Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Chupsi

Разкодиране на криптирани файлове

Препоръчан отговор

Здравейте,

Имам следния проблем: преди много време брат ми ми криптира няколко файла с True Crypt. Сега не помни паролата изобщо, а файловете наистина ми трябват. 

Имате ли представа могат ли да се отворят по някакъв начин? Ако се налага съм готова да ползвам услугите на специалист, ще съм ви благодарна ако ме насочите към такъв.

Ще съм благодарна за отговорите ви. И моля да ме извините ако мястото на темата не е тук.

Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега не помни паролата изобщо, а файловете наистина ми трябват. Имате ли представа могат ли да се отворят по някакъв начин?

Някак си идеята на TrueCrypt е да предотвратява именно такива работи. Не мисля, че може да направите нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Имам следния проблем: преди много време брат ми ми криптира няколко файла с True Crypt. Сега не помни паролата изобщо, а файловете наистина ми трябват. 

Имате ли представа могат ли да се отворят по някакъв начин? Ако се налага съм готова да ползвам услугите на специалист, ще съм ви благодарна ако ме насочите към такъв.

Ще съм благодарна за отговорите ви. И моля да ме извините ако мястото на темата не е тук.

Поздрави!

Забравете. Немалко големи корпорации ползват и препоръчват на служителите си да ползват truecrypt за да пазят топсикрет файлове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен, дали с TrueCrypt ще успееш да направиш това което искаш !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

I forgot my password – is there any way ('backdoor') to recover the files from my TrueCrypt volume?

We have not implemented any kind of 'backdoor' in TrueCrypt (and will never implement any 'backdoor' or deliberate weakness, even if asked to do so by a government agency), because it would defeat the purpose of the software. TrueCrypt does not allow decryption of data without knowing the correct password or key. We cannot recover your data because we do not know and cannot determine the password you chose or the key you generated using TrueCrypt. If you follow the security requirements listed in this chapter of the documentation, then (to our best knowledge) the only way to recover your files is to try to "crack" the password or the key, which, however, could take thousands or millions of years (depending on the length and quality of the password or keyfiles, on the software/hardware performance, algorithms, and other factors). If you find this hard to believe, consider the fact that even the FBI was not able to decrypt a TrueCrypt volume after a year of trying.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има възможност да се bruteforce-не паролата,ако не е нещо особено.Truecrack е програмата,работи под линукс и ако ти се занимава може да погледаш туториъли как се прави,но ако паролата е особена шанса да се получи е малък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има възможност да се bruteforce-не паролата,ако не е нещо особено.Truecrack е програмата,работи под линукс и ако ти се занимава може да погледаш туториъли как се прави,но ако паролата е особена шанса да се получи е малък.

Програмата работи и под windows

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен това леко ми прилича на търсене на начин да се разбие защитата на чужди лични файлове. От какъв зор брат ви ще криптира ваши важни лични файлове и защо примерно нямате бекъп? Дори и да е истина всичката тая история единствения начин да възстановите файловете е като брат ви си спомни паролата.Ако имаше лесен начин да се разбие защитата нямаше да се ползва изобщо тая програма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен това леко ми прилича на търсене на начин да се разбие защитата на чужди лични файлове. От какъв зор брат ви ще криптира ваши важни лични файлове и защо примерно нямате бекъп? Дори и да е истина всичката тая история единствения начин да възстановите файловете е като брат ви си спомни паролата.Ако имаше лесен начин да се разбие защитата нямаше да се ползва изобщо тая програма.

Глупости... и аз имам файлове, които съм архивирал и не помня паролите, а ми се иска да не ги бях забравил. И защото съм "умен" - паролите са с по 10 - 12 знака. Брут форс ми показва 12 години за разкодиране. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Глупости... и аз имам файлове, които съм архивирал и не помня паролите, а ми се иска да не ги бях забравил. И защото съм "умен" - паролите са с по 10 - 12 знака. Брут форс ми показва 12 години за разкодиране. :)

Архив е едно, TrueCrypt е няколко светлинни години от него, начина на криптиране е съвсем различен и с една идея по-сложен.За brute force на парола над 10 знака може да си мечтаеш само, освен ако нямаш достъп до някой мейнфрейм у вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Архив е едно, TrueCrypt е няколко светлинни години от него, начина на криптиране е съвсем различен и с една идея по-сложен.За brute force на парола над 10 знака може да си мечтаеш само, освен ако нямаш достъп до някой мейнфрейм у вас.

Не ти споря коя криптация е по добра.

Казвам, че на всеки може да му се случи да си забрави паролата.

Не ти разбрах идеята на втората част на изречението... вероятно просто си в заядливо настроение.

Иначе, благодаря, че се опита да ми отвориш очите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти споря коя криптация е по добра.

Казвам, че на всеки може да му се случи да си забрави паролата.

Не ти разбрах идеята на втората част на изречението... вероятно просто си в заядливо настроение.

Иначе, благодаря, че се опита да ми отвориш очите.

Ами да, случва се, но специално за TrueCrypt има опция за създаване на Rescue Disk ако това стане, а за хора с лоша памет може просто да си я запишете някъде, освен ако не сте някоя много разследвана и известна личност.  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...