Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Aydin Mehmed

Nokia Lumia 625 или Motorola Moto G

Препоръчан отговор

Кой от тия телефони е по-добър-Nokia Lumia 625 или Motorola Moto G? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами зависи за какво ше го ползваш ама аз лично имам и съм много доволен от Nokia Lumia 625 само имам малки забележки относно негоако зацепи баъерята не може да се извади а трябва директно на сервиз,има 512mb ram и някой приложеня няма да може да ги използваж и черния и бвлия цвят са магнит за отпечатъци но това е от мен надявам се да съм ти помогнал в избора

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено Moto G. Превъзхожда Nokia-та като процесор, памет, дисплей, операционна система. Единственият по-сериозен недостатък е липсата на слот за карта памет. Ако се спреш на модела с 8GB, може да е сериозен проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Превъзхожда Nokia-та като ... операционна система.  

Малко е несериозно да се правят такива обобщения, не мислиш ли?

Все пак тук четат хора, които се доверяват на сляпо на дадено мнение и едно такова може да ги поведе в доста неправилна посока.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко е несериозно да се правят такива обобщения, не мислиш ли?

Това не е обобщение, а лично мнение.

Много хора в този форум също са изразявали личното си мнение, че Windows Phone е по-добрата операционна система, без да приведат сериозни аргументи. Не помня да си протестирал срещу тях ...

В случая питащият спокойно може да се довери сляпо на мнението ми. Няма да сбърка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не е обобщение, а лично мнение.

Много хора в този форум също са изразявали личното си мнение, че Windows Phone е по-добрата операционна система, без да приведат сериозни аргументи. Не помня да си протестирал срещу тях ...

Ок, няма лошо да се изразява лично мнение, но това по-горе звучи като генерално заключение, защото не съдържа "Според мен едикояси система е блаблаблабла..." и т.н.

Както и да е.

Спирам със спама.

Проблема с липсата на място при Моторола е решен с 50гиги безплатно място ползване в гугъл за две години.

Поне моята Моторола е така и това е предостатъчно като място за каквото и да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че това е решение. Родните оператори колко мегабайта бърз интернет предлагат? Да, като цяло е неограничен, ама след като му падне скороста на минималната, дали няма да е изнервящо да отвориш документ от 5 мб? Докато при аудио и видео файловете не знам, предполагам ги отваря като стрийм поток. Но има и народ, дето си ползват телефона за работа пък, знам ли.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок, няма лошо да се изразява лично мнение, но това по-горе звучи като генерално заключение, защото не съдържа "Според мен едикояси система е блаблаблабла..." и т.н.

Мисля, че това се подразбира, и не е нужно да го пиша във всеки си пост :)

Из правилата на форума: "2.14 Всички мнения и коментари, публикувани в сайта и форума, изразяват личното отношение и позиция на потребителя (автора) и той носи цялата отговорност за тях."

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не мисля, че това е решение. Родните оператори колко мегабайта бърз интернет предлагат? Да, като цяло е неограничен, ама след като му падне скороста на минималната, дали няма да е изнервящо да отвориш документ от 5 мб? Докато при аудио и видео файловете не знам, предполагам ги отваря като стрийм поток. Но има и народ, дето си ползват телефона за работа пък, знам ли.

Така е, но пък затова е и такава цената на апарата.

Връзката с компютър е перфектна като скорост и нищо не пречи през ден-два-три да се синхронизира и да се чистят непотребните файлове от хора, които не искат да ползват пространството в гугъл.

Все пак няма пълно щастие и за цената си и като начин на работа и бързина, Моторола-та си остава един перфектен избор.

С какво е по-добра Моторолата пред Нокията?

По-добро видео, по-добра предна камера, по-добър дисплей и видимост на слънце, 14 грама по-лека, ъпдейт моментален при пускане на апарата до Киткат, четириядрен процесор (при Нокия двуядрен).

Нокията е напред със слота за карта, сменяеми панели, LTE възможности, работа с дисплея с ръкавици, както и очаквания всеки момент ъпдейт до Win 8.1, който ще даде много нови възможности за работа и забавление.

Това са накратко нещата и съм се постарал да са обективни.

