Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Шри Компютърджи

форматиране на таблица в Word

Препоръчан отговор

Работя с Office 2010 и както става ясно от заглавието правя таблица в Уърд. Имам малко проблеми с нея:

Как мога да направя колоните и редовете независими едни от други? Първата ми колона съдържа 7 реда. Втората съдържаше 4, обаче бяха с различна височина и понеже исках да бъдат равни първо обединих клетките а след това опитах да ги разделя но не ми дава възможност да направя по-малко от 7 - като въведа 4 ми изписва "числото трябва да е делител на 7".

Това което искам да направя е да регулирам височината на клетките във всяка колона така че да бъдат ако не еднакви то поне близки по размер - да нямам клетки с много празно място. И да не зависят от размера на клетките в съседната колона - всяка колона за себе си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблици се правят в ексел, тук само ще си загубиш времето и като отвориш файла на друго място сам ще разбереш защо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Meрси, ама това са три отделни таблици, какво да ги правя? Или се бъзикаш?

Краси, какво искаш да кажеш с това "като отвориш файла на друго място" - имаш предвид на друг компютър ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

111.doc

Нещо такова ли търсим?

Има предвид това:

Публикувано изображение

- същата таблица в таблица, отворени в OpenOffice.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, такова, само че в уърд 2010. Таблицата ми беше дадена като шаблон и вече съм го попълнил така че не ми се занимава тепърва да я правя в ексел както предлага адаша. 

Ето как изглеждат нещата при мен:

Публикувано изображение

Не ми харесва че в първата колона първите три клетки са по-големи от следващите; във втората първите три са много по-малки от последната; същото и за третата колона. Има ли начин да ги направя равномерни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблица в таблица.

Ако свалиш основната таблица надолу или я вдигнеш нагоре, съответно сваляш или вдигаш границите на поставените вътре в нея други таблици, после даваш "еднаква ширина на редовете". И така докато получиш искания резултат. Търпение му е майката и малко упоритост.

temp.doc

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...