Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

MachineZZ_BG

Видео карта или конзола.

Препоръчан отговор

Здравейте, пред голяма дилема съм чудя се дали да взема конзола (xbox360 или PS3) или видео карта р9 270 единствената игра която играя на компа е бф4 която ми върви идеално със сегашната видео карта но има игри които искам да играя но ги няма за комп. Какво ще кажете?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще изчакам и други да си кажат мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

единствената игра която играя на компа е бф4 която ми върви идеално със сегашната видео карта.

Сам си си отговорил! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сам си си отговорил! ;)

Написал съм че играя само нея защото още не са излезна ли Watch dogs, daying light и тн. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какво ще играеш, но видеокартата би ти дала доста повече кадри.  Прегледай и клипчетата в Интернет и след това реши, дали PS3  става за нещо или не. Ето примерно тоя канал:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Маани ги тия конзоли, взимай R9 270X и ще имаш много по-добър геймплей, кадрите няма да са ти ограничени до 30 (смехория при конзолите заради хардуера им) и много, ама много по-добра графика, ефекти, физика, много по-добър anisotropic най-вече, както и antialiasting.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Успяхте да ме откажете от конзола :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безсмислена тема! Какво ни губиш времето като си знаел какво точно искаш още от самото начало?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Безсмислена тема! Какво ни губиш времето като си знаел какво точно искаш още от самото начало?

Изобщо не знаех какво искам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, ами вземи си PS4. Това със сигурност ще е по-добре от FX6300+GTX760 при BF4. Ама за PS3  да пускаш тема...знаеш ли кога е излязла тая конзола и на какъв хардуер се базира? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, ами вземи си PS4. Това със сигурност ще е по-добре от FX6300+GTX760 при BF4. Ама за PS3  да пускаш тема...знаеш ли кога е излязла тая конзола и на какъв хардуер се базира? 

Хах, дай ми 700лв или да си продам компа  :mad:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също бих играл някои ексклузиви за конзоли, но никога не бих си взел конзола поради простата причина, че PC гейминга ми излиза много по финансово рентабилен. Не мога да давам по 100 лева за заглавие. Нито бих плащал за допълнителен интернет достъп за да играя мултиплеър. Тук въобще не става въпрос кое давало по добра графика фреймове и т.н., тук става дума за игри! Ти във първия си пост казваш че не играеш нито една друга игра на PC-то а ти се играят ексклузиви. Решението ти е елементарно - конзола. После казваш че това е така защото си чакал заглавия които така или иначе ще си излезнат за PC. И след два поста които нямат никакво отношение към темата че конзолите били кекави, ти вече си влезна в релси и окончателно реши да вземеш нова видеокарта. Извода е че ти си мечтаеш да имаш конзола, но реално не искаш да жертваш PC конфигурацията си заради това. И аз искам да имам Нисан GTR...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също бих играл някои ексклузиви за конзоли, но никога не бих си взел конзола поради простата причина, че PC гейминга ми излиза много по финансово рентабилен. Не мога да давам по 100 лева за заглавие. Нито бих плащал за допълнителен интернет достъп за да играя мултиплеър. Тук въобще не става въпрос кое давало по добра графика фреймове и т.н., тук става дума за игри! Ти във първия си пост казваш че не играеш нито една друга игра на PC-то а ти се играят ексклузиви. Решението ти е елементарно - конзола. После казваш че това е така защото си чакал заглавия които така или иначе ще си излезнат за PC. И след два поста които нямат никакво отношение към темата че конзолите били кекави, ти вече си влезна в релси и окончателно реши да вземеш нова видеокарта. Извода е че ти си мечтаеш да имаш конзола, но реално не искаш да жертваш PC конфигурацията си заради това. И аз искам да имам Нисан GTR...

Извода е точно същия :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хах, дай ми 700лв или да си продам компа  :mad:

