Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Добър ден,

компютъра ми загасва докато играя ако може да кажете от какво е хар:

http://www.risk.bg/store/hiproa-400w-psu-v2.31-atx-400w.html-захранването

AMD Athlon II X3 455 Processor 3.30 GHz
4.00 GB RAM
AMD Radeon HD 6600 Series-videoto
Мерси предварително :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери температурите - процесор, видео, дъно.

Ако е пълен с прах, сигурно прегрява и защитата го изключва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добър ден,

http://www.risk.bg/store/hiproa-400w-psu-v2.31-atx-400w.html-захранването

AMD Athlon II X3 455 Processor 3.30 GHz
4.00 GB RAM
AMD Radeon HD 6600 Series-videoto
Мерси предварително :)

404 Page Not Found The page you have requested cannot be found.

Това изписва на линка Ви.

Иначе ти прегрява техниката.

Направи проверка на температурите

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

404Page Not FoundThe page you have requested cannot be found.

Това изписва на линка Ви.

Иначе ти прегрява техниката.

Направи проверка на температурите

Заради думичката захранването в края на линка е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма прах чистя го редовно а ако ми кажете някоя програмка за температурите ще ги проверя веднага 

това е чрез PC Wizard post-348832-0-31931400-1397482986_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

255 не е нормално.Сигурно ти се е прецакал вентилатора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма прах чистя го редовно а ако ми кажете някоя програмка за температурите ще ги проверя веднага 

това е чрез PC Wizard Публикувано изображениеUntitled.png

На такива температури отдавна щеше да е изгорял пробвай друга програма AIDA 64 или Everest

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На такива температури отдавна щеше да е изгорял пробвай друга програма AIDA 64 или Everest

аз като видях темп на процесора щях да падна ама като го отворих и го пипнах той си беше студен 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Възможно е поради някаква причина охладителя да не контактува добре с процесора и за това процесора да прегрява, а охладителя да си остава студен. Откачи охлаждането, почисти старата термопаста, нанеси внимателно нова и също внимателно монтирай охлаждането обратно. Виж дали не се е счупило зъбчето, което държи охладителя към дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени пастата на процесора не е важно дали е студен може просто охладителя да не контактува със процесора смени я и не вярвам да имаш проблеми.Късмет  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чипсета доста грее. Вероятно дънната платка е с някой от последните модели чипсети на Нвидиа за АМД системи, преди отделът занимаващ се с тази дейност да бъде закрит.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да ми дадете линк за тази паста, 

благодаря

Няма нужда от смяна на термопастата на централният процесор. Нужно е да намериш начин да хладиш допълнително чипсета Не знам модела на дъното с което разполагаш, но чипсета е  с разположение като ограденият  на картинката:

Публикувано изображение

Само радиаторът върху него може да изглежда различно. Ей там е проблема с температурата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

може ли да ми дадете линк за тази паста, 

благодаря

Тук има инфо и сравнение на няколко вида пасти

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте лъгали човека моят като не играя е на по 70-80 (сложих му вентилатор и падна на 48-50) а човека сега е с 54 не е от това. А иначе температурите ми изглеждат нормални.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма начин да е от чип сет това е отделна част няма какво да се залъгвате.

Решение вземаш си паста от някой офис или сервиз има ги за по 2 лева тубичката 50 грама така сваляш охладителя почистваш старата паста със (парцал) или някакъв плат после ако искаш за най добро почистване вземаш една клечка за уши и малко ракия тоест (алкохол) и почистваш и след това нанасяш пастата без разнасяния и простотии просто нанасяш и слагаш охладителя и си готов все пак гледай да почистиш вентилатора на радиатора ако има такъв

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стига сте лъгали човека моят като не играя е на по 70-80 (сложих му вентилатор и падна на 48-50) а човека сега е с 54 не е от това. А иначе температурите ми изглеждат нормални.

Извинете колега. Не разполагаме с вашите ясновидски дарби, за да провидим колко се качва температурата на чипсета на автора на темата по време на игра, а и той не ги е мерил тогава и няма съответната снимка. Спокойно може да надхвърля стойностите, които достигате вие.

