Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

VANKATA_14

Проблем с Dell Vostro 1015

Препоръчан отговор

Здравейте! Не съм се включвал във форума от доста време, но ето че се наложи и аз да потърся помощ за моята машинка :D Та проблема е следния - цъкам си една игригчка, която на лаптопа ми (като се има предвид, че е с вградена видео карта) с минималните графични настройки си вървеше на максимално fps - 60 от 60 .  От време на време лаптопа забива и играта (не само тя де, като цяло производителноста на лаптопа) лагва. Имам чувството, че работи в някакъв авариен режим и не използва капацитета на ресурсите? Възможно ли е ? Откъде стигнах до този извод? - Процесора не вдига над 42 градуса, докато играя самата игра, което ми се вижда странно. Вентилатора не духа много (духа топло, но е духал и по-силно). Лаптопа съм го отварял и почиствал, преинсталиран е преди месец - 2. Докато зарежда самата игра, лампата, която е за натоварване на харда не свети...(а по принцип си работи :) ) Инсталирани са последни драйвери от сайта на Dell - всички...

Характеристики:

Intel Core 2 Duo 2.10GHz

RAM: 4GB

HDD: 465GB

GPU: Intel Media Graphic Accelerator GM45 32MB вградена памет

Windows 7 Ultimate 32 bit

Благодаря за отделеното време :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя игра играеш? Откъде си сигурен, че температурата на процесора е 42 градуса, когато играеш играта?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коя игра играеш? Откъде си сигурен, че температурата на процесора е 42 градуса, когато играеш играта?

Играта е League of Legends и използвам програма за да видя градусите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверил ли си си хард диска за грешки?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проверил ли си си хард диска за грешки?

С Tune Up Disc Doctor важи ли ?Ако да - проверил съм го :) Забравих и да спомена, че като стане така дори и клипчетата в youtube ми лагват. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С Tune Up Disc Doctor важи ли ?Ако да - проверил съм го :)

Само на зарядно ли играеш или понякога си и на батерия? Когато се появи проблема наблюдавал ли си кой процес от Task Manager се товари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на зарядно ли играеш или понякога си и на батерия? Когато се появи проблаема наблюдавал ли си кой процес от Task Manager се товари.

Батерията е заминала отдавна :D Стои в лаптопа само да мога да го пренеса от стая в стая... Интересното е, че няма натоварен процес в Task Manager-а, а и както споменах използвам програма, с която следя и натовареноста на лаптопа  - и двете ядра работят на 1.1 GHz, докато играя играта и ми лагва. Честотата на RAM паметта също не се увеличава, стои си на 399, а е 666 :D  Излизали са ми съобщения, че включеното зарядно не е на Dell, възможно ли е то да е повредено и да не достига ток или да работи по-слабо, заради грешката?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията е заминала отдавна :D Стои в лаптопа само да мога да го пренеса от стая в стая... Интересното е, че няма натоварен процес в Task Manager-а, а и както споменах използвам програма, с която следя и натовареноста на лаптопа  - и двете ядра работят на 1.1 GHz, докато играя играта и ми лагва. Честотата на RAM паметта също не се увеличава, стои си на 399, а е 666 :D  Излизали са ми съобщения, че включеното зарядно не е на Dell, възможно ли е то да е повредено и да не достига ток или да работи по-слабо, заради грешката?

Провери си тогава зарядното. Ако компютъра не получава коректно напрежение ще си направиш проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери си тогава зарядното. Ако компютъра не получава коректно напрежение ще си направиш проблеми.

Нещо друго? Защо проблема се оправя и появява от самосебе си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо друго? Защо проблема се оправя и появява от самосебе си?

Това не мога да ти кажа. Хубаво е да си провериш зарядното, какви напрежения дава към лаптопа. Ще ти трябва мултицет и умения да работиш с него. 

Може и от AIDA да си направиш Тест за стабилност. Там може да видиш как стоят температурите и напреженията на лаптопа, когато е под товар.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не мога да ти кажа. Хубаво е да си провериш зарядното, какви напрежения дава към лаптопа. Ще ти трябва мултицет и умения да работиш с него. 

Може и от AIDA да си направиш Тест за стабилност. Там може да видиш как стоят температурите и напреженията на лаптопа, когато е под товар.

От къде да направя тези тестове? Работил съм отдавна с тази програма още докато беше Everest :D

PS: Ето дори и при тестовете, лаптопа не използва пълния си капацитет? На какво се дължи това?

PS2: Хахаха махнах батерията и лаптопа започна да използва пълния си капацитет? Как да изключа защитата или каквото е там?

post-11815-0-90331600-1397238978_thumb.p

post-11815-0-84849500-1397238984_thumb.p

post-11815-0-47804800-1397238993_thumb.p

post-11815-0-78764100-1397239000_thumb.p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колко време го държа този тест?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...