Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте от няколко дни се появи следният проблем с компютъра ми. Мониторът не се включва и лампичката която показва че компютъра зарежда свети постоянно. Проверих за изгорели компоненти, но не открих нищо, видимо всичко по дъното е наред, както и с друг монитор, пак не се включва. При стартиране няма никакви звукови сигнали, а мониторът си работи с всички останали компютри, така че отписвам това, че проблема е в него. ПЦ-то е старичко AMD semprom 2500+ 1.75GHz, видеото е ATI RADEON 9250 familly (не съм на 100% сигурен но е нещо от сорта), рамта е 512мб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проца или VRM-а е заминал

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли някакъв начин да се диагностицира или трябва да си го закарам на сервиз?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади видеокартата си и я занеси при някой познат.тествай я на неговият компютър.Ако и там не заработи,значи е ясно коя част е сдала багажа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извади видеокартата си и я занеси при някой познат.тествай я на неговият компютър.Ако и там не заработи,значи е ясно коя част е сдала багажа.

Проблемът, е че нямам познат с такова дъно, на което да тествам картата, понеже е доста старичка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако картата е с AGP интерфейс,наистина трудно  и рядко се намират вече такива.При това положение нямаш много варианти,освен сервиз.Или пък да рискуваш и да си купиш от някъде втора употреба карта,и да тестваш.Ако обаче е PCI-E,тогава нямаш никакви грижи,всяка съвременна машина ще свърши работа.Трябва да си провериш картата каква е в крайна сметка и да си сигурен.Отвори кутията,виж някъде по дъното какви надписи има,би трябвало да пише марката и модела му.И после потърси спецификациите му в нета.

Успех желая.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът, е че нямам познат с такова дъно, на което да тествам картата, понеже е доста старичка.

Носи го на сервиз. Там ще тества всеки един хардуер и ще се разбере от какво е.  В зависимост от това какво е изгоряло ще се разбере има ли смисъл да се поправя компютъра или ще се търси друг вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Носи го на сервиз. Там ще тесствао всеки един хардуер и ще се разбере от какво е.  В зависимост от това какво е изгоряло ще се разбере има ли смисъл да се поправя компютъра или ще се търси друг вариант.

Благодаря за бързите отзиви ще видя какво мога да направя по въпроса преди сервиз, но нещата вървят към бракуване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не стане така, че в сервиза да ти вземат повече пари, отколкото струва компютъра. Просто е много стар и аз не бих вложил и стотинка повече в него. Tова, което описваш може да се дължи както на видеокартата, така и на изгоряло дъно или захранване, както и на дефектна RAM, но единствения начин да разбереш е като сменяш компонентите един по един. Най-лесно махни RAM-a и виж дали при включване ще започне да пищи. Ако пак стои безмълвно най-вероятно дъното или захранването е заминало. Ако запищи слагаш паметта махаш видеокартата и включваш. Пак трябва да пищи, но по друг начин. Тогава вероятно видеокартата е заминала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

............... лампичката която показва че компютъра зарежда свети постоянно............................................

Това може да означава много неща. Мигащата лампа показва активността на диска. Откачете диска и вижте ще има ли промяна. Ако не откачете всичко без дъното и процесора и захранването. Ако има спикър трябва да се чуе звуков сигнал. Естествено трябва да има спикър. Ако и тогава няма сигнал остава да опитате ресетване на биоса с джъмпер или с махане на батерията. Ако и тогава не се появи сигнал или дъното или процесора е заминал и няма как да установите кое в домашни условия. 

Отново давате прекалено категорично и необосновано твърдение. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отново давате прекалено категорично и необосновано твърдение. 

лампичката която показва че компютъра зарежда свети постоянно.

Мда, процесора хич го няма.

Ако наистина бачкаш в сервиз, би трябвало да знаеш, че когато и двата светодиода светят постоянно, значи процесора е изгорял или няма ток до него (VRM) / дъно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това изобщо не е вярно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми за неграмотните като тебе не е вярно, да.

А също така се сещам, че може да стане подобно нещо, когато харддиска не е в ред и дъното не може да го идентифицира кога е натоварен с операции по четене/писане, и затова светодиода за харда свети постоянно. Но дори харддиска да е заминал, трябва чак на пост скрийна да изпише, че няма откъде да си буутне ОС, а човека не го огрява абсолютно нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми за неграмотните като тебе не е вярно, да.