Ако някъде съм сбъркал в нещо, то е неволно и можете да ме поправите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WinPhone е страхотно оптимизирана ОС.Толкова много ,че Нокия Лумия 520 с 512 РАМ и двуядрен вървеше по гладко от четириядрения ми СГС4.Батерията й (1430 mAh) държеше колкото батерията на Самсунга(2800 mAh).А не искам да говоря за ОГРОМНАТА разлика със сегашната ми 1520-ца.Да,Уин-а  страда от някои недостатъци спрямо Андроид като липса на нотификационен център,нямане на достъп до файловата система(Самсунг обаче се ънлоква),малко по -малко приложения.Някои от липсите ще се премахната с очаквания голям ъпдейт лятото 8.1.Та лично за мен Нокиата е за предпочитане и то с много ,заради:липсата на лаг,страхотната безплатна навигация ,очаквам че и батерията ще се държи страхотно но нямам телефона и не мога да го твърдя със сигурност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

WinPhone е страхотно оптимизирана ОС.Толкова много ,че Нокия Лумия 520 с 512 РАМ и двуядрен вървеше по гладко от четириядрения ми СГС4.Батерията й (1430 mAh) държеше колкото батерията на Самсунга(2800 mAh).А не искам да говоря за ОГРОМНАТА разлика със сегашната ми 1520-ца.Да,Уин-а  страда от някои недостатъци спрямо Андроид като липса на нотификационен център,нямане на достъп до файловата система(Самсунг обаче се ънлоква),малко по -малко приложения.Някои от липсите ще се премахната с очаквания голям ъпдейт лятото 8.1.Та лично за мен Нокиата е за предпочитане и то с много ,заради:липсата на лаг,страхотната безплатна навигация ,очаквам че и батерията ще се държи страхотно но нямам телефона и не мога да го твърдя със сигурност.

:offtopic_s:

Нокия 1520 е наистина един невероятен апарат и си струва всяка една стотинка.

Взех го, но го върнах на втория ден само по една единствена причина: за Уин8 няма БДС клавиатура, а всички документи и презентации ги работя на тази клавиатура.

Надявам се с ъпдейта да се появи и веднага скачам или на 1520 или на 930 - който не е ползвал и пробвал такъв апарат, той не знае за каков бижу става дума. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

... страхотната безплатна навигация ...

"Страхотната" безплатна навигация не струва пред тези, които можеш да си инсталираш на Android. Пак лично мнение :) , след като съм ползвал и едните, и другите.

А "страхотно оптимизираната" WinPhone може да е и по-лека от официалните ROM-ове (логично, както е орязана), но пък за Android има много custom разработки, с които апаратът направо лети :) . Пак пиша от опит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"Страхотната" безплатна навигация не струва пред тези, които можеш да си инсталираш на Android. Пак лично мнение :) , след като съм ползвал и едните, и другите.

А "страхотно оптимизираната" WinPhone може да е и по-лека от официалните ROM-ове (логично, както е орязана), но пък за Android има много custom разработки, с които апаратът направо лети :) . Пак пиша от опит.

Не знам какъв опит имаш и не смятам да споря...Ще кажа аз какъв имам...всички галаксита от 1 до 4 слагал съм почти всички излезли ромове включително и на тройката,четворката не я барах заради новия бутлоадър(не ми се правеха гимнастиките)Имал съм 520 за два месеца,820 за един и 1520 вече от два месеца......Значи определено според мен мога да видя разликата,не от ревюта ,не от разцъквания за по три минути..Гугъл навигацията ме прати в центъра на Сливен като търсих "Горски пътник",Ай-гото изобщо не знаеше къде е и изобщо не говоря за Сиджици и т.н....Отделно екраните на всички Галаксита много трудно се виждаше навън като съм със слънчеви очила...пак не искам да ти казвам за 1520 ...това трябва да се види."Орязана????" -всички приложения които ползвах в Андроида ги има в Уинсторе-то,без едно за телевизионната програма и едно за финанси.Хубаво нещо е фенщината но човек е хубаво да се оглежда и настрани току виж видял нещо хубаво ... :ph34r:

П.С.Алгор,определено смятам че това е най хубавия ми апарат до момента....А ,аз съм благодарен че е с фонетика защото аз съм свикнал на нея :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ме разубеди от намерението ми да си взема едно S4. :)  :(

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направо ме разубеди от намерението ми да си взема едно S4. :)  :(

Оффтопик:Извинявам се на автора ,че много взехме да цапаме темата.СГС4 е страхотен апарат но малко издишаше в това което търсих-батерия,бърза и без лаг работа(лаг-а е минимален но го има),издразни ме и това с Кнокс-а което направиха .Няма да сбъркаш ако го вземеш но просто вече смятам ,че има по-добри алтернативи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

взимаи лумиата нщма втори подобен апарат изклучително оптимизиран и при мен издържа 3 дни и малко при тва с вклучен мобилен е има някои недостатуци като това че има по малко приложеня ама това скоро ще се промени защото всеки месец като влизам в стора има по 14-15 нови приложеня, ако държиш на игрите зимаи моторолата ама ако дуржиш на издръжливост и надежност и икономичност(на батерята) зимаи лумията дано съм ти помогнал в избора :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само защото е Нокиа с Уиндоус, не значи, че е по-добра от Мото G (а мисля, че точно това беше питането в тази тема)!

