Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

BG_MartiaL

Лаг при FIFA 13

Препоръчан отговор

Добър вечер

Процесор:
Ядра 4
Нишки 4
Име AMD A8-3870 3.00 gHз
Llano
Съвместяване Socket FM1 (905)
Технология 32nm
Спецификация AMD A8-3870 APU with Radeon HD Graphics 
Температура на процесора докато играя фифата е 50-51 градуса
Видеокарта:
Manufacturer ATI
1024 MBATI AMD Radeon R7 200 Series (Sapphire/PCPartner) GDDR5п.с ATI R7 SAPPHIRE 250x 1 GB GDDR5
Температура докато играя: 57 градуса
РАМ: 
4 ГБ

Въпросът ми е много пъти задаван но никой така и така не успява да ми отговори тази вечер си свалих Fifa online 3 която се води FIFA 13 мисля или 14 , но проблема и при двете фифи даже и при 11, 10 и 12 е същият. подкарвам BF 3 и BF 4 както и Pro Evolution Soccer 2013 , 2014 на най- високите резолюций и ефекти с нормално ФПС. При фифата много ми се цъка , но винаги се чувста едно леко запецване забавяне на самата картина и просто тежко все едно върви - ТОЛКОВА ЛИ ДА Е ТЕЖКА ?! къде ли не четях какво ли не беше и нищо не успях да открия интересното е че този проблем даже го имам и в ФИФА 09 , моля ако някой знае как мога да оправя това , нека пише ще му бъда безкрайно благодарен! ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има безкрайно много неща които могат да са причина за това, примерно вирус, биткойн копач ако е кракната играта е доста вероятно, може дори и в хард диска да е проблема да прави засечки играта заради грешки по него. Не знам какво да ти препоръчам просто, може просто да е от самия енджин на играта да не е достатъчно оптимизиран. Но една хубава диагностика на компонентите ще дойде добре, особено на хард диска. Пусни и едно пълно сканиране за вируси с MBAM.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има безкрайно много неща които могат да са причина за това, примерно вирус, биткойн копач ако е кракната играта е доста вероятно, може дори и в хард диска да е проблема да прави засечки играта заради грешки по него. Не знам какво да ти препоръчам просто, може просто да е от самия енджин на играта да не е достатъчно оптимизиран. Но една хубава диагностика на компонентите ще дойде добре, особено на хард диска. Пусни и едно пълно сканиране за вируси с MBAM.

Значи да пробвам да инсталирам фифата в другият хард? Странното е че други всички повечето игри които трябва да тръгнат тръгват без проблем само тази...Минавал съм доста пъти да проверявам с тази програма malwarebytes - а и Аваст постояно е включен просто...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи да пробвам да инсталирам фифата в другият хард? Странното е че други всички повечето игри които трябва да тръгнат тръгват без проблем само тази...

Просто предположение давам, не се знае, но е добре да се пусне един checkdisk. За вируси обаче е по-вероятно да има и за това е най-добре да се пусне проверка веднага ако не е правена вече.Видео драйвъра предполагам е обновен до последна версия, но съм чул че инсталирането на бета драйвъра за видео картата понякога помага за такива проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто предположение давам, не се знае, но е добре да се пусне един checkdisk. За вируси обаче е по-вероятно да има и за това е най-добре да се пусне проверка веднага ако не е правена вече.Видео драйвъра предполагам е обновен до последна версия, но съм чул че инсталирането на бета драйвъра за видео картата понякога помага за такива проблеми.

Този бета драйвър къде мога да го открия ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този бета драйвър къде мога да го открия ?

На сайта на производителя тук: http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspxПо него се оправят проблеми с най-новите игри най-вече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На сайта на производителя тук: http://support.amd.com/en-us/kb-articles/Pages/latest-catalyst-windows-beta.aspxПо него се оправят проблеми с най-новите игри най-вече.

да но като четях за този драйвър пишеше нещо crossfire а това не беше ли за две видеокарти?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

да но като четях за този драйвър пишеше нещо crossfire а това не беше ли за две видеокарти?

Да, оправени са проблеми с crossfire, но това не означава че не може да се сложи на една видео карта, това си е обикновения драйвър с тестови опции по него и бъг фиксове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, оправени са проблеми с crossfire, но това не означава че не може да се сложи на една видео карта, това си е обикновения драйвър с тестови опции по него и бъг фиксове.

а трябва ли да махна старите драйвъри сега съм с каталист 13.2.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а трябва ли да махна старите драйвъри сега съм с каталист 13.2.

Не е задължително, но е желателно. Бета драйвъра е като по-нова версия и просто ще презапише стария драйвър.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е задължително, но е желателно. Бета драйвъра е като по-нова версия и просто ще презапише стария драйвър.

ти с него ли си бета драйвъра

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ти с него ли си бета драйвъра

Не, защото нямам проблеми с игри в момента, или поне не игра тези игри които са "проблемни", но на други хора съм виждал да помага при леки насичания или ниско FPS.Виж също в Catalyst Control Center в Perfomance таба дали имаш Enable Crossfire за да ти работят в синхрон вградената и външната видео карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, защото нямам проблеми с игри в момента, или поне не игра тези игри които са "проблемни", но на други хора съм виждал да помага при леки насичания или ниско FPS.Виж също в Catalyst Control Center в Perfomance таба дали имаш Enable Crossfire за да ти работят в синхрон вградената и външната видео карта.

ами не нямам такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай със това даваш десен бутон на иконата на играта от там ,,Свойства''  от там гледаш за едно редче Цел (Target) и слагаш след всичко написано там слагаш -dx9 ето пример "D:GamesOrigin gamesDead SpaceDead Space.exe" -dx9 

Това прави играта да работи на Directx 9 и да държи повече FPS 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай със това даваш десен бутон на иконата на играта от там ,,Свойства''  от там гледаш за едно редче Цел (Target) и слагаш след всичко написано там слагаш -dx9 ето пример "D:GamesOrigin gamesDead SpaceDead Space.exe" -dx9 

Не така показва че няма връзка с интернет играта.

Не така показва че няма връзка с интернет играта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

играта оригинална ли е или е изтеглена от някъде ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

играта оригинална ли е или е изтеглена от някъде ?

Е изтеглена е. Но мисля че от 2009 всяка фифа да ми върви тежко насам не е нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не би трябвало да ти излиза грешка като сложиш -dx9 няма нищо общо със нета това 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих драйвъри какво ли не , една и съща си е ... Тц

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали този лаг не е просто илюзия и самата игра да си върви така? Може да гледаш клипове в ютуб на играта за PC не за конзола и да сравниш. Даже може и да запишеш едно видео как ти върви на теб.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А дали този лаг не е просто илюзия и самата игра да си върви така? Може да гледаш клипове в ютуб на играта за PC не за конзола и да сравниш. Даже може и да запишеш едно видео как ти върви на теб.

не мисля че е илюзия защото на моменти играта не само върви по тежко ами и забавя картината направо все едно забива пробвал съм и без Vsync но картината хем е по зле и няма голяма разлика.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...