Исках да да кажа, че  e необходимо да се сравнява PS4  с подобна карта, каквато искаш да купиш, а не PS3 . Малко омагьосан кръг с цените, но това е положението. Значи казваш, трябват ти 700 лева. А колко ти трябват за компютър, конкурент на PS4? Не са ли пак толкова или айде, малко по-малко, защото предпоалгам включваш и продажбата на сегашната си карта? Та сравнението трябва да бъде между PS4  и нова щайга. Ти имаш повечето от хардуера и ти трябва само видеокарта.  Просто си пуснал грешната тема с грешния въпрос. Отговорът е прост - ти си дал повечето пари за останалия хардуер и ти остава да добавиш за видеокарта, с която системата ти да е равностойна на PS4. PS3  е много назад.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Исках да да кажа, че  e необходимо да се сравнява PS4  с подобна карта, каквато искаш да купиш, а не PS3 . Малко омагьосан кръг с цените, но това е положението. Значи казваш, трябват ти 700 лева. А колко ти трябват за компютър, конкурент на PS4? Не са ли пак толкова или айде, малко по-малко, защото предпоалгам включваш и продажбата на сегашната си карта? Та сравнението трябва да бъде между PS4  и нова щайга. Ти имаш повечето от хардуера и ти трябва само видеокарта.  Просто си пуснал грешната тема с грешния въпрос. Отговорът е прост - ти си дал повечето пари за останалия хардуер и ти остава да добавиш за видеокарта, с която системата ти да е равностойна на PS4. PS3  е много назад.

Добре значи да взема R9 270 ще добавя още 4гб рами готово мисля че е достатъчно да играя игри като Watch Dogs, The Division и тн.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре значи да взема R9 270 ще добавя още 4гб рами готово мисля че е достатъчно да играя игри като Watch Dogs, The Division и тн.

Много ясно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам изискванията на тая Watch Dogs,  не знам какво да кажа :) В смисъл, че не виждам тая игра за PS3,  след като има невероятни изисквания за PC. Дори препоръчителната конфигурация включва FX8350 @4 GHz и i7 [email protected], неизвестно върху какво количество кадри изчислено. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като гледам изискванията на тая Watch Dogs,  не знам какво да кажа :) В смисъл, че не виждам тая игра за PS3,  след като има невероятни изисквания за PC. Дори препоръчителната конфигурация включва FX8350  на 4 GHz. 

Рязана е. Причината да я бавят е била за да може да тръгнела някак на "Некст Джен" конзолките, че не искала да запали със толкова слаб хардуер.

Съдейки по последния клип който извадиха от Юби, може за PC да си я виждаме като хората с хубава графика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Рязана е. Причината да я бавят е била за да може да тръгнела някак на "Некст Джен" конзолките, че не искала да запали със толкова слаб хардуер.

Съдейки по последния клип който извадиха от Юби, може за PC да си я виждаме като хората с хубава графика.

"Некс Джен" конзолките не са със слаб хардуер до колкото знам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е моето захранване да издържи две 7850  :ohmy:

Според този калкулатор е възможно http://extreme.outervision.com/PSUEngine под 100% натоварване със записвачка и всички други чаркове 448W а пък като махна записвачката 419W пак на 100% натоварване а на мен не ми се вярва да натоваря всичко на 100%.  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно ли е моето захранване да издържи две 7850  :ohmy:

Не. Теоретично може би, ако се товарят малко, но на практика всяка една по-тежка игра(или по-тежък режим на игра) ще ги натовари до консумация близка до 100 вата за всяка карта. Освен това имаш процесор и други компоненти, които увеличават консумацията. Не бих рискувал при такава ситуация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Теоретично може би, ако се товарят малко, но на практика всяка една по-тежка игра(или по-тежък режим на игра) ще ги натовари до консумация близка до 100 вата за всяка карта. Освен това имаш процесор и други компоненти, които увеличават консумацията. Не бих рискувал при такава ситуация.

Значи си карам само със една 7850 или р9 270 или 7870 Tahiti LE (орязана 7950) :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи си карам само със една 7850 или р9 270 или 7870 Tahiti LE (орязана 7950) :D

Вземаш ново видео,слагаш още една плочка рам и сменяш тази пръчка GIGABYTE 970A-DS3P с някакво хубаво дъно,което ще ти позволи да клокнеш процесора на 4.4-4.5Ghz и си свиркаш.Разликата между FX 6300/50 и 8320/50 в игрите не е голяма,да не кажа,че са почти равни.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземаш ново видео,слагаш още една плочка рам и сменяш тази пръчка GIGABYTE 970A-DS3P с някакво хубаво дъно,което ще ти позволи да клокнеш процесора на 4.4-4.5Ghz и си свиркаш.Разликата между FX 6300/50 и 8320/50 в игрите не е голяма,да не кажа,че са почти равни.

За видео мисля да взема 7850 и да я клокна за да може да ми останат пари за монитор  и после ще взема още една пръчка рам и по-натам ще мисля за ново дъно. Как ви се струва плана 7850 слаба ли е или е добре Watch Dogs я изисква като видео карта за Ultra настройки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...