(Което не изключва и греене на процесора до стойности, при които се включва термалната защита).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я пусни тест за стабилност с айда да видиш кое вдига температура, че тука ще се избием ако не знаеш как питай. Може и на лично

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нз дали е това ако не кажете как да го направя 

Махни харда и сложи видеото и остави теста от 5 мин до 10. Като 10 мин е най добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислил съм,но системата ти консумира към 200 вата та не е от това проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо реши че захранването е повече? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо реши че захранването е повече? 

Сигурен съм,че не са реални 400вата,но пък да са 200... . От друга страна,аз имах същия проблем при гейминг и се оказа,че проблема е в захранването,та може и от това да е.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Angel Palchev
      Здравейте!
      Търся си компютър на който да играя леки игри от рода на Paladins и CS:GO(High 90+FPS 1080p),но да мога и понякога да играя игри като GTA V(Medium 40+FPS 1080p).
      Мога да дам около 600 лв.
    • от Alexander Peev
      Здравейте! Купих на риск компютър от OLX, съответно без гаранция. Проблема е че малко след като стартира Windows компютъра се изключва. В повечето опита това става след няма и минута. Веднъж се задържа за почти час. Знам че причината може да е всякаква,но все пак имам два основни въпроса. Първо като го отворих установих, че вентилатора на процесора е откачен или изобщо не е закачан към дъното и още по-лошото, че две от четирите крачета които го държат са счупени. Видимо ми се вижда, че милиметрите на вентилатора не отговарят на слотовете в които трябва да влязат крачетата и ми трябва по-голям. Както и да е закрепих го колкото да пусна компютъра. Вентилатора работи. Възможно ли е да се изключва заради несъответствие с вентилатора? Второ, захранването, което ми е сложено не е същото като в обявата. Интересува ме дали 450w са достатъчни за следната конфигурация:
      Процесор INTEL i7-2600 s.1155 QUAD CORE
      4физически, 8 логически ядра
      4x3.4GHZ, 8MB L2 CACHE
      TURBO SPEED 4x3.8GHZ
      Памет: 16GB DDR3
      Твърд диск 1: SSD 120GB SР
      Твърд диск 2: SSHD 500GB SEAGATE
      Видеокарта:  ASUS STRIX GTX1060 6GB
      Дъно: AsRock

• от nosorogabg
      Кво стаа маняци имам въпрос..харесал съм си процесор(Intel Core i5-6500 Quad-Core 3.2GHz LGA1151), но сегашният ми процесор е Kaby Lake а i5-6500 до колкото разбрах от ark.intel.com е Skylakе. Ето това е мойто дъно  https://prnt.sc/qhxwh0.  Въпросът ми е следният..мога ли да сложа тази i5-ца на това дъно ?
    • от Антонио Антонов
      Здравейте приятели !
      Имам въпрос относно телефонна платка.
      Та преди известно време започна да ту светне ту гасне телефона, занесох го на ремонт и смених батерията.
      След два дни не успя да се включи,пак на ремонт 80 лв захранване(телефона е по-евтин)и два дена пак същия филм та...до днес.
      Въпроса ми е, колеги
      Гръмнал кондензатор,нормално ?майстора го сменя, обаче дисплейа сменен и запаса на дадения кондензатор е прекалено малък и се оказва недостатъчен(така си мисля аз)сменя го 2дена и пак същото, казвам му да го преоразмери, отговаря ми, че щял да пробие?!
      Възможно ли е да пробие в процесора ?!?!?

• от tanas4o
      Здравейте, 
      от череният петък се хвърлих на един R7 2700Х, след доста търсене и четене из интернет се оказа доста сложна задачка да се избере дънна платка за него( поне за мен)- то не са чипсетове, то не са Фази, то не са VRM .... 
      Mоля да ми помогнете с избора на дънна платка. Нямам намерение да овърклоквам, за сега. Искам да си работи стабилно процесора, и някоя друга глезотийка няма да откажа, но не са задължителни.(  например: RGB header, по висок клас аудио чип и прочие)
      Гледам навсякъде предлагат MSI B450 TOMAHAWK, ама никъде я няма по магазините.
      Бюджет: ~300 лева.
      Благодаря предварително !
  • Дарение

• Добави ново...