Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Garen

Нормални температури на CPU и на GPU

Препоръчан отговор

Добър ден пускам тази тема, защото искам да знам колко са нормалните температури на процесор FX-6300 който не е овърклокван и видео карта  MSI R9 270x която също не е овърклоквана.

процесора ми в покой е 30-41 градуса а видео картата ми в покой е 27 градуса

(когато сърфирам из нета) а когато играя бф 4 на макс настройки  около 1 час процесора стои на 55 градуса а видео картата на 53.

А въпросът ми е дали това е нормално и ако не е какво да направя 

и ако може да ми кажете колко са нормалните температури на CPU и на GPU - то ми ще съм ви благодарен.

Благодаря предварително !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нормални са.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Напълно нормални са температурите, не се притеснявай!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да не повтарям и аз колегите, но при натоварено положение 50 градуса си е перфектна температура. Действай спокойно. Ако искаш да правиш обаче овърклок вече е друга работа. Ще трябва да си кажеш цялата конфигурация, за да се види дали има възможност и съответно може да се налага да сменяш охладител на процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Охладител задължително ще трябва Емо. Боксовия не е предвиден за това. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори :)

Поздрави !  :)

Да не повтарям и аз колегите, но при натоварено положение 50 градуса си е перфектна температура. Действай спокойно. Ако искаш да правиш обаче овърклок вече е друга работа. Ще трябва да си кажеш цялата конфигурация, за да се види дали има възможност и съответно може да се налага да сменяш охладител на процесора.

Не мисля да овърклоквам за сега :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за бързите отговори :)

Поздрави !  :)

Не мисля да овърклоквам за сега :)

Но все пак би било по-добре с един макар и по-евтин охлатител. Поне да ти е тихо и да не се притесняваш за температурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Но все пак би било по-добре с един макар и по-евтин охлатител. Поне да ти е тихо и да не се притесняваш за температурата.

може ли да ми предложиш някой охладител защото понякога шума става като на хеликоптер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да ми предложиш някой охладител защото понякога шума става като на хеликоптер

А сигурен ли си, че тоя шум е от процесора? Защото мен ме съмнява, че видеото ти играе решаваща роля за шума. Възможно е и захранването, ако е някое евтино. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам с какъв бюджет разполагаш?

До 50 лева може би Arctic Cooling 13 или Cooler Master Hypper T4

А ако направо искаш да си вземеш по-качествен охладител можеш като моят Arctic Cooling A30 за 65 лева, Scythe Mugen 3, Cooler Master 412S, или някой от скъпите модели Ноктуа.

ПС: Той има в предвид боксовия охладител на процесора. Който не е подходящ за него и при товар много бучи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А сигурен ли си, че тоя шум е от процесора? Защото мен ме съмнява, че видеото ти играе решаваща роля за шума. Възможно е и захранването, ако е някое евтино. 

не съм сигурен но преди да си купя конфигурацията ми бяха предложили видео карта на MSI защото са били едни от най-тихите ето я

видео картата http://nikem-bg.net/computer-components/MSI-R9-270X-GAMING-2G-BF4

процесора http://nikem-bg.net/computer-components/AMD-FX-6300--3.5G-X6-BOX-AM3

захранване + кутия https://www.google.com/search?q=cooler+master+k350&client=opera&hs=7ce&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ei=CXBKU4-QJILe7Aang4DIBw&ved=0CAgQ_AUoAQ&biw=1024&bih=660

дъно http://nikem-bg.net/computer-components/ASROCK-980DE3-U3S3

това са компонентите :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз аз и ти откъде да сме сигурни, че локализира точно шума? Ами то и захранването да забучи, трудно ще определи източника на шум. Айде, за процесора може и да рабере почти сигурно, ако пусне някой натоварващ тест. Но пак не е толкова сигурно, защото пък вентилаторите на кутията му може да вдигнат обороти и да се заблуди. Да не говорим, че и захранването при натоварване ако е боклук, може и да вдигне шум при сравнително ниски натоварвания.

ПП: Просто исках да кажа, че човек трябва да е сигурен в нещо че е точно така, преди да влага пари. Ами ако шума е свързан с вентилатор на кутията? То от охлаждане за процесора винаги ще има полза, но ми се струва доста неприятно ще е усещането, ако след закупуване на охладител, шума остане.  А дали шума е от процесора, по принцип може да се установи и по най-калитарския начин, слагайки пръст във вентилатора. За захранването няма да мине номера, но поне за вентилаторите на кутията, процесора и видеокартата става. За по-малко от секунда се локализира шума. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...