Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

hitman0013

Монитор 23-24 инча full hd

Препоръчан отговор

Кой монитор да избера, на цена от 300 до 370-80 лева.

Поспрял съм се на тези модели, но ако се сетите за нещо по-добро......

Хубаво е да има HDMI, DVI, може и някое USb. За жалост някой от мониторите на които се спрях имат хдми и стария vga порт, а идеята ми е да си вържа видео картата към монитора с DVI а с ХДМи един телевизор 32 инча( за да има и звук)л Но какво да се прави, няма да оставям портовете да са определящи, ще се купи DVI към HDMI кабел или преходник.

http://nikem-bg.net/computer-components/23-LG-23MP75HM-P-IPS-HD

http://nikem-bg.net/computer-components/24-LG-24MP56HQ-S-IPS-HD-HDMI

http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-23-LCD-WIDE-ML238H

http://pcshop.bg/Monitori/Dell-P2314H-P2314HB

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кой монитор да избера, на цена от 300 до 370-80 лева.

Поспрял съм се на тези модели, но ако се сетите за нещо по-добро......

Хубаво е да има HDMI, DVI, може и някое USb. За жалост някой от мониторите на които се спрях имат хдми и стария vga порт, а идеята ми е да си вържа видео картата към монитора с DVI а с ХДМи един телевизор 32 инча( за да има и звук)л Но какво да се прави, няма да оставям портовете да са определящи, ще се купи DVI към HDMI кабел или преходник.

http://nikem-bg.net/computer-components/23-LG-23MP75HM-P-IPS-HD

http://nikem-bg.net/computer-components/24-LG-24MP56HQ-S-IPS-HD-HDMI

http://nikem-bg.net/computer-components/ASUS-23-LCD-WIDE-ML238H

http://pcshop.bg/Monitori/Dell-P2314H-P2314HB

За този бюджет аз бих се спрял на един от тези 3 модела:

Специално за твоите изисквания е подходящ 2-я!

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна, че колонки в монитора не ми трябват, особено 1.5вата   :no-no:  :D

И каква е тая матрица AD-PLS- по-добра ли е от AH-IPS. Щото самсунга го намерих с 60лева по-ниска цена от примерната в линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само да вмъкна, че колонки в монитора не ми трябват, особено 1.5вата   :no-no:  :D

И каква е тая матрица AD-PLS- по-добра ли е от AH-IPS. Щото самсунга го намерих с 60лева по-ниска цена от примерната в линка.

Като не ти трябват няма да ги ползваш.

Да, малко по-добрa е от IPS.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другия вариант е да скоча на DELL U2312HM , за който никой нищо негативно не е казал. Малко старичък модел.

За сега съм за LG-тата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Aко може само да вметна, че PLS и IPS са мисля идентични и не бих казал, че някой е  по-добър! Просто първо се появяват IPS на LG , а после Samsung започват да правят PLS, като си измислят друго наименование, за да не плащат патент на  LG , за да ги произвеждат.

Поне така знам...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тотално се омаях от толкова избор.

За сега се спирам на dell p2414h. Има ли обаче ШИМ? Предложете нещо еквивалентно от марка ASUS, HP, LG че дори и нещо още на DELL. Монитора да е 16:9. Без говорителчета.

Заслужава ли си моделът DELL U2414H пред DELL P2414H ако не се използва за работа, а за домашни забавления. И да е качествена сглобка, не паянтова скърцаща. Знам че доста изисквания се събраха ама.......

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тотално се омаях от толкова избор.

За сега се спирам на dell p2414h. Има ли обаче ШИМ? Предложете нещо еквивалентно от марка ASUS, HP, LG че дори и нещо още на DELL. Монитора да е 16:9. Без говорителчета.

Заслужава ли си моделът DELL U2414H пред DELL P2414H ако не се използва за работа, а за домашни забавления. И да е качествена сглобка, не паянтова скърцаща. Знам че доста изисквания се събраха ама.......

Няма ШИМ( PWM)

Някои монитори без и със ШИМ

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=7bq6fnNU4T4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото на това клипче  е умишленото позициониране на TN  монитора в средата защото ако е  от страни ще се види тоталната липса на реални цветове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лошото на това клипче  е умишленото позициониране на TN  монитора в средата защото ако е  от страни ще се види тоталната липса на реални цветове.

То пак се вижда разликата, макар да не съм си играл да гледам целия клип. Примерно на десетата минута и седмата секунда някъде:

Публикувано изображение

Тук дори PLS  издиша спрямо IPS. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да се направи компромис с кутия,хард,дъно,периферия  защото те ти седят в краката и  не ги поглеждаш  ама да  си дадеш парите за TN монитор пък бил той и от 700 лева  да речем  е престъпления спрямо себе си.  Който иска да се  занимава с виде,снимки и да гледа  мултимедия  изобщо да не си и помисля за TN  панел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не си нещо в грешка? Питането е за монитор Dell P2414H, който вече се предлага с IPS  матрица. Според мен е отличен избор за парите си. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По скоро  мнението ми беше като коментар а иначе съм с 2 ръце за  продуктите на Дел  защото са без  аналог като  цена,качество,екстри. Много добре се е ориентирал човека какво да си вземе и няма да съжалява нито за  секунда. Има един много качестен модел HP Pavilion 27xi и ако е склонен да  инвестира някой лев отгоре може да  го погледне и него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И тях съм гледал, много добра сглобка, симпатичен дизайн иии специално за павилиона гаранция 1 година. Тук вече греда. А и 24 инча е максумума за мен. Ориентирам се към Дела, и по-точно P2414H защото U2414H реално е по-скъп със 100 лева заради usb 3.0 HDMI портовете и дизайна от типа на HP pavilion отпред. Не се сещам какво нещо с usb3.0 ще закача на монитора

