Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

law5858

проблем с фонетиката

Препоръчан отговор

ползшам windows 7 и имам проблем с кирилицата (фонетика). когато натискам "q" ми излиза "ч" вместо "я" , както и "w" ми излиза "ш" вместо "в"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ползшам windows 7 и имам проблем с кирилицата (фонетика). когато натискам "q" ми излиза "ч" вместо "я" , както и "w" ми излиза "ш" вместо "в"

Настройте да е Phonetic Traditional

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nqmam traditional imam phonetic default , i kato go dadoh kirilicata izchezna

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

nqmam traditional imam phonetic default , i kato go dadoh kirilicata izchezna

1. пишете на кирилица!!!

2. какъв е този windows, да не е някоя самоделка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам спомен да съм плащал за windows  , а и е срещу природата ми , така че едва ли е оригинален

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нямам спомен да съм плащал за windows  , а и е срещу природата ми , така че едва ли е оригинален

ТОгава отговора вероятно се крие в това. традиционната фонетична подредба е част от оригиналния пакет

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не знам

А пък ние знаем!

Смяташ ли че ще влезем някак в системата ти за да проверим какви клавиатури имаш?

Вземи влез в меню-то, ако трябва го снимай и покажи какво ти липсва. Не е страшно и не боли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен  нямаш проблем с фонетиката-просто разликата  идва от различните ,,типове,, клавиатури!

Понеже и аз съм забелязал това и току що пробвах в резултат на което:

На лаптопа Toshiba Qоsmio ,,q,, е ,,ч,,  и  ,,w,, e ,,ш,,

На лаптопа Sony Vaio ,,q,, e ,,я,,  а  ,,w,, e ,,в,, 

пп. И двата лаптопа са с еднакви OC и ,,настроени,, по един и същ начин!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен  нямаш проблем с фонетиката-просто разликата  идва от различните ,,типове,, клавиатури!

Понеже и аз съм забелязал това и току що пробвах в резултат на което:

На лаптопа Toshiba Qоsmio ,,q,, е ,,ч,,  и  ,,w,, e ,,ш,,

На лаптопа Sony Vaio ,,q,, e ,,я,,  а  ,,w,, e ,,в,, 

пп. И двата лаптопа са с еднакви OC и ,,настроени,, по един и същ начин!

Не мисля че е от това, как мога аз да имам на лаптоп с немска клавиатура (физическа) и десктоп с английска еднаква подредба под Windows 7

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да спора ако господина вземе, че реши да отвори клавиатурата и да ни я покаже, че да видим кое какво е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мисля че е от това, как мога аз да имам на лаптоп с немска клавиатура (физическа) и десктоп с английска еднаква подредба под Windows 7

Не споря Капитане, но при мен при абсолютно еднакви настройки (избор) на фонетика разликата е такава.Освен от различните клавиатури (може би, а и явно) нямам друго обяснение!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

При положение , че сте със клавиатура от серия "Delux"" модел - К6010 /евтини клавиатури/ е точно така.  Традиционална или стандартна фонетика не променят нещата.  В момента пиша с такава. Има и други такива модели.Точно поради тази причина бъркам същите символи посочени от ""skalata""  с клавиатурата на другият компютър, със същата операционна система Клавиатурите са ми различни. При смяна с другата, нямам проблем. Но закачена посочената от мен клавиатура на другият комп, веднага променя  точно местата на тези посочени букви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не споря Капитане, но при мен при абсолютно еднакви настройки (избор) на фонетика разликата е такава.Освен от различните клавиатури (може би, а и явно) нямам друго обяснение!

Различна версия на WIndows?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето

post-193929-0-71161200-1397062273_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Различна версия на WIndows?

Не.Абсолютно еднакъв е и на двата лаптопа-Windows7 Ultimate 64-bit SP1!  Когато взех  Qosmio-то (не много отдавна) веднага ми направи впечатление и на мен и даже отначало доста бърках докато пиша. Проверих и сверих със Sony-то и всичко е 1 към 1.Разликата я има!

пп.Има и други разлики не само в ,,буквите,, Например за скрийншот на Vaio-то натискам само бутона PrtSc , а на Qosmio-то FN+PrtSc ! A и не са само тези разлики. Нима не е от това, че са различни ,,типове,, клавиатури и самите те имат разлика?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ето

http://msdn.microsoft.com/en-us/goglobal/bb964665

Ето. Създай си нова подредба и радвай.

Или свали от тук библиотеката и следвай стъпките от хелпа в .txt

http://www.opendll.com/index.php?file-download=kbdbgph1.dll&arch=64bit&version=6.1.7600.16385&dsc=Bulgarian-%28Phonetic-Traditional%29-Keyboard-Layout#

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има две версии на фонетичната клавиатура.

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Взето от тук http://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A%D0%BB%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80%D0%BD%D0%B0_%D0%BF%D0%BE%D0%B4%D1%80%D0%B5%D0%B4%D0%B1%D0%B0

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Български клавиатурни подредби

С десен бутон на мишката, цъкате върху езика /намиращ се в лентата на задачи /

settings  > text services and Input Languages > General > Bulgarian > Add... > Bulgarian > Keyboard ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...