Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

visitor

windows 8.1 инсталиране на hp probook 450

Препоръчан отговор

Имам спешен въпрос. Току що ми пристигна лаптопа hp probook 450. Искам да си инсталирам windows 8.1, но лаптопа имаше линукс suse 11.

В момента съм запецнал на инсталационият прозорец с дяловете... Имам 4 дяла: hp_recovery, hp_tools, един дял 60гб, който направих преди малко за уиндоуса и system reserved дял.  Проблемът ми е, че не мога да направя още дялове за останалите 865гб свободно място...

Имах и един дял 200мб Boot, който малко прибързано изтрих и сега ми го дава като unallocated space. Предполагам, че е бил част от линукса...Помагайте...Ето снимка на ситуацията:Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Триеш целия хард  след което си правиш дялове каквито и както искаш . Дилема и проблем няма в случая. Ясно  е ,че  нямаш желание за Линукс и файда от тия рековери партиции няма в твоя случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли опасно да трия hp дяловете?  А това drive 0 unallocated space не мога да го махна.. Няма ли как да се съедини с другия unallocated space дето е 865 гб?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със инсталатора на Windows  няма да може да съединиш нищо. Опасно за какво ? Това са ти рековери дяловете за линукса  който ти няма да ползваш .  Инсталваш  си джама на 60-ката и после си форматирай  големия дял  без да пипаш другите.  те  няма и да са видими  под Windows.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е ли опасно да трия hp дяловете?  А това drive 0 unallocated space не мога да го махна.. Няма ли как да се съедини с другия unallocated space дето е 865 гб?

Като изтриеш всички партишъни, всичко ще стане unallocated. Тогава създаваш наново дяловете. Най-добре един 100 и 2 по 400 GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като изтриеш всички партишъни, всичко ще стане unallocated. Тогава създаваш наново дяловете. Най-добре един 100 и 2 по 400 GB.

Ок, сега ще го направя. Досега не