По скоро  мнението ми беше като коментар а иначе съм с 2 ръце за  продуктите на Дел  защото са без  аналог като  цена,качество,екстри. Много добре се е ориентирал човека какво да си вземе и няма да съжалява нито за  секунда. Има един много качестен модел HP Pavilion 27xi и ако е склонен да  инвестира някой лев отгоре може да  го погледне и него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Големия диагонал ше ти дойде екстра  в случая. 460 лева за 27 инча си е оферта а съм сигурен ,че няма да се изложат баш HP  и да  дефектира монитора след 2 години ползване. Тя работат си е и до късмет  да ти кажа.  Аз като имам дърт на библия монитор и го влача  като човал с картофи по -кръчмите  да свиря с него  и вече 7-ма година  не е мръднал и бачка на пушка. Отдавна си е изработил 200-те лева  за които го купих  втора ръка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

аз ползвам dell u2312hm  от почти 2 години. Ползвам го за ровене из нета и гледане на филми (вече ги гледам на 42" ТВ, но и на мониторчето не беше крайно лошо)... рядко играя игри. Когато го взех ми досвидяха 80-100лв за U2412M който е 16:10. 

Спокойно мога да кажа че не съжалявам и бих го препоръчал!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да завърша темата- вече съм с монитор DELL U2414H. Осъзнавам, че съм дал някой лев в повече в сравнение с P2414H, но дизайна на този монитор беше много по-добър за мен. Знам, че малко хора гледат дизайн и че при условие че като дисплей е почти идентичен с P2414 но просто тънката рамка си е красота от всякъде, сензорни бутони и ала бала. Вързах го към видео картата (asus gtx 660) с дисплей порт към мини дисплей порт. Така hdmi-a от видео картата отива при телевизора от другата страна. Благодаря за мненията и помощта!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако  не е проблем може ли да го  снимаш и качиш  няколко снимки  тук в темата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да знаете че не е най-доброто решение да се свързва монитора с display port. Има някакъв бъг при делките или по-скоро при nvidia  видеокартите като комбинацията от двете с дисплей порт води до бъгове-гаснене и после не се включва, пускаш компютъра а монитора светва чак като уиндоуса е заредил и подобни.  Има подобни информации в чужди сайтове, форуми. Както и ако от нвидиа контрол панел дадете ycbcr422 щото при дисплей порт се появява и това(освен RGB и ycbcr444)  после няма връщане към другите и цветовете стават гадни. Единственото решение е преинстал на драйверите на видео картата.

С HDMI връзка няма проблем. Ако пък пробвате с DVI кабел и преходник DVI-HDMI(че монитора няма дви портове) пак става но не гасне веднага при изминало време зададено от уиндоуса.

Иначе при ycbcr444 за разлика от RGB формат цветовете са по-живи и черното си е черно, почти достойно за конкуренция с VA матрица.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Честито за новия монитор! Ако искаш по-дълбоки цветове и си с карта на NVIDIA, пробвай тая програмка за Windows 7:

Nvidia RGB FullLimited Range Toogler 1.0.0.0

Аз я ползвам и определено цветовете стават много по-дълбоки. Необходим е рестарт на компютъра, за да влязат промените в сила. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И да знаете че не е най-доброто решение да се свързва монитора с display port. Има някакъв бъг при делките или по-скоро при nvidia  видеокартите като комбинацията от двете с дисплей порт води до бъгове-гаснене и после не се включва, пускаш компютъра а монитора светва чак като уиндоуса е заредил и подобни.  Има подобни информации в чужди сайтове, форуми. Както и ако от нвидиа контрол панел дадете ycbcr422 щото при дисплей порт се появява и това(освен RGB и ycbcr444)  после няма връщане към другите и цветовете стават гадни. Единственото решение е преинстал на драйверите на видео картата.

С HDMI връзка няма проблем. Ако пък пробвате с DVI кабел и преходник DVI-HDMI(че монитора няма дви портове) пак става но не гасне веднага при изминало време зададено от уиндоуса.

Иначе при ycbcr444 за разлика от RGB формат цветовете са по-живи и черното си е черно, почти достойно за конкуренция с VA матрица.

Здравей,

Ти с hdmi ли го вързваш и имаш ли някакви проблеми? Това  не гасненето веднага само с преходник ли е или и с hdmi го има? Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не нямам никакви проблеми с hdmi. Видях твоята тема и да ти кажа тънката рамка е доста приятна гледка а и спестява малко място. Мониторът не е от най-леките-поставката си му е тежичка, не като при LG.

Хубаво е ако решите да купувате такъв да си вземете и един hdmi кабел че в комплекта има display port към mini display port кабел. 

Аз съм с такъв кабел  http://www.technopolis.bg/b2c/details/354478/P11090703/Kabel-HAMA-83090-HDMI-FLAT-1.5   плосък и доста удобен, какъвто и да вземеш гледай самите букси да са къси като този плоския на хама с идеята като прекараш кабела през дупката на поставката да може лесно да се регулира на височина без да прави кривене на самия порт на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...