Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

k0brABG

Въпрос за захранване.

Препоръчан отговор

Някой може ли да ми каже захранването дали отговаря на това което ми казаха в магазина ? Казаха, че е реално 400W,но този надпис в дясно (Made in China) ме кара да се колебая. Марката е Linkworld а модела е LPJ12. Ето и снимка: http://prikachi.com/images/884/7253884B.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пълен боклук е това захранване. Бягай далеч от тоя магазин, явно се опитват да те метнат. Иначе повечето неща са Made in China, но това не е критерий за качество. Въпроса е дали е произведено в завод на голям производител в Китай или е сглобено от ученици в час по Домашен бит и техника.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купувал съм го преди много време ( 5+ години) и ми казаха, че отговаря на ватовете си. Винаги от там пазарувам части за компютъра си и го поддържам там така, че едва ли са искали да ме метнат. Просто ми е интересно да разбера малко повече информация за него защото в Google нищо не намерих.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Факта, че няма никаква информация за този китаец не ти ли говори нищо? Ако не е тайна на какви пари ти го дават?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега му намерих гаранционната карта. Купувал съм го на 29.04.2009. Гаранцията която са ми дали е била 6 месеца. Цената на която го взех не си я спомням вече, но мисля, че беше около 50лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Читавите захранвания са сертифицирани и лесно се разпознават.

Иначе и сам може да си направиш извода от шота които си дал че захранване 16А не е 400W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам от захранвания и не мога да "прочета" таблицата. Какво е това 16A ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не разбирам от захранвания и не мога да "прочета" таблицата. Какво е това 16A ?

[*]Wattage = Voltage * Amperage

Тоест в твоя случай на +12V линия имаме 192W и като добавим + 3.3V и +5V сбора е смешен и можеш сам да прецениш колко вата реално е захранването!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега къде го видя това 192W ? Долу в дясно пише 400W Total Power On + 3.3V + 5V IS 160W MAX. Т.е реално отговаря на 160W ли ? Малее....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мощността е равна на съпротивлението по тока. Т.е. на 12-волтовата линия имаме:

P(мощност) = 12.16 = 192 вата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за отделеното внимание! Аз нямам думи. Преди бях с някакво друго измислено 350W захранване и им казах да ми сложат 400W захранване което реално да отговаря на мощността си,а те ми сложили друг боклук. Това вече е на 5 години така,че сигурно реалната му мощност е доста под 192 вата.. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://forum.eshop.bg/viewtopic.php?t=51091 ей-тука можеш да следваш тая тема и да се мъчиш да го побългариш. Но кабелите също ще са за смяна, да не стане и при теб същия случей

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 5 години ползване не ми е дало проблем, но ще гледам в най-скоро време да си взема някакво читаво захранване.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 5 години ползване не ми е дало проблем, но ще гледам в най-скоро време да си взема някакво читаво захранване.

Е явно конфигурацията ти не консумира повече от 150-160W, иначе одавна да си е бракувал. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...