Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

SinyaSofia

проблем с видео картите на Aspire E1-571G

Препоръчан отговор

Здравейте наскоро си купих лаптоп Aspire E1-571G .. не разбирам много, но мисля че прекалено зле ми вървят игрите за мойте параметри.. мисля че се дължи на това че е с 2 видео карти и дефакто ползвам само слабата вградена видео карта..ако може да ми помогнете по някакъв начин да проверя коя видео карта ползвам и ако ползвам вградената слаба.. да ми помогнете да подкарам nvidia geforce.. мерси предварително  :rolleyes:

редакция: току що си изтрих драйварите на вградената видео карта.. не знам до колко ще помогне това :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Първо кажете всички драйвери ли са инсталирани правилно.

Би трябвало по подразбиране да ползвате само вградената карта.А при натоварвания,автоматично да се включва и външната.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има опцция в настройките на Нвидия дравъра, чрез която задаваш определена игра/програма да се възпроизвежда през нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Би трябвало всички драйвери да са инсталирани правилно. Специалист уш ми го оправи :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се сложи външна видео карта вградената автоматично се изключва и не работи вече.Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Когато се сложи външна видео карта вградената автоматично се изключва и не работи вече.Поздрави.

На кое,на лаптопа ли????  :rolleyes:

Поздрави и от мен.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много за помоща оправих се :)

Поне кажете как.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При лаптоп трябва да се изключи от биоса и да се включи външната видео карта ако не е включена вече. Но външната видео карта би трябвало да е Plug n play и да заработи веднага при слагането й заедно с драйвърите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай да изключиш на някой нов лаптоп (Core i 2-ро поколение и нагоре, както и Pentium и Celeron процесорите от тези поколения. Сигурно и при AMD е така) и кажи дали ще видиш нещо различно от черен екран :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Модератор разчисти темата, но бисерите си останаха.

При лаптопите с две видео карти външната се включва автоматично когато има нужда от нея.

Въпрос на драйвери и настройки.

Няма нужда да се бърника в Биос и да се забранява каквото и да било.

Редакция - Хмм интересно не е разчистена!? А не ми даде да цитирам неверните твърдения на "колегата"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май никой от вас не знае че може да се настрой лаптопа да ползва графичното ядро на дискретната видео карта и да се пренебрегне интегрираната видео карта...

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами няма как да се получи щото интегрираната е в процесора.

Да може да се използва за всичко външната но това не изключва вградената.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не значи че може да се забрани от БИОС :Д Даже ако се забрани тази в процесора ще се ядат пуканки пред черен екран :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това не значи че може да се забрани от БИОС :Д Даже ако се забрани тази в процесора ще се ядат пуканки пред черен екран :Д

Пробвал съм го един път,да видя какво ще стане, при първия ми досег с тая технология, ама нямах пуканки :D викам си ... ей сега я втасах, добре че след рестарт се оправиха работите :D

Иначе това от картинката по горе ... да кажем на колегата че дори така вградената карта пак работи и дава сигнал до монитора. Външната видео карта само обработва информацията и я подава на вградената която извежда сигнала към монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В биос има таб peripherals в който има onboard graphics и Pci-e които могат да се включват и изключват, спира се onboard картата и се пуска pci картата да работи само. Защо ще може да се спира при положение че екрана ще стане черен на първото място?

Aко ми дадете смислен отговор на това защо може да се спира от биос ще призная че греша, но много силно се съмнявам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В БИОС-а на настолен компютър може би има :Д На лаптопите не можеш да забраниш през БИОС-а видеото в процесора. Може да опиташ през Device Manager, да избереш "disable" на вградената. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В БИОС-а на настолен компютър може би има :Д На лаптопите не можеш да забраниш през БИОС-а видеото в процесора. Може да опиташ през Device Manager, да избереш "disable" на вградената. ;)

Нещо усещам много противоречия тук с двете мнения по-горе че вече сте пробвали да го направите и сте останали на черен екран.  ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тогава пробвайте на лаптоп да забраните през Device Manager, вграденото в процесора видео и ще се разбере кой е прав. Device Manager е единствения начин да спрете вграденото видео на лаптоп. ;)Всъщност има достатъчно хора, които са го пробвали :Д - ЛинкОще в първия коментар пише какво става като забраниш вграденото видео. А всъщност на лаптоп защо изобщо трябва да се забранява... При коректно работещи драйвери сменяемата графика работи перфектно :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май никой от вас не знае че може да се настрой лаптопа да ползва графичното ядро на дискретната видео карта и да се пренебрегне интегрираната видео карта... 

Защо си редактираш постовете и се измяташ от първоначалните си твърдения?

Първо беше писал че интегрираната трябва да се забрани/изключи от Биос за да заработи външната.

Онзи ден убеждаваше потребител че може да изкара картина от настолен компютър на дисплея на лаптопа и лаптопа да остане работещ.

По преди това пък твърдеше че ако сложиш рам памет с по висока честото от поддържаната от дъното рам паметта ще овърклокне процесора.

Даваш потенциално опасни съвети.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...