Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Боби9314

Как да вляза в BIOS-са?

Препоръчан отговор

Здравейте, искам да вляза в BIOS-са, като включвам компютъра натискам F2 , понеже знам, че се влиза с F2  или del, но ми влиза в някакво "Aptio Setup Utility". Та въпроса ми е как да вляза в BIOS setup?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, искам да вляза в BIOS-са, като включвам компютъра натискам F2 , понеже знам, че се влиза с F2  или del, но ми влиза в някакво "Aptio Setup Utility". Та въпроса ми е как да вляза в BIOS setup?

А какво ти е дъното?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лаптопско :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коригирам си въпроса. Да не би да ти излиза едно /вероятно/ синьо меню отгоре на което пише Aptio Setup Utility. А ти искаш да ти отвори друго меню на което пише BIOS setup? Добре ли те разбирам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Коригирам си въпроса. Да не би да ти излиза едно /вероятно/ синьо меню отгоре на което пише Aptio Setup Utility. А ти искаш да ти отвори друго меню на което пише BIOS setup? Добре ли те разбирам?

да точно :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да точно :)

Добре. Дай тогава първо да обсъдим - ти какво искаш да направиш в биоса?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре. Дай тогава първо да обсъдим - ти какво искаш да направиш в биоса?

искам да си преинстална windows-a :) 

и искам да го променя от BIOS - boot settings да чете CD-то за да може да тръгне :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

искам да си преинстална windows-a :)

Ама няма да ти вадя думите насила.

Windows се преинсталира и без да се влиза в БИОСА.

Опиши ми точно, какво искаш да правиш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама няма да ти вадя думите насила.

Windows се преинсталира и без да се влиза в БИОСА.

Опиши ми точно, какво искаш да правиш.

ми това искам да направя да си преинсталирам уиндолса със същият, как да го направя без да влизам в биоса? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Опитай да влезеш директно в буут менюто F12 или F11

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, ако си опитал с всички "F"-ове, то опитай и с "помпане" на del след рестарт :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ми това искам да направя да си преинсталирам уиндолса със същият, как да го направя без да влизам в биоса? :)

Двете неща нямат нищо общо.

Ти може би говориш за някакъв HP Recovery Manager, с който да възстановиш системата.

В сайта на НР са го описали:

http://h10010.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&dlc=en&docname=c01443342

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е лаптопа? При някой лаптопи чрез Esc- бутона /Асус/ или F2/Toshiba/ се определя откаде да бутне лаптопа без настройки на биоса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Двете неща нямат нищо общо.

Ти може би говориш за някакъв HP Recovery Manager, с който да възстановиш системата.

В сайта на НР са го описали:

http://h10010.www1.hp.com/ewfrf/wc/document?cc=us&lc=en&dlc=en&docname=c01443342

Не. Искам да вляза в биоса за да променя boot devise на първо място за да чете веднага след рестарт , но незнам как да излеза от този Aptio Setup за да влеза в биоса , има ли начин? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е лаптопа? При някой лаптопи чрез Esc- бутона /Асус/ или F2/Toshiba/ се определя откаде да бутне лаптопа без настройки на биоса

"Искам да вляза"

Искаш, но не слушаш, не пробваш и не даваш отговори на зададени въпроси. Как да стане?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ако изглежда по подобен начин менюго което ти се отваря Това е Биос.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Искам да вляза в биоса за да променя boot devise на първо място за да чете веднага след рестарт , но незнам как да излеза от този Aptio Setup за да влеза в биоса , има ли начин? 

Толкова ли беше трудно да кажеш, че искаш да промениш приоритета за буутване. Десет поста.... с глупости

http://picbg.net/img.php?file=13d83d3f34e680de.PNG

От тук ти се сменя приоритета.

Имаш и такъв бутон за буут приорити - примерно на моето дъно е F8. Без да се влиза в биоса - само се избира приоритета.

По време на първоначалното зареждане на компютъра изписва кой бутон за какво е - само трябва да си наблюдателен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да вляза в биоса за да променя boot devise на първо място за да чете веднага след рестарт , но незнам как да излеза от този Aptio Setup за да влеза в биоса , има ли начин? 

Публикувано изображение

Ами ти си в Биоса/Снимката горе/Сега остава да направиш това което искаш

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Толкова ли беше трудно да кажеш, че искаш да промениш приоритета за буутване. Десет поста.... с глупости

http://picbg.net/img.php?file=13d83d3f34e680de.PNG

От тук ти се сменя приоритета.