Къде сте тръгнали да сравнявате ОС, а не гледате и хардуерните разлики?! Смятате, че двуядрен е по-добре от четириядрен? Или пък по-малко RAM е по-добре от повече? Е не, това направо си е подигравка да избереш магаре пред кон (сори за сравнението, но си е точно така в случая с тази тема)! @algor вече е дал най-обективния отговор в 9-ти пост ;) Всичко друго е излишно!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само защото е Нокиа с Уиндоус, не значи, че е по-добра от Мото G (а мисля, че точно това беше питането в тази тема)!

Къде сте тръгнали да сравнявате ОС, а не гледате и хардуерните разлики?! Смятате, че двуядрен е по-добре от четириядрен? Или пък по-малко RAM е по-добре от повече? Е не, това направо си е подигравка да избереш магаре пред кон (сори за сравнението, но си е точно така в случая с тази тема)! @algor вече е дал най-обективния отговор в 9-ти пост ;) Всичко друго е излишно!

Другото е излишно само за хора които ама нищичко не отбират и четат 4-ядрен Снапдрагон,175000 мега пиксела и охкат и ахкат....Сравняваме операционните системи защото те могат или не могат да извлекат максимума от хардуера.По характеристики СГС4 е топ хардуер а работи по лагаво от 520-та и това е САМО заради операционната система.Друг пример е IOS която също е супер оптимизирана за и затова е върви супер "мазно" няма забивания и т.н..Сега разбрахте ли защо обсъждаме и операционните системи или имате нужда от още разяснения?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам нужда от разяснения - ти имаш такива нужди! Жалко е да сравняваш два телефона с различна ОС и да твърдиш, че по-слабия като хардуер е по-добър само заради ОС, което е смешно да се твърди! Запомни го това - Нокиа не е това което беше (говоря за хардуер, а не за софтуер)!!! Моторолата до колкото ми е известно е оборудвана почти цялата американска армия, и е доста глупаво да сравняваш нещо американско с неизвестно къде сглобено (само не и във Финландия)! И между другото - не ме интересува колко си имал досег до телефони и какво си им инсталирал, защото ми е омръзнало да го правя всеки ден с телефоните на клиентите (пък и нарочно не давам подробни разяснения - професионална тайна се нарича)! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще може ли да се свърже с мен някой колега който ползва Nokia Lumia 625?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз нямам нужда от разяснения - ти имаш такива нужди! Жалко е да сравняваш два телефона с различна ОС и да твърдиш, че по-слабия като хардуер е по-добър само заради ОС, което е смешно да се твърди! Запомни го това - Нокиа не е това което беше (говоря за хардуер, а не за софтуер)!!! Моторолата до колкото ми е известно е оборудвана почти цялата американска армия, и е доста глупаво да сравняваш нещо американско с неизвестно къде сглобено (само не и във Финландия)! И между другото - не ме интересува колко си имал досег до телефони и какво си им инсталирал, защото ми е омръзнало да го правя всеки ден с телефоните на клиентите (пък и нарочно не давам подробни разяснения - професионална тайна се нарича)! ;)

Добър си ....много си добър. :D Абсолютно си личи от изказванията ти.Съжалявам единствено клиентите ти(доколкото ги имаш) :D

И само защото много изпитвам жал към глупавичките и упорити хорица(не че ти си от тях,неее) ще ти дам едно последно примерче макар да съм сигурен ,че без диаграми,диапозитиви и други нагледни материали едва ли ще го схванеш:та с един и същ слаб хардуер дали по еднакъв начин ще вървят Уиндоус примерно Виста и Линукс с LXDE.Сигурен съм ,че пак ще ти убегне защо ти го давам но моля те запази професионалната си тайна и не ми отговаряй.Чети ревюта ,гледай клипове и най важното кой къде е произведен и давай профи съвети на клиентите си.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...