Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

П.е.т.ъ.р

Съвет за акумулатор 44Ah.

Препоръчан отговор

Здравейте,

след дълги мъки акумулатора ми окончателно се скапа.

Доста време си играх да го откачам и зареждам, но вече не държи изобщо ток.

Обиколих кварталните магазини и дори с отстъпката за върнат стар акумулатор ми искат стотина лева за някакви супер измислени марки.

Проблема ми е че съм на работа от 8.00 до 18.00 часа без почивен ден и нямам време да обикалям, затова реших да поръчвам онлайн, въпроса е:

Oт къде и какво?

Колата е Сеат Ибиса 1,4 бензин, по книжка акумулатора го дават 44ah има място и не е проблем да сложа и малко по голям, стига цената да е изгодна.

В брошурата на Метро

Fairline за 80лв в момента съм с такъв, скапа се за около година и половина, не му заверих гаранцията.

Varta за 120лв 

Kraft Plus 84лв

Bosch 138лв

Exide 96лв

Правят 12лв отстъпка за върнат стар акумулатор.

Последния ми допада като цена и го водят не обслужваем, но от форумите разбрах че нещо не бивала марката.

Пак от форумите попаднах на добри мнения за BANNER, по разтърсих се и открих онлайн магазин с безплатна доставка.

http://maxcar.bg/bg/akumulatori/484-banner-starting-bull-44ah-360a-r.html

Моля за впечатления от изброените марки, както и съвет за читав онлайн магазин от които да поръчам на добра цена.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не рекламирам магазина: Banner

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си ограничен във финансите или просто не ти се дават много пари за акумулатор ти препоръчвам родно производство: ISKRA Max Energy. Ако решиш да отпуснеш кесията определено ти препоръчвам продуктите на ACDelco и VARTA!

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако си ограничен във финансите или просто не ти се дават много пари за акумулатор ти препоръчвам родно производство: ISKRA Max Energy. Ако решиш да отпуснеш кесията определено ти препоръчвам продуктите на ACDelco и VARTA!

Поздрави.

Бюджета е 100лв +- 10-20лв. Искрата се вмества идеално сега ще погледна и другите две предложения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искрата са бетон акумулатори, моя е 6 годишен и все още върти яко :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Fairline за 80лв в момента съм с такъв, скапа се за около година и половина, не му заверих гаранцията.

Varta за 120лв 

Kraft Plus 84лв

Bosch 138лв

Exide 96лв

Правят 12лв отстъпка за върнат стар акумулатор.

Аз на твое място бих си взел Bosch-капсулован който да не се обслужва ЛИНК.Няма тапи,няма доливане на дестилирана вода-просто слагаш и караш.Ако имаш финансова възможност даже бих си взел и по голям вместо 44ah-63 ah.Старият ми беше 63ah и си купих 75 ah и вече повече от 3 год.не е мръднал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес след работа ще прескоча до Метро да видя какво има налично.

Ще върна стар акумулатор, според брошурата правят 12лв отстъпка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Днес след работа ще прескоча до Метро да видя какво има налично.

Ще върна стар акумулатор, според брошурата правят 12лв отстъпка.

Не ти препоръчвам да пазаруваш от Метро акумулатори!

Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не ти препоръчвам да пазаруваш от Метро акумулатори!

Поздрави.

Здравей, благодаря за предупреждението. Не ми е първи акумулатор купен от там,

предния обаче беше ментак за 60-70лв и се скапа за около година и половина.

Днес обиколих де що имаше отворен магазин и сервиз и цената в Метро е най-изгодна.

Купих VARTA 45Ah BLACK dynamic за 95лв, редовната цена е 107лв върнах стар и ми направиха 12лв отстъпка.

Утре ще ходя да търся сервиза към които е гаранцията, да ми я заверят.

Същия акумулатор по другите магазини започва от 130лв нагоре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я една тема материал за четене да е от полза за някого. http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/112584

Моят оригинално беше 44, сложих 55 необслужваем същия габарит, а има и място за по-голям. Из темата съм писал, мързи ме да търся.

Задължително се проверява заряда - трябва да е около 14 - 14,2V. Комшията така хвърли нов акумулатор - корозирала маса на регулатора, максимален презаряд на 17V и изкипя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На двете леки коли преди няколко зими сменях акумулаторите и сложих 2 боша. Вече подкараха 4 година и засега са пушка. Аз лично съм за бош, ако е качествен и истински бош, а не някой ментак. Заслужава си парите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я една тема материал за четене да е от полза за някого. http://hardwarebg.com/forum/showthread.php/112584

Моят оригинално беше 44, сложих 55 необслужваем същия габарит, а има и място за по-голям. Из темата съм писал, мързи ме да търся.

Задължително се проверява заряда - трябва да е около 14 - 14,2V. Комшията така хвърли нов акумулатор - корозирала маса на регулатора, максимален презаряд на 17V и изкипя.

Темата на комшиите я изчетох цялата. 

Можех да взема 55 но български на Искра или Монбад много мислих накрая реших да взема Вартата, времето ще покаже дали избора е бил правилен.

Иначе и при мен има място за по-голям.

Колата като за 17-18 годишна трошка е в добро техническо състояние, акумулаторите ги моря защото карам на къси разстояния.

Акумулатора с които купих колата беше скапан, бях на зор нямаше време да обикалям и избирам и купих Монбад, някаква специална серия с усилен стартов ток.

Карах с него около 3 години, после ме нямаше около година, колата беше при роднина уж да я кара но почти не са я карали и като се прибрах акумулатора се беше скапал.

Приятел ми похвали Фаерлине марка на Метро били Полски, много хубави.........да ама не, едвам изкара година и половина, като през последните три месеца редовно го откачах и зареждах.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...