.  Да не забравя и захранването. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами...не знам   :) Има много такива варианти. Лично аз не бих залагал на битовете, а на резултатите, които следват от тях. Защото нали ти казах, че специално пропускателната способност на шината  зависи от честота, тип памет и широчина на шината. Ти пропускаш много важния факт, на каква честота работи видеокартата. Просто приеми, че паметта трябва да е DDR5  задължително, защото е два пъти по-бърза от DDR3. След това умножавай широчината на шината по честотата, на която работи или може да работи паметта след клок. Така сравнявай паметите, а не само по два от показателите - тип памет и широчина на шината. Обема на паметта не е толкова важен при по-бавните видеокарти от нисък и дори среден клас и с изключение на 2-3 игри, които си искат видеопамет и правят проблеми, не виждам смисъл от примерно 2 GB  памет при карта за 150 лева.  Но това е една част от нещата. Другата е оградена в жълто от мен по-горе. Но човек сам едва ли може да направи преценка, доколко паметта е важна при една видеокарта и доколко останалите неща - текстуриращи и растеризиращи блокове, шейдърни процесори . Дори и игрите не са на едно мнение по тоя въпрос. Фактора "процесор" също е важен за избора на дадена видеокарта.  

Тук много хора биха ти дали препоръка за видеокарта, но за определен бюджет. Общо взето всичко се избира по бюджет. Имаш 300 лева, търсиш най-доброто за 300 лева. На твое място обаче след като се сдобия с добра видеокарта, ще продам тоя процесор и ще купя поне един FX6300.  Да не забравя и захранването. 

Ок,да речем 250лв + - някой лев.Какво ти е мнението за Asrock 990fx Extreme3 + fx6300 за 280лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ставаше ли въпрос за видеокарта? И защо в случая е това дъно? Вярно, твоето е калпаво, но по тая логика трябва да купиш направо нова конфигурация, като включим и захранването.И как за 280 лева вземаш това дъно+ процесор? На старо? А 250 лева за видеокарта ли са? Нещо не ми стана ясно.  FX 6300  може да сложиш и на твоето дъно, поне на първо време. Ще е достатъчен за видеокарта, струваща 250 лева и  ще е доста по-добре от FX4300.

Иначе, за около 250 лева:

-за малко отгоре най-бързото, хладно, тихо и икономично предложение:

Публикувано изображение

PALIT GTX750TI STORMX DUAL 2G - 275 лева

За по-малко пари има поне 10 предложения, като почнеш от Asus R7 250x 1GB  за 170 лева, която според мен е отлично предложение за парите си. Това е старата HD7770  едно към едно, но с променено име и ниска цена.  Между двете карти има доста други предложения, но за мен тия двете са най-изгодни за парите си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ставаше ли въпрос за видеокарта? И защо в случая е това дъно? Вярно, твоето е калпаво, но по тая логика трябва да купиш направо нова конфигурация, като включим и захранването.И как за 280 лева вземаш това дъно+ процесор? На старо? А 250 лева за видеокарта ли са? Нещо не ми стана ясно.  FX 6300  може да сложиш и на твоето дъно, поне на първо време. Ще е достатъчен за видеокарта, струваща 250 лева и  ще е доста по-добре от FX4300.

Публикувано изображение

За по-малко пари има поне 10 предложения, като почнеш от Asus R7 250x 1GB  за 170 лева, която според мен е отлично предложение за парите си. Това е старата HD7770  едно към едно, но с променено име и ниска цена.  Между двете карти има доста други предложения, но за мен тия двете са най-изгодни за парите си. 

Пълен съм с въпроси.. Имам ssd за това.. Абе доста е сложна ситуацията :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

3000mhz,128bit не е ли малко за gtx-a говоря..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...