Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

diablo123

Избор на монитор

Препоръчан отговор

Здравеите, времето за покупка и на монитор дойде. Ще може ли да ми препоръчате някоймонитор до 320-360лв., с фул хд и да е около 23,6-27 макс инча. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То че може, можем. Проблемът обаче е, че на мен тоя монитор може да ми харесва, но ти примерно да виждаш последствия от използвана широчинно-импулсна модулация. Та моята препоръка е, ако не си сигурен дали би понесъл тия трептения, да идеш да провериш на място как стоят нещата. Ще ти кажа един прост метод за да разбереш, дали мониторът използва ШИМ  за подсветката или не. Разбира се, не е гаранция, защото при максимален контраст няма да разбереш  нищо. Та метода е прост. Намаля се осветлението на монитора, вземаш химикал или дори може да ползваш показалеца си и го размахваш като ветрило пред монитора. Ако виждаш няколко пръстчета при бързото движение, значи се използва широчинно-импулсна модулация за подсветката. И ако това не те дразни, значи нямаш проблеми с тоя според мен измислен проблем, но според други, доста съществен проблем. Разбира се, това се вижда най-добре на бял фон. Но веднъж намериш ли такъв монитор, може да направиш и заключенията за себе си, дали понасяш ШИМ или не. Ако го понасяш, предложения много. Ако не, търсиш монитор без използване на ШИМ.  напоследък и това използват за реклама на мониторите, ама нали все от нещо трябва да се рекламира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами той моят монитор е така, няма проблем, но искам някой който да ме изкара повечко и да е стабилен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...