Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

icakaaa

Въпрос за Crossfire

Препоръчан отговор

Искам да попитам дали мога да направя crossfire между вграденото в дъното видео (HD7000/8000 serie) и отделна HD7850 2gb ddr5 и колко ток иска вграденото видео...дъното е от подписа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не и пак не. Като начало нямаш вградено видео та по натам е излишно да обяснявам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам дали мога да направя crossfire между вграденото в дъното видео (HD7000/8000 serie) и отделна HD7850 2gb ddr5 и колко ток иска вграденото видео...дъното е от подписа

Вградено видео може да се свърже с външно видео само чрез Dual GPU и това е на AMD технология и важи за FM1, FM2, FM2+ APU процесорите, като за всеки процесор си има изискване какво да е отделното видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва да имаш книжка на дъното с описание. Та там пише - Crossfire с две външни карти или Dual grafic с вградено видео в дъното и процесора. С това, с което разполагаш в момента е невъзможно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не може да има връзка с видеото от дъното....ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май пак не ти е ясно? Видеото отдавна вече е в процесора (не на дъното) а ти нямаш такова (750К е чист процесор). Ще повторя нямаш вградено видео!

Вече ако имаше в зависимост кое точно е можеше да се провери с коя видеокарта е съвместимо. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не и пак не. Като начало нямаш вградено видео та по натам е излишно да обяснявам.

защо не погледнеш характеристиката на дъното преди да се изхвърляш така ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Човек нали тук ти препоръчвахме частите навремето и ти ги обяснявахме тия неща?

Май ти трябва да прочетеш какво пише отново и да се опиташ да вникнеш в него. Дъното работи е съвместимо с някакви си там вгр. графики а не са му вградени.

Дънна платка със вградена графика не съществува за тоя сокет!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май пак не ти е ясно? Видеото отдавна вече е в процесора (не на дъното) а ти нямаш такова (750К е чист процесор). Ще повторя нямаш вградено видео!Вече ако имаше в зависимост кое точно е можеше да се провери с коя видеокарта е съвместимо.

има вградено видео в дъното....не става дума за APU процесорите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, вържи монитора към изхода за вграденото видео на дъното след което сам си прави изводите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно може да се поддържа Hybrid Crossfire но само с дискретна графика от сериите R7/R5.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Темата стана мазало :) Госпидин автора на темата и останалите заблудени. Конфигурацията от подписа на автора няма вграден видеокантролер. Точка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ох, вържи монитора към изхода за вграденото видео на дъното след което сам си прави изводите.

защо ще го има въпросният изход ако няма вградено видео...пише на кутията, че поддържа 4 way crossfireX и ако няма вградено видео в дъното от къде ще дойде 4тата карта...2 на слотовете...1 от apu и 4та от къде???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

защо ще го има въпросният изход ако няма вградено видео...пише на кутията, че поддържа 4 way crossfireX и ако няма вградено видео в дъното от къде ще дойде 4тата карта...2 на слотовете...1 от apu и 4та от къде???

Видеото ти е в APU-то. Друго освен това и дискретно на PCIE слота нямаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

че поддържа 4 way crossfireX и ако няма вградено видео в дъното от къде ще дойде 4тата карта

2X HD 6990/7990/r9 295X2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото ти е в APU-то. Друго освен това и дискретно на PCIE слота нямаш.

ти ще кажеш още малко, че тези от asrock лъжат....не става въпрос какво имам в момента, а на какво е способно дъното... PCIE има 2...и ако се сложи APU от там още 1 видео....стават 3 а защо тогава пише 4way crossfireX ???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти ще кажеш още малко, че тези от asrock лъжат....не става въпрос какво имам в момента, а на какво е способно дъното... PCIE има 2...и ако се сложи APU от там още 1 видео....стават 3 а защо тогава пише 4way crossfireX ???

4 way е термин означаващ съвместна работа на 4 броя графични процесори. Моделите видеокарти, които съм изброил, са всяка с по 2 броя графични процесори. Съответно две такива еднакви карти, като се поставят в два свободни PCI-E X16 слота, се получава 4 way crossfireX конфигурация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-горе колегата ти е посочил причината - това се постига с графични карти които имат по два графични процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

4 way е термин означаващ съвместна работа на 4 броя графични процесори. Моделите видеокарти, които съм изброил, са всяка с по 2 броя графични процесори. Съответно две такива еднакви карти, като се поставят в два свободни PCI-E X16 слота, се получава 4 way crossfireX конфигурация.

еееее един човек да обясни като хо.ата.... благодаря !!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

еееее един човек да обясни като хо.ата.... благодаря !!!

Ама то мързела да отделиш 2мин. да го прочетеш в Google е голямо нещо! :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Toshko12341
      Здравейте и Благодаря за вниманието предварително.Имам впит нокът и въпроса ми е ако съм махнал нокътя почти до матрикса и няма инфекции ще се наложили да ми цепят месото ?

• от kristiyan.channel
      Здравейте,

Искам да ви попитам по какъв начин мога да си кача малко абонатите в YouTube. Може ли да ми кажете някакви начини. 

благодаря предварително

link: Here
    • от Xristis Games
      Здравейте вчера ми се случи нещо много странно. Както си тегла Office пакет на компютъра и нещо се случи почнаха да се появяват странни цветове на екрана, линии и т.н. Когато изключих компа и го пуснах нямаше картина. Оказа, че е от видео картата. Не знам когато съм го теглил колко градуса е достигнала. Става въпрос за GTX 770. Сложих я в друг компютър и също нямаше картина.
      Въпросите ми са:
      Изгоряла ли е?
      Има ли начин да се оправи като я занеса на сервиз?

Компютър:
      Процесор: I5 2400
      Дъно: foxconn (Не знам точния модел)
      Рам: 6ГБ - 2,4гб
      Видео карта Gtx 770
      Хард: (Не знам 500ГБ)
    • от georgi999
      Здравейте от доста време ме затрудняват едни въпросчета между които винаги си мисля че има повече верни .Благодаря предварително
      1ВЪПРОС-Кое от следните твърдения е вярно
      А)всеки път когато създаваме и компилираме нов клас се създава съответен обект от class
      Б)всеки път когато създаваме и компилираме нов клас се създава класа class
      В) jvm не използва класа class
      2ВЪПРОС -кое от твърденията не е вярно ?
      А) конструкторите могат да се задават подразбиране
      Б)конструкторите са полиморфни и претоварени
      В)конструкторите не са полиморфни но са претоварени
      3 ВЪПРОС- Кое от следните твърдения не е вярно ?
      А)final, референция не означава че не може да се променя рефенираният от нея обект
      Б)всички private методи в един клас по подразбиране са final и могат да бъдат предефинирани 
      В)final референция означава че не може да се обвърже повторно в нови обекти.
    • от Darkness1325
      Добър ден, искам да попитам някой, който се е сблъсквал с китари Karina, дали е доволен? На добра цена са, но не знам какъв звук вадят. Мнения? 
  • Дарение

• Добави ново...