Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

mailo95

Въпрос за FreeNAS

Препоръчан отговор

Инсталирах си FreeNAS на старата кошница и конфигурирах CIFS протокола също си направих група в която имам 1 юзър за CIFS-а. Наскоро сложих 1 хард и всичко нормално засича го системата дори го форматирах ,но как да накарам 1 юзър да вижда и 2та харда :?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Инсталирах си FreeNAS на старата кошница и конфигурирах CIFS протокола също си направих група в която имам 1 юзър за CIFS-а. Наскоро сложих 1 хард и всичко нормално засича го системата дори го форматирах ,но как да накарам 1 юзър да вижда и 2та харда :?

Това би трябвало да е в някой раздел за FreeBSD. Не е linux. Има такива подобни програми на базата на линукс- дебиан.

Но за въпросът ти- не знам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сори, но аз от така зададен въпрос, нeмога да разбера добре за какво става въпрос, и какъв по-точно е проблема. Можеби няма да е зле, да се опитате да обесните по добре/ясно за вашият проблем.

ПРИМЕР:

Уж сте сложели 1 хард и всичко нормално, но искате да виждате 2 харда?

Колко харда имате и колко ви засича?

Незнам как е при тези Nas системи, но винаги може да пробвате да монтирате ръчно, ако знаете на-пример името на устройството [хард диск].

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е как 1 юзър може да вижда и 2та харда защото мога да задам да ползва само 1 от 2та ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса ми е как 1 юзър може да вижда и 2та харда защото мога да задам да ползва само 1 от 2та ?

Има ли създадена файлова система на него, шернат ли е, дадени ли са права на този потребител върху него?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеби трябва да прочетете добре това:

- http://doc.freenas.org/index.php/Volumes

- http://www.nanophys.kth.se/nanophys/facilities/freenas/free-disk.html

- http://forums.freenas.org/index.php?threads/errors-mounting-unmounting-hard-disk.12611/

edit:

Сори, чe не мога да ви дам точно решение, но NAS системите са извън познанията ми. Прочете линковете, мoже да намерите решение там.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да има създадена файлова система на него и са дадени права като се прибера ще постна снимки и ще разровя линкчетата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...