Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Гено Митев

От Пц към екран на лаптоп.

Препоръчан отговор

Здравейте!

Има ли начин да свържа компютър към монитора на лаптоп?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

В общия случай - не. Обратното обикновено не е проблем

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам ,че ще стане на обратно ,но ми трябва в този ред.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че може, само трябва да ги свържеш с VGA кабел и да си поиграеш малко с дисплей опциите.Тук е обяснено добре как става: http://www.makeuseof.com/answers/laptop-screen-desktop-computer/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам и ще видим какво ще стане и аз си мислейх че няма как да не стане!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбира се че може, само трябва да ги свържеш с VGA кабел и да си поиграеш малко с дисплей опциите.Тук е обяснено добре как става: http://www.makeuseof.com/answers/laptop-screen-desktop-computer/

Щото аз съм прост и не разбирам много английски бихте ли дали точния текст с превод къде точно е описано как да се използва дисплея на лаптопа като монитор за десктоп машина ?

Ако това не ви се получи ще ви замоля да ми покажете поне едно устройство на което VGA порта стандартно използван за изход да може да работи и като вход.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Там въпроса и отговорите са за обратно - свързване на външен монитор към лаптоп

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно да, за обратното изглежда че отговарят там като попрочетох..Но всъщност само третия метод работи ако двата компютъра са в една мрежа, в смисъл с програма като TeamViewer и да се вижда какво става с компютъра на монитора на лаптопа.Иначе начин има но не е лесен: http://www.instructables.com/id/Laptop-Converted-to-2nd-Monitor/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно да, за обратното изглежда че отговарят там като попрочетох..Но всъщност само третия метод работи ако двата компютъра са в една мрежа, в смисъл с програма като TeamViewer и да се вижда какво става с компютъра на монитора на лаптопа. 

Хубаво би било всички да имаме кристална топка и да знаем кво ще се случи ама в реалността не става така.

Да ако предвидливо си инсталирал Team Viewer и той е постоянно логнат става. Много преди него има и едно нещо наречено Remote Desctop като е нужно да е разрешен и на РСто да има юзер с парола и така можете да си влизате без проблем в него от друго РС, но когато проблемната машина няма монитор е леко невъзможно да пуснете и разрешите каквото и да е.

М дааа и отговарящите там са точно като вас. Бързат да сътворят пост без да се замислят за въпроса и четат по диагонал. 

11 минути преди вас един човек на който са му дали правата на глобален модератор на форума и след като пише тука вероятно има понятие от хардуер е казал, че няма как да стане но вие се излитате с безумни твърдения давайки линк който даже не сте си направили труда да прочетете.

Хубаво е да се опитвате да помогнете но писането на глупости не помага на никого.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Явно да, за обратното изглежда че отговарят там като попрочетох..Но всъщност само третия метод работи ако двата компютъра са в една мрежа, в смисъл с програма като TeamViewer и да се вижда какво става с компютъра на монитора на лаптопа.Иначе начин има но не е лесен: http://www.instructables.com/id/Laptop-Converted-to-2nd-Monitor/

има много по-лесен начин с пускане на remote desktop :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хубаво би било всички да имаме кристална топка и да знаем кво ще се случи ама в реалността не става така.

Да ако предвидливо си инсталирал Team Viewer и той е постоянно логнат става. Много преди него има и едно нещо наречено Remote Desctop като е нужно да е разрешен и на РСто да има юзер с парола и така можете да си влизате без проблем в него от друго РС, но когато проблемната машина няма монитор е леко невъзможно да пуснете и разрешите каквото и да е.

М дааа и отговарящите там са точно като вас. Бързат да сътворят пост без да се замислят за въпроса и четат по диагонал. 

11 минути преди вас един човек на който са му дали правата на глобален модератор на форума и след като пише тука вероятно има понятие от хардуер е казал, че няма как да стане но вие се излитате с безумни твърдения давайки линк който даже не сте си направили труда да прочетете.

Хубаво е да се опитвате да помогнете но писането на глупости не помага на никого.

По принцип начин винаги има и не може веднага да кажеш че не може, това си е доста затворено мислене. А в линка между другото въпроса е точно същия и всъщност е дадено решение на проблема. Споменато е вече Remote Desktop там. Не съм го постнал без да го прочета, а и за да твърдиш че е обратното и че не става пробвал ли си изобщо някога да направиш това? Май не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип начин винаги има и не може веднага да кажеш че не може, това си е доста затворено мислене. А в линка между другото въпроса е точно същия и всъщност е дадено решение на проблема. Споменато е вече Remote Desktop там. Не съм го постнал без да го прочета, а и за да твърдиш че е обратното и че не става пробвал ли си изобщо някога да направиш това? Май не.

Въпроса по-горе е:

Здравейте!

Това с Remote Desktop е заобиколен начин да се достъпи десктопа, не да се свърже монитора!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса по-горе е:

Това с Remote Desktop е заобиколен начин да се достъпи десктопа, не да се свърже монитора!

Да това е лесния начин, а истинския начин как да стане е да се конвертира лаптопа във монитор, което вече го постнах как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Повервай ми не си първия дет ми задава тоя въпрос. Ако става въпрос да изскубнеш матрицата на лаптоп да сложиш нужната електроника като интерфейс за да го ползваш като дисплей на настолно РС да това става. Но да използваш VGA изхода на лаптопа като вход да вкараш сигнал през него НЕМА КАК ДА СТАНЕ. 

затова и в по горния си пост ви помолих да ми демонстрирате едно единствено устройство което което сте виждали или чували или баба ви е чула на опашката за пенсията че има VGA порт който едновременно може да се ползва и като изход и като вход, но вие тактично се правите че не съм ви питал подобно нещо.

