Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

yanzappa

Коя карта ще ми препоръчате

Препоръчан отговор

Дилемата е следната.

http://most.bg/video-karti/gigabyte/gb-n650oc-2gi.html

http://most.bg/video-karti/gigabyte/gb-n750oc-1gi-gtx-750-1g-ddr5.html

http://most.bg/video-karti/palit/palit-gtx750-stormx-2g-d5.html

http://most.bg/video-karti/palit/palit-gtx650ti-1gb-d5.html

Планирам използването им за любителска видео и фото обработка от DSLR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Планирам използването им за любителска видео и фото обработка от DSLR.

Взимай Quadro или FirePro

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Взимай Quadro или FirePro

Бюджета ми е 220 - 240 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти як процесор, няма да умреш без карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ти як процесор, няма да умреш без карта.

и все пак кой /я/ ;)

С тоя бюджет нямам избор за CPU

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От четирите бих се спрял на Гигабайтската GTX750. Иначе имаш и по-евтин вариант с R7 250X  за 170 лева, която е достатъчно добра като цяло.   И да, тук по-важен е процесора и хард диска. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По моя препоръка по добре си вземете с повече памет карта, но и да ви е на бюджета. Не споменахте с каква конфигурация разполагате, но щом ще се занимавате с обработка на изображения и видео ще знаете, че са много мощни програми изискващи много памет и ресурси за работа с текстури, форми, итн. Бих ви препоръчал ако сте работещ човек да изчакате още един месец и да си заделите още 100лв за процесор с графично ядро. Но мисля, че най-добре е карта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При обработка на двумерни изображения не виждам защо му е карта на колегата, трябва му як процесор и рам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При обработка на двумерни изображения не виждам защо му е карта на колегата, трябва му як процесор и рам.

При рендерариране си има значения. Не че кой знай какво правя - основно прекодирам клипчета /до 10 - 20 сек./ направени с Nikon D3100 от h.264 в Photo Jpeg, оправям цветове ако трябва, стабилизирам, нива, криви и т.н. за качване във сток сайтове. Пък и искам да подменя картата с по-нова с CUDA платформа. Ще карам с този /g2030/ процесор за сега.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със смяна на процесора ще имаш много по-голямо бързодействие, отколкото, ако смениш видеокартата. Аз съм с 4670К и картата ми е с CUDA. Разликата във времето за рендиране е няколко секунди на 3-4 минутен клип. За твоите 10-20 секунди... по-добре си вземи нещо за апарата с тези 200 лева.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със смяна на процесора ще имаш много по-голямо бързодействие, отколкото, ако смениш видеокартата. Аз съм с 4670К и картата ми е с CUDA. Разликата във времето за рендиране е няколко секунди на 3-4 минутен клип. За твоите 10-20 секунди... по-добре си вземи нещо за апарата с тези 200 лева.

Малко ми се потуши ентусиазма - добре какъв проц ще ми препоръчаш за 200 лева LGA 1155

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко ми се потуши ентусиазма - добре какъв проц ще ми препоръчаш за 200 лева LGA 1155

i3-3240

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С i3 3240  би имал възможност да ползваш и Intel Quick Sinc Video. Освен това и HT  ще ти даде допълнително бързодействие. Все пак зависи и с какво дъно разполагаш. Личното ми впечатление е, че това е добра екстра за прекодиране на видео. Спрямо CUDA  качеството е по-добро. Всъщност, с CUDA  качеството стандартно е много лошо според мен. Преди доста време гледах тестове, където се сравняваше качеството на прекодираното видео и там Intel  бяха без конкуренция, а прекодирането с CUDA  изглеждаше като рисунка на дете. Аз също съм правил сравнение на качеството с CUDA , вградената HD2500 и само с ползването на процесор. CUDA  при стандартни настройки, без да бутам нищо, дава отвратително качество, макар всичко да става бързо.Та ако търсиш качество и бързина, тоя процесор е добра опция за тия пари, вместо някоя средна ръка видеокарта. Ето и една статия за Intel Quick Sinc Video.  Ето и още една.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С i3 3240  би имал възможност да ползваш и Intel Quick Sinc Video. Освен това и HT  ще ти даде допълнително бързодействие. Все пак зависи и с какво дъно разполагаш. Личното ми впечатление е, че това е добра екстра за прекодиране на видео. Спрямо CUDA  качеството е по-добро. Всъщност, с CUDA  качеството стандартно е много лошо според мен. Преди доста време гледах тестове, където се сравняваше качеството на прекодираното видео и там Intel  бяха без конкуренция, а прекодирането с CUDA  изглеждаше като рисунка на дете. Та ако търсиш качество и бързина, тоя процесор е добра опция за тия пари, вместо някоя средна ръка видеокарта. Ето и една статия за Intel Quick Sinc Video.  Ето и още една.

