Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте.Чисто нов съм във форума и имам въпрос :

Има ли някой,който се е сблъсквал с проблема диастаза.Мъж съм и мисля,че имам такова нещо - ако правя коремни преси или лицеви опори после имам лека болка като парене над пъпа по скоро в слънчевия сплит.Вече не спортувам и нямам ясно изразени плочки, но мисля че има разделяне на правите коремни мускули (доколкото знам се проверява с пръсти,мисля че имам така наречената дупка между мускулите).В чужбина съм и ще мога да посетя хирург за консултация след 1-2 месеца в България.Поправимо ли е ,ако е в начален стадий с упражнения или винаги се налага операция.Споделете информация ако можете,защото в интернет има противоречиви неща.Благодаря предварително ,ако някой има информация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Болката и паренето не означават непременно диастаза, или т.нар. "раздалечаване на правите коремни мускули". Състоянието се открива с клиничен преглед и само по себе си не е опасно или изискващо оперативно лечение. Но ако става дума за херния / има и такива на срединната линия на корема, не само слабинни или пъпни /, тогава се препоръчва операция поради риск от инкарцерация, или заклещване.Задължително е да се прегледаш при опитен хирург за да се каже кое от двете е точно, или дали изобщо има някое от тях. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Четох статии ,в които пише ,че е противопоказно правенето на нормални коремни преси и лицеви опори,както и напрягане и тежести, ако има подозрение за диастаза.Освен това имам и друг симптом напоследък - хронични болки ниско към кръста.Така или иначе ще се консултирам с хирург като се прибера в България ,понеже имам дискомфорт като цяло.Надявам се да си внушавам и да е просто някакво разтягане.Благодаря за споделеното мнение dimadoctor.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...