Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

sando99

Компютърът не тръгва.

Препоръчан отговор

Старият ми компютър днес ми беше връчен, защото не пали въобще. Отворих захранването - не виждам нищо необичайно (има нещо бяло, което предполагам е силикон, които е прашасал). Прегледах дъното за подути кондензатори - няма такива. Как да тествам системата? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Старият ми комютър днес ми беше връчен, защото не пали въобще. Отворих захранването - не виждам нищо необичайно (има нещо бяло, което предполагам е силикон, които е прашасал). Прегледах дъното за подути кондензатори - няма такива. Как да тествам системата? 

Като за начало пробвай http://www.kaldata.com/forums/topic/146980-%D0%BA%D0%B0%D0%BA%D0%B2%D0%BE-%D0%B4%D0%B0-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%B2%D0%B8%D0%BC-%D0%BA%D0%BE%D0%B3%D0%B0%D1%82%D0%BE-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D1%82%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B8%D1%80%D0%B0-%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%8A%D1%80%D0%B0/ и ако някъде запънеш кажи къде точно, какво си направил и какво се е получило, иначе ще трябва по един пакет боб на човек

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом имаш стар компютър,значи имаш и нов.Сваляй захранването от него и го слагай на старият.Пускай.Ако запали,значи захранването на старият е за смяна.Ако не запали,трябва да се търси механична повреда в ключа или кабелите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да се опитам да включа захранването, без да е поставено в компютъра? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога ли да се опитам да включа захранването, без да е поставено в компютъра? 

Може разбира се, ако стигат кабелите - няма проблем да го включиш и така

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може.Но мога да си спомня точно кои изводи се окъсяваха,става и с обикновен кламер.Ако завърти вентилатора,може да се предположи,че е изрядно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може.Но мога да си спомня точно кои изводи се окъсяваха,става и с обикновен кламер.Ако завърти вентилатора,може да се предположи,че е изрядно.

Окъсяват се тези пинове, към които води кафевият кабел от захранването.

Или с други думи - кабелът, на който цвета не се повтаря с другите.

Ама колегата пита друго - явно не иска да демонтира захранването от едната кутия и да го монтира в другата...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да го пуснеш и да замериш напреженията ако имаш мултицет. В темите за захранване можеш да видиш как става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Окъсяват се тези пинове, към които води кафевият кабел от захранването.

Или с други думи - кабелът, на който цвета не се повтаря с другите.

Ама колегата пита друго - явно не иска да демонтира захранването от едната кутия и да го монтира в другата...

Да, тъкмо съм си наредил кабеляците и сега не ми се разглобява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, тъкмо съм си наредил кабеляците и сега не ми се разглобява.

Няма никакъв проблем. Само да ти стигнат кабелите, включвай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма никакъв проблем. Само да ти стигнат кабелите, включвай.

Как точно да окъся тези кабели?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В куплунзите на големия конектор,които са свързани с тоя кафяв кабел,за който вече споменаха и с някой черен,без значение кой,вкарваш краищата на един кламер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При кафявия има и още един оранжев, който влиза с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Можеш да включиш захранването на празен ход и без бутон и да замериш напрежението. Намираш на голямата букса кой цвят кабел го няма на никой от другите пинове и с кламер или друго нещо метално окъсяваш между него и черен кабел от същата букса. После замерваш напреженията с мултицет и дори и всичко да е точно, не е напълно сигурно, че захранването работи. Следваща стъпка е да му сложиш товар - двд-ром е много подходящ. След като включиш пак проверяваш дали отваря и затваря вратичката нормално. Другите неща по захранването няма как да ги провериш в 'домашни' условия, а и ще ти трябва схема...

Не препоръчвам да включваш неясно като изправност захранване на новия си компютър, защото е възможно да останеш без новата си дънна платка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как точно да окъся тези кабели?

Няма да даваш нищо на късо. Колегата разбра грешно и те насочи грешно.

Слагаш си кабелите на захранването в дъното и го пускаш от копчето на кутията.

За да тръгнат нещата ти трябват двата кабела  за дъното. Тези за хардове и СД-та не ги слагай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам до къде го измисли, но според мен вкарай новото захранване в старата кутия, не обратното. Така ако тръгне стария комп - ясно, значи захранването е за смяна, ако не докато все още е закачено доказаното захранване почваш гимнастиките с пищялката на кутията- рам видео и тн докато разбереш от къде е 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да замеря с мултицет старото захранване? Няма да барам нищо от новата машина и да местя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сандо , давай на късо зелен и черен проводник на захранването и мери на молекса 5 и 12 волта ....... ама много те мързи да отвориш и прочетеш  :)

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова развитие (ако може да се нарече такова). Включих в дъното само големия молекс и молекса за процесора. Никой няма. Казаха ми, че си е работел нормално, изключили са го и на другия ден не се включил. Или е дъното, или е захранването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова развитие (ако може да се нарече такова). Включих в дъното само големия молекс и молекса за процесора. Никой няма. Казаха ми, че си е работел нормално, изключили са го и на другия ден не се включил. Или е дъното, или е захранването.

Ще ме извиняваш , ама сменя ли захранващия кабел на 220 волта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвано е с два захранващи кабела. Сега трябва да разбера дали е дъното или захранването, някаква помощ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това го пробвах сега. Освен едно леко пищене от захранването, нищо друго няма. Нито се включва, нито нищо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами щом не включва - пробваш с друго захранване (ново) на стария компютър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...