Имаш и такъв бутон за буут приорити - примерно на моето дъно е F8. Без да се влиза в биоса - само се избира приоритета.

По време на първоначалното зареждане на компютъра изписва кой бутон за какво е - само трябва да си наблюдателен.

Публикувано изображение

това ми излиза? , нямам first boot p

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Приятелю а според тебе Boot Option 1 какво означава ??? И на всичкото отгоре ти е зададено ДВДто там. За какво повече се бориш ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Приятелю а според тебе Boot Option 1 какво означава ??? И на всичкото отгоре ти е зададено ДВДто там. За какво повече се бориш ?

Как за какво...да кара влака в края на краищата я :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Ти случайно да си учил Английски език някога? Май не. А за нагласянето на буут настройките като гледам са си правилни, ако искаш да преинсталираш с диск.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Препоръчвам да намериш някой приятел или познат (такъв, който го е правил и разбира поне малко), които да ти помогне на място с преинсталирането на машината, че с проба грешка може да си създадеш някой ядове. Ако нямаш такъв приятел по-добре си го занеси на някой сервиз в който ще знаят какво правят...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от slavi91
      Здравейте! Намерих си разни части по тавана, с които си сглобих един компютър за филми и интернет.Проблемът, обаче е, че bios не си помни настройките и е много дразнещо всичко да се настройва всеки път. Пробвах батерията с мултицет- 3 волта си е. Пробвах и с друга, но ефект няма. Реших да флашна BIOS , но не става- дава грешка cmos cheksum destroyed. Пробвах какви ли не версии на bios от сайта на msi ,но резултатът е все един и същ- cmos cheksum destroyed. 
      Дъното е msi p965 neo- f v2 а версията на bios 02.61
      Флашвам го, както казах с биос от msi, с буутваща флашка.
    • от Fe3F
      Когато се пробвам да направя нещо свързано с администраторски права ми изписва че профилат не е администратор (който е) и не мога да влезна за да променя нищо и дори не мога да отворя task manager. Не става и преинсталация на Windows защото трябва да се flash-не и bios-а защото нещо съм направил когато инсталирах windows и съм пуснал без да искам update на bios-а които не е оспял. Как мога да оправя windows-а и да flash-на bios-а като не приема bootable флашки и дискове?
    • от SofiaFire
      Здравейте, извинявам се ако това, за което питам някъде вече е обсъждано, но от безизходица нямам вече сили да търся в търсачки и за това пиша тук с надежда да ми помогнете.
      Вчера взех реновиран настолен компютър без инсталиран Уиндоус. Днес цял ден се боря с инсталирането, но без успех. В биос задавам приоритет за буутване от usb flash памет ,защото няма оптично устройство.
      След като рестартирам компа и минат всички надписи, остава черен екран и горе в ляво мига постоянно една чертичка. Форматирах usb-то на fat32 нчи нищо, после и на NTSF или там каквото беше И пак. Дайте съвети моля ви
    • от Alexandar89
      Здравейте, тъй като ми попадна дъно на изгодна цена, внесено от чужбина, Gigabyte GA-H81M-S2PV REV2. Сокета е 1150, обаче попаднах на интересна информация относно потдържаните процесори или по-конкретно за Intel Pentium G3260 със същият сокет, който до сега използвам. Идилията е следната, за същото дъно като модел само че ревизия 1 този процесор е съвместим в листа с потдържани процесори от сайта на гигабайт, но след ъпдейт на биоса, докато за рев 2 този процесор отсъства. Не се отказах, реших да проуча малко по-подробно и попаднах на  саита  www.cpu-upgrade.com , според който и трите възможни ревизии на това дъно потдържат процесора, като единствено ревизия 1 се нуждае от ъпдейт на биоса, както се вижда на снимката от сайта. Въпроса е на кое да вярвам ? И в този случай означава ли че този процесор няма изобщо да тръгне на това дъно. Благодаря предварително за отделеното внимание.

• от dipsuchos
      Хай!
      Отново аз, отново сходна спънка. 

Много често (всеки ден) лаптопът ми настройва дата и час по негово грешно усмотрение, а там, където мога да ги сменя... не ми дава. Няма значение. За мен е по-важно да разбера откъде произлиза проблемът, за да знам как да го предотвратявам в бъдеще. 

(Тези прозорци се отварят директно с включването ми на лаптопа?!?!?!)

Свежи, леки предположения?

• Дарение

• Добави ново...