Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

zerorado29

Nvidia geforce 660 или 760

Препоръчан отговор

Здравейте,направо към въпроса амм търся си видео карта за игри.Спрях се на Nvidia GeForce _60.Затова питам дали 660 ще ми върши същата работа, както 760 и да спестя 100 лева(като си купя 660).Моля за мнения и обяснения!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, няма да ти свърши същата работа. А каква е работата? Игри всеки играе, но някои Тетрис, други други. Ако питаш мен, дори GTX770  е за предпочитане, щом ще се играят игри. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах да,но аз за 770 нямам пари.Най-много мога да си купя 760.

Понеже 660 е с 100 лева по-евтина от 760 и затова питам за да разбера каква е голямата разлика между тях,за да мога да спестя някой лев.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същата логика може да караш и с вграденото видео.

А каква е разликата...ами достатъчна.

А ти какво искаш да играеш и как? Знам ли аз или някой друг за какви игри иде реч, за какъв монитор, за какви детайли и за колко fps  става въпрос. Защото колкото повече, толкова повече. GTX760 може да е добра, но има много по-добри от нея, както и игри, с които GTX760  ще се озори.  И ако толкова те интересува разликата, има достатъчно тестове в  мрежата. Ето например един от тях. Както искаш ги смятай тия проценти преднина.  Ако ме питаш, колко пари бих дал за GTX760...не повече от 380-390 лева, но такива цени няма или много рядко изскача някоя промоция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да така е ,аз бих искал да играя Dota2,Battlefield 4,Call of duty ghots и други по-леки от тези.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По същата логика може да караш и с вграденото видео.

А каква е разликата...ами достатъчна.

А ти какво искаш да играеш и как? Знам ли аз или някой друг за какви игри иде реч, за какъв монитор, за какви детайли и за колко fps  става въпрос. Защото колкото повече, толкова повече. GTX760 може да е добра, но има много по-добри от нея, както и игри, с които GTX760  ще се озори.  И ако толкова те интересува разликата, има достатъчно тестове в  мрежата. Ето например един от тях. Както искаш ги смятай тия проценти преднина.  Ако ме питаш, колко пари бих дал за GTX760...не повече от 380-390 лева, но такива цени няма или много рядко изскача някоя промоция. 

Даже аз бих заложил един таван от 350лв., но тук действителността е друга. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами да така е ,аз бих искал да играя Dota2,Battlefield 4,Call of duty ghots и други по-леки от тези.

Ами виж сега. може да играеш и доста по-тежки, но всичко зависи и от резолюцията на монитора, както и от детайлите, с които искаш да настроиш играта. На LOW  детайли и една HD7750  е достатъчна дори за FullHD. Дори някои вградени решения са предостатъчни за подобни авантюри. Тук всичко опира до пари и желание. Разлиакта между двете карти е 20-тина процента и реално GTX660  излиза по-изгодната покупка. Но като приспаднеш тия 20% кадри и  като сложиш желанието си да играеш на FullHD  с повечко детайли и малко антиалайзинг, ето ти и другата разлика. Затова и запалените геймъри дават по 2-3-5000 лева за 1-2-3-4 видеокарти, само и само да играят така, както искат. Може карта за 500 лева да е 30% по-бавна от карта за 1000 лева, но те ще предпочетат тая за 1000 лева. Затова аз ти казвам. Ако искаш детайли, събери поне 550 лева за една GTX770  или някой неин аналог на АМД. Ако търсиш нещо за дадена сума, то и GTX760  е добра оферта за под 400 лева. Аз не бих ги дал обаче, защото получавам твърде малко спрямо сегашната ми видеокарта от 2010 година, която струваше доста по-малко от сегашните цени на GTX760. Ако давам пари на тоя етап, то ще е поне за GTX770,  защото смятам, че с тая карта бих играл 90% от игрите нормално при FullHD  с вертикална синхронизация и без големи компромиси с качеството. 

Даже аз бих заложил един таван от 350лв., но тук действителността е друга. :D

Съгласен. За 350 веднага продавам моята и добавям за тая :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да обобщя писанието на Кико - всичко е в детайлите! Другото е ясно. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...