А също така се сещам, че може да стане подобно нещо, когато харддиска не е в ред и дъното не може да го идентифицира кога е натоварен с операции по четене/писане, и затова светодиода за харда свети постоянно. Но дори харддиска да е заминал, трябва чак на пост скрийна да изпише, че няма откъде да си буутне ОС, а човека не огрява абсолютно нищо.

Уважаеми млади господине не само работя в сервиз, но си е и мой от толкова години на колкото горе долу сте Вие. Продължавате да си позволявате да нагрубявате и то хора доста по-наясно от вас. Ако си направите труда ще забележите, че не отричам мнението Ви а просто коментирам че не е единствено тази причина и необосновано категорично твърдите, че е точно това. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина работиш от толкова години, трябва да си усетил, че когато на някой компютър му се е сгафил процесора / vrm или не стига ток до него (прецакано дъно) двата светодиода на кутията светят постоянно. При разместена РАМ, видеокарта - само този за power свети докато спийкъра пищи. При неработещ процесор, няма да чуеш никакви сигнали/пищене.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако наистина работиш от толкова години, трябва да си усетил, че когато на някой компютър му се е сгафил процесора / vrm или не стига ток до него (прецакано дъно) двата светодиода на кутията светят постоянно. При разместена РАМ, видеокарта - само този за power свети докато спийкъра пищи. При неработещ процесор, няма да чуеш никакви сигнали/пищене.

Ако беше толкова елементарно диагностицирането то нямаше да съществуват такива като мене а всеки сам щеше да си го прави. Очевадно опита ви е скромен и сте видели прекалено малко странни проблеми. Въпреки, че имам сервиз от толкова време аз не си позволявам да бъда категоричен като вас, точно защото опита ме е убедил в обратното. Ако знаете батерия работеща на 2.85 волта вместо на 3 на Асуско дъно какви чудеса може да причини никога повече няма да си позволите да сте толкова категоричен в констатациите си. И поработете над квалификациите който отправяте към съфорумците иначе колкото и да си сменяте името е се тая. Стила ви личи доста от далече и ви издава.

Според инфото което сте дали за себе си трябва днес да ставате на 14 така, че поздравления.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Айде като ще твърдим неща по интуиция...Спокойно може да е грешка в БИОС и да се оправи с нулиране на настройките. Може и батерията на дъното да й е дошло времето и да е за смяна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отзиви ще видя какво мога да направя по въпроса преди сервиз, но нещата вървят към бракуване.

Нищо не може да направи. Нямаш хардуер, който да подменяш или да тестваш, не знаеш как се работи с мултицет, за да измериш напрежения и т.н, нямаш и тестваш хардуер, който да те насочи откъде е проблема. Ето затова ти давам този съвет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както казаха някои от вас, по-горе, вероятно е или проца или картата. Махнах картата- никакъв звук, същото и с рам паметта, както и харда което повече говори за дъно или процесор, харда си работи перфектно и в момента си прехвърлям данните от него, тъй като въпросният ми стар компютър, май му е дошло времето и по думите ви стигам до извода, че освен сервиз ще трябват и нови части, което за мен не е рентабилно. Благодаря ви за отзивите и съветите! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от xXx*Triple*xXx
      Добър вечер колеги имам голям проблем с колата Volvo V40 надявам се някой да знае решение за проблема !!! Първо отказаха всички прибори на таблото,майстора отстрани проблема на следващия ден ми отказа централното заключване,радио,платфони.Майстора ми препоръча да търся друго табло,намерих друго табло майстора го монтира и нещата си останаха същите.Какво да правя от тук нататък?Къде може да е проблема ако не е от таблото? Благодаря Предварително на всички които съдействат за отстраняване на проблема
    • от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• от georchev
      Здравейте! На скоро си преинсталирах Linux-a и сега не мога да си вляза в акаунтите в Gmail ! Сигурен съм в паролите,защото през страницата на google няма проблем! Какво може да е това чудо? Проблема е от една седмица,тогава го преинсталирах. Помагайте!  Благодаря 
    • от acidoctor
      Здравейте съфорумници! 😀От около 2 седмици бойлера ми издава шумове наподобяващи работещо моторче. Чел съм за бълбукания и свистене но за такъв не съм чел, още😍Казаха ми, че е котлен камък. Някои да се е сблъсквал с нещо подобно или да знае от какво е? 
    • от peekmemf
      Здравейте, днес си купих нов лаптоп HP Omen 15. Инсталирах му Windows 10, но когато цъкна долу на иконката за wifi не излизат никакви мрежи. Единственото, което излиза е това от снимката. Някакви идеи как да го оправя? Благодаря предварително! 

• Дарение

• Добави ново...