Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

King-of-the-night

Завръщане към фабрично инсталирана операционна система ubuntu.

Препоръчан отговор

Здравейте,

незнам тук ли е точния раздел, но искам да попитам мисля да си преинсталирам лаптопа, но когато го закупих доиде с инсталирана операционна система ubuntu, дори имам лепенка. Дали има някакъв начин пак да се върна на ubuntu без да го тегля? Защото в момента съм Windows 7. Чух много добри отзиви за ubuntu. Принципо използвам лаптопа за браузване, слушане на музика, разговори по skype, обработка с photoshop, обработка на клипове с sony vegas.

Искам да попитам като свържа смартфона си към лаптопа когато е с операционна система ubuntu дали ще бъде както обикновенно с windows-а? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам като свържа смартфона си към лаптопа когато е с операционна система ubuntu дали ще бъде както обикновенно с windows-а? 

От настройките на телефона си задаваш да ти го разпознава като флаш памет и няма да имаш никакви проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дали има някакъв начин пак да се върна на ubuntu без да го тегля?  

Не, освен ако имате някакъв бекъп имидж на друг носител, което ме съмнява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако ще пробваш Линукс, то нека поне не е Убунту... Иначе ще можеш да си браузваш в телефона, но няма да можеш да използваш приложенията, които си свикнал, ако използваш такива, разбира се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от ninov
      здравейте закупих от германия компютър с windows  10 ъпдейтван от windows 7. но на немски сега искам да го инсталирам на български мога ли директно да  кача windows 10 Компютъра е с оригинален windows 7 ключ прочетох че ако директно инсталирам windows 10 мога да загубя електрония ключ
    • от DarkEdge
      Данни за това са намерени в публикуаните документи, споменаващи Windows Core OS:

Тези редове за добавени на 19 април тази година, но са открити едва сега.
      Както и по-рано се предполагало тази ОС е насочена към нов тип устройства - мобилни компютри с два екрана. Има слухове, че нещо подобно ще бъде представено от Microsoft през октомври.
      Източник:blogzona.ru
    • от Funky_noob
      Здравейте, преди няколко дена купих нов лаптоп, който обаче е с операционна система Ubuntu 19.04. Искам да изтрия Ubuntu и да иснталирам Windows 10. Опитах с различни туториали, но не ми се получава. Ще съм много благодарен, ако някой ми помогне.
    • от coldrage
      Здравейте, от скоро съм с Ubuntu 18.04. Опитвам се да подкарам една игра, но ми дава следният проблем :
      Wine cannot find the FreeType font library.  To enable Wine to
      use TrueType fonts please install a version of FreeType greater than
      or equal to 2.0.5.
      http://www.freetype.org

Търсих инфо в нета и правих какви ли не опити но не можах да го реша.
      Помагайте, моля!
    • от cybercop
      За който има нужда, пускам този метод за инсталация на 64 битова версия на WPS офис в Debian/Ubuntu базирани дистрибуции. В офиса съм добавил българския речник за проверка на правописа и съм сменил иконите за стартерите. Всеки файл в пакета е сложен в нужната папка и след, като го разархивирате, просто отваряте файловия мениджър с администраторски права и слагате файловете в същата директория на вашата файлова система. 
      Пакета с офиса : https://yadi.sk/d/wkGCT4lw3V59AW
      За да разботи, трябва да имате инсталирана библиотеката libpng12-0. Ако липсва в хранилищата на новите дистрибуции (Debian 9 +), можете да инсталирате пакет от предходна версия. Пускам пакет с библиотеката. Можете да го разархивирате и да поставите файловете на нужните места, подобно на тези от офиса.
      https://yadi.sk/d/LBPmSj4a3V59Pw
      Пускам и пакетче шрифтове със знаци, които ползва WPS, извън основния за него шрифт (за текста) Calibri. Последният е лицензиран и си е ваша работа, откъде ще го сваляте и добавяте.
      https://yadi.sk/d/fTwyDh643V5AV7
      Папката с шрифтовете се поставя в /usr/share/fonts или в скрита папка .fonts на потребителската директория.
      В Debain 9, офисът няма да стартира, ако не е направена конфигурацията на изгледа на Qt4 приложенията. Затова, трябва или да инсталирате qt4-qtconfig и да направите конфигурация с нея, или да свалите това файлче и да го поставите в скрита папка .config на потребителската директория.
      https://yadi.sk/d/WPZurP4M3V5AsU
      В него е зададено, Qt4 приложенията да следват настройките на GTK+ темата.
      След тези шамански манипулации, отваряте терминала и пускате тези две команди :
      sudo update-icon-caches /usr/share/icons/*
      sudo update-mime-database /usr/share/mime

За да презаредите кеша на иконите и файловите асоциации. И да не се вижда веднага някоя икона в менюто, след рестарта всичко ще си дойде на мястото.
      Добре е да пуснете и едно :
      fc-cache -fv 
      което си е препоръчително при всяко бърникане в шрифтовете.
  • Дарение

• Добави ново...