Дъното ми е в подписа: GB Z77m-d3h. Да ама Адобе си харесват CUDA и в списъка им с поддържани карти има само нВидии - имат си договорка и ползват предполагам пълноценно драйверите и инструкциите на GPU-то. Иначе благодаря за статиите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз пък бих казал друг процесор, който според мен би ти свършил повече работа, а точно i5-3570K

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Еми аз пък бих казал друг процесор, който според мен би ти свършил повече работа, а точно i5-3570K

Да де, ама човека иска за 230 лева. А там повече от i3  не може да вземе. 

Дъното ми е в подписа: GB Z77m-d3h. Да ама Адобе си харесват CUDA и в списъка им с поддържани карти има само нВидии - имат си договорка и ползват предполагам пълноценно драйверите и инструкциите на GPU-то. Иначе благодаря за статиите.

Ами добре.  Но един процесор не е само Adobe. Занимаваш се със снимки и видеоклипове, а искаш да ползваш Pentium  за целта. Сега отново си пуснах тестове с CUDA и XEON-а.  Опитах се да изравня нещата като качество на видеото или по-точно се ръководех от размера на клипа, прекодиран чрез CUDA - 307 МБ  от 3.7 GB  клип, заснест с FRAPS. С използване на x264 и XEON-а, дори се получи клип от 280 MB. Сравнявах визуално качеството на картината и се оказа, че по-малкия клип, направен с процесора, е по-качествен. Тоя с CUDA  на места е замазан, предполагам това е заради бързите сцени, които се пропускат. Времето за прекодиране с процесора бе дори с 5 секунди по-бързо, а натоварването му около 40-60 %, което отговаря на едно 80-100% натоварване на i3 3240,  за какъвто става въпрос тук. Натоварването на процесора при ползване на Cuda e 10-20%, което отговаря на почти 100 % при ползване на сегашния ти G2030, тъй като той и работи на по-ниска честота.  Разбира се, само давам конкретен пример, защото при различни настройки, ще имаме и различни резултати и като натоварване на процесора и като бързина и като качество. Но аз макар да имам възможност да ползвам CUDA  с GTX460,  никога не го правя заради лошото качество на клиповете.  Все пак в случая ползвах безплатния MediaCoder и може би резултатите ще са различни спрямо Adobe. А да вземаш геймърска карта за работа, вместо да подмениш процесора, за мен е неправилно. 

ПП: А ако направо продадеш сегашния процесор и добавиш 10-20 лева към предвидените за видеокарта, вземаш i5   с 4 истински ядра. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да де, ама човека иска за 230 лева. А там повече от i3  не може да вземе. 

Ами добре.  Но един процесор не е само Adobe. Занимаваш се със снимки и видеоклипове, а искаш да ползваш Pentium  за целта. Сега отново си пуснах тестове с CUDA и XEON-а.  Опитах се да изравня нещата като качество на видеото или по-точно се ръководех от размера на клипа, прекодиран чрез CUDA - 307 МБ  от 3.7 GB  клип, заснест с FRAPS. С използване на x264 и XEON-а, дори се получи клип от 280 MB. Сравнявах визуално качеството на картината и се оказа, че по-малкия клип, направен с процесора, е по-качествен. Тоя с CUDA  на места е замазан, предполагам това е заради бързите сцени, които се пропускат. Времето за прекодиране с процесора бе дори с 5 секунди по-бързо, а натоварването му около 40-60 %, което отговаря на едно 80-100% натоварване на i3 3240,  за какъвто става въпрос тук. Натоварването на процесора при ползване на Cuda e 10-20%, което отговаря на почти 100 % при ползване на сегашния ти G2030, тъй като той и работи на по-ниска честота.  Разбира се, само давам конкретен пример, защото при различни настройки, ще имаме и различни резултати и като натоварване на процесора и като бързина и като качество. Но аз макар да имам възможност да ползвам CUDA  с GTX460,  никога не го правя заради лошото качество на клиповете.  Все пак в случая ползвах безплатния MediaCoder и може би резултатите ще са различни спрямо Adobe. А да вземаш геймърска карта за работа, вместо да подмениш процесора, за мен е неправилно. 

ПП: А ако направо продадеш сегашния процесор и добавиш 10-20 лева към предвидените за видеокарта, вземаш i5   с 4 истински ядра. 

Ахам да извинявай не го бях прочел =)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко не те притеснявa се нaсочи към някоя и5-цa вторa употребa. Нaмирaт се и с остaтъчнa гaрaнция.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Йордан Ружинов
      Тъй като бях писал във форума запитване каква видеокарта да си купя и каква ще стане на моя компютър, реших след като вече съм си купил и сложил хардуера, да ви покажа и малко снимки Как аджеба стана тва ?! 
      Трябваха ми клещи и отвертка  , като разбира се внимавах да не нараня дънната платка.
      С тази линия описвам до къде е височината на кутията.

• от Йордан Ружинов
      Здравейте kaldata комюнити,
      Търся процесор с вградена видеокарта, по възможност не много скъп(може и втора употреба). Имам желанието да си купя този http://321.bg/магазин/продукти/amd-a8-5600k-x4-3-6ghz-fm2-box-детайли , но не знам къде да гледам какъв сокет имам.Все пак съм си инсталирал everest и прикачвам снимки тук за да ми помогнете в разчитането им.  

• от Plamen Traikov
      Здравейте, колеги.
      Преди да започна, искам да предупредя ЧЕ СЪМ NOOB - не разбирам почти нищо от дънни платки, процесори т.н.  Продадох ПС4-ката миналия месец, главно заради шуутърите - така и не му свикнах на тоя Дуалшок Та, имам сега 700-710 лева г/д и съм решил да се върна пак към ПС... в нас компа е купуван 2014,, далеч от Гейминг ПС, но не е чак боклук... модела е: 
      ACER ASPIRE TC-605

4 ГБ РАМ (ще купя още 4)
      Intel Celeron CPU 1820 2.70 GHz 
      Дъно Intel H81
      ............
      Исках да ви помоля да ми препоръчате нова видео карта и процесор за тези пари... знам, че бюджета е ограничен, но такова е положението в момента 
      Питах съседа, който е ИТ и той ми каза да си купя видео за 700 лева, още рам и ще ми вървят по-новите игри за следващите 2 години г/д... На други места ми казват, че ако процесора си остане същия от това ще страда видеото и няма да има ефект... Много съм объркан и ви моля за помощ и съвети... Искам да играя игри като Фифа 17, GTA 5, CS GO (той и в момента си върви),  евентуално Battlefield 1, Witcher 3 и бъдещите да кажем 2 FIFA 
      Благодаря ви предварително, ако ми препоръчате точни модели на процесори и видео карти или само видео като съседа ми ще съм ви много благодарен 
    • от HardJ
      Здравейте скоро писах за конфигурация и ми препоръчахте една е днес я поръчах, но нямаха наличност тази видео карта  http://nikem-bg.net/computer-components/GB-N960OC-4GD/ 
      GIGABYTE GV-N960OC-4GD • Chipset GeForce GTX 960
      И сменихме с тази -  http://nikem-bg.net/computer-components/PALIT-GTX960-JETSTREAM-4G-GD5/

PALIT GeForce® GTX 960 JetStream (4096MB GDDR5) Та въпроса ми е има ли значение понеже и двете са GTX 960 ? 
    • от Jane Ivanov
      Здравейте ...
      Въпроса ми е дали лаптопа ми е съвместим за инсталация на eGPU ?
      Samsung R580
      Спецификации:
      CPU: Mobile DualCore Intel Core i5-520M, 2666 MHz 
      GPU: nVIDIA GeForce GT 330M (2GB)
      RAM: 4GB DDR3
      HDD: SAMSUNG HM500JI (465 GB)
      PC Card slots: 1X Expresscard/34
      Видеокартата която ще използвам :  Gigabyte GV-N75TOC-1GI
      И от къде мога да  купя eGPU ... 
      Благодаря предварително

• Дарение

• Добави ново...