Да има устройства с който може да се вкара видеосигнал в РС и те са от типа на кепчърите и се ползват предимно за видео обработка и нямат абсолютно нищо общо с VGA, DVI или HDMI изхода на лаптопа.

......................а истинския начин как да стане е да се конвертира лаптопа във монитор, което вече го постнах как става.

Че съм стар стар съм, че не скивам вече много добре, не скивам, но би ли ни показал къде си постнал правилният начин на това дет не може да стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това съм напълно съгласен и е моя грешка, VGA изхода само може да изкарва сигнал, а не да приема и не се съобразих. Иначе ето го линка към възможното решение, което си е малко екстремно но все пак решение: http://www.instructables.com/id/Laptop-Converted-to-2nd-Monitor/ 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С това съм напълно съгласен и е моя грешка, VGA изхода само може да изкарва сигнал, а не да приема и не се съобразих. Иначе ето го линка към възможното решение, което си е малко екстремно но все пак решение: http://www.instructables.com/id/Laptop-Converted-to-2nd-Monitor/ 

Това не е решение как да превърнеш работещия си лаптоп във монитор за настолно РС а как от катастрофирал лаптоп остава здрава матрица (а не монитор) към която добавяш нужните платки с интерфейси и го превръщаш в монитор. 

Нито в тази нито в темата дето не бяхте прочели авторите не питат как да си счупят работещия лаптоп за да го ползват като монитор за настолно РС вместо да си купят такъв за 70лв. Така че и това няма как да е решение на зададения въпрос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е решение как да превърнеш работещия си лаптоп във монитор за настолно РС а как от катастрофирал лаптоп остава здрава матрица (а не монитор) към която добавяш нужните платки с интерфейси и го превръщаш в монитор. 

Нито в тази нито в темата дето не бяхте прочели авторите не питат как да си счупят работещия лаптоп за да го ползват като монитор за настолно РС вместо да си купят такъв за 70лв. Така че и това няма как да е решение на зададения въпрос.

Значи, искам да подчертая че въпросът е зададен ето така Има ли начин да свържа компютър към монитора на лаптоп?

И абсолютно никъде не е казано дали лаптопа е работещ или не, просто един абстрактен въпрос. И следователно да има начин като цяло, но този начин изисква да се преконструира лаптоп монитора и да се добавят нужните платки. 

Място за спор не виждам да има, защото това си е точен отговор на толкова абстрактно зададен въпрос.

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знам ,че ще стане на обратно ,но ми трябва в този ред.

това какво ти трябва и какво е възможно е друг въпрос.

ето друг вариант на твоя въпрос:

Един много богат собственик на фабрика за колбаси остарял и решил да предаде изцяло бизнеса в ръцете на единствения си син. Завел го във фабриката и от цех в цех , започнал да му обяснява :      - Ето тук сине първо влиза говедото ..... а тук го колят .... а тук разфасоват месото ...... а ето тук в този цех  се смила на кайма .... а тук подправките се слагат .... а тази машина го пълни в черва.... тук пък друга машина етикет му слага....и накрая излиза салам ! Разбра ли ?     - Абе тате, не ми стана много ясно....    - Ето тук влиза говедото...........................и накрая излиза салам .     - Абе, тате,  обясни ми пак....     - Тук влиза говедо, накрая от онази машина - салам ! Започвали отначало , бащата обяснявал няколко пъти , сина все нещо не разбирал и накрая попитал :      - Добре де , тате, а има ли такава машина, където да вкараш салам , а да излезе говедо ?      - Да , сине - майка ти .

--------------------------------------------------------------------------

по принцип има вариант да се върже матрица към компютър, но само ако той е с цифроов изход - dvi (ако знаеш pinout-a на dvi и на матрицата с подходящото свързване на кабелите, щото преходник не съществува) и  да пуснеш 800 волта на лампата на подсветката, ако матрицата е LED, пускаш подходящотото напрежение на определени пинове на конектора на матрицата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, искам да подчертая че въпросът е зададен ето така Има ли начин да свържа компютър към монитора на лаптоп?......

Още в пост №4

Разбира се че може, само трябва да ги свържеш с VGA кабел и да си поиграеш малко с дисплей опциите.

Тук е обяснено добре как става: http://www.makeuseof.com/answers/laptop-screen-desktop-computer/

Прекрасно си разбрал питащия и даваш абсурден отговор в опит да опровергаеш човек с повече опит от тебе дал противното становище. 

Оттам нататък се опитваш да се измъкнеш и оправдаеш. 

По принцип начин винаги има и не може веднага да кажеш че не може, това си е доста затворено мислене.........

Силно се надявам, че вече си наясно че няма никакъв начин да закачиш настолно РС към лаптоп и да ползваш дисплея му за монитор без да правиш доработки и лаптопа да си остане функционален. Пък ти ако искаш ни смятай за задръстени.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още в пост №4

Прекрасно си разбрал питащия и даваш абсурден отговор в опит да опровергаеш човек с повече опит от тебе дал противното становище. 

Оттам нататък се опитваш да се измъкнеш и оправдаеш. 

Силно се надявам, че вече си наясно че няма никакъв начин да закачиш настолно РС към лаптоп и да ползваш дисплея му за монитор без да правиш доработки и лаптопа да си остане функционален. Пък ти ако искаш ни смятай за задръстени.

По принцип хардуерно няма и никакъв смисъл да правиш това, като вече има толкова много софтуер това да се направи без никакви кабели. Ето този примерно върши доста добра работа: http://www.avatron.com/apps/air-display/А това че в 4 пост съм сбъркал, сбъркал съм, казах вече че не се съобразих там с това че е само изходен VGA порта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...