Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

nbs

Грешка при Burn на Video(.avi)

Препоръчан отговор

Искам да попитам, как да Burn-на видео(.avi) на CD-R диск. Имам и DVD-R диск и пробвах и на двата да бърнна, но не става. Дава ми тази грешка(на снимката). Файла е 4 МБ и около минута и 20 мин.Какво трябва да направя?

http://prikachi.com/images/691/7244691Q.jpg - - Снимка

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аха направил си редакция. А на линка ти от втория пост пак няма снимка, но грешката ти гласи, че диска не е използваем. Може да е несъвместим с устройството, или е да е с лошо качество!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А иначе правилно ли Бърн-вам .ави файлData Disc -> Add(видеото) -> Бърн -> ОК (CDBurnerXP)И трябва да се бърнне, но ми дава тази грешка? Правя ли го правилно, да пробвам с друг диск утре.

Има ли значение формата(.ави)? Трябва ли да го сменя?

Опитвам да бърнна снимка и пак не става.. Явно проблема е в дисковете от Кауфланд :(

Има ли значение какъв диск вземам за 4 МБ .ави видео?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля може и неправилно да се опитваш да записваш.Исках да видя как точно беше менюто на старото ми PC, което е с ХP и там имах именно CDBurnerXP, но в момента ми е невъзможно да го пусна.

Аvi може да запишеш.

И обикновен диск от 700 МB ти върши работа естествено.

Още преди да add-неш файла си виж  добре опциите-на какво искаш да запишеш и т.н.т. ...

пп.Сега видях и грешката при вградената програма.Снимката явно си я прикачил наново.

Май най-добре да пробваш наистина с други дискове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще чакам да видя как ще 'изпечеш' видео файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитвам да бърнна снимка и пак не става.. Явно проблема е в дисковете от Кауфланд :(

Аз от две години си купувам дисковете от Кауфланд-Verbatim CD и DVD+R (в кутия от 25 броя)и досега с нито един не съм имал проблем-всички са записвали.Попадал съм  веднъж на китайски които при запис или възпроизвеждане вибрират и пак са записвали но ако са индийски или от друга държава-нямат грам вибрация.Според мен проблемът ти е или в Burn Aware или ОС или записвачката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще чакам да видя как ще 'изпечеш' видео файл.

А какво трябва да направя?

с Уиндоус 7 съм иначе

Би трябвало да нямам проблем със записвачката, тъй като си записвах музика без проблем.А искам да попитам видеото няма ли да остане в диска, ако не го бърн-на? Няма ли да си работи, както нормалното.Пейст-нах видеото в диска и видеото си е вътре, но просто не излиза, както трябва, че има видео в диска, а трябва да влезна в диска, че да го намеря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако искате да го направите видеодиск (така че да работи на всеки ДВД плеар) начина е друг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, просто искам да си работи на компютри и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А иначе правилно ли Бърн-вам .ави файл...

Това е последователността, тя е сходна за повечето програми, колкото и да са различни като интерфейс. А имаш проблем и с вградената програма на Windows...

Казваш, че си пробвал неуспешно на CD и DVD-R, което поражда съмнения по-скоро в оптичното устройство, отколкото в носителите, малко е вероятно две гарантирано отделни партиди да са калпави. Дисковете от Кауфланд (предполагам, че имаш предвид тия с емблемата им, а не Verbatim или други марки) обикновено работят безпроблемно, записвал съм стотици от тях и от двата вида без никакви загуби.

Що се отнася до форматите - на компютъра му е абсолютно безразлично какво записва при избрана опция за запис на данни - видео, снимки, песни, документи... все тая.

Все пак пробвай с друга марка, подбери ниска скорост на запис и виж дали ще стане. Ако имаш възможност, опитай запис и на друг компютър, за да отпаднат съмненията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моя лаптоп е Сони и след малко ще пробвам с дискове Сони CD-R.. да видим

Направих го с CD-BurnerXP и ми показа, че е бърннат? Сега как мога да разбера, дали е бърн-нат?

http://prikachi.com/images/775/7245775g.jpg

Диска беше празен и сега вижте, как го показва в дясно. Готово ли е? Обаче като влезна вътре ми излгежда малко странно и не помня, че беше така, когато се бърнне точно

Извинявам се за тъпите въпроси, но до сега не съм записвал сам и не знам, за какво става въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От последната снимката, маркираш for the (явно файла, който чака да бъде записан) и го триеш. После теглиш програмата BurnAware и си записваш диска както трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...http://prikachi.com/images/775/7245775g.jpg

Диска беше празен и сега вижте, как го показва в дясно. Готово ли е? Обаче като влезна вътре ми излгежда малко странно и не помня, че беше така, когато се бърнне точно...

Няма нужда да се извиняваш, никой не се е родил научен. Тия "липсващи" 27 МБ в дясната част на снимката, показваща всъщност My Computer представляват вероятния запис и отварящите и затварящите сесията МБ. Възможно е дискът да не е празен, ако имаш възможност - пусни го на друг компютър и го провери.

А в лявата част, където е горната снимка, чака файлът за запис чрез вградената програма. Ако ще я записваш, кликни на лентата горе, където пише Burn to disc или Delete temporary files, ако не смяташ да го правиш.

Все още си мисля, че проблемът не е софтуерен, но няма как да съм сигурен в това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвах с два други лаптопа. И си бачка нормално като гледам. Излиза си това малко прозорче по средата и там пише Плей и т.н. и Open Folder. Давам Плей и клипа стартира, а когато влезна в папката вътре си е видео файла и като го пусна си тръгва :) Би трябвало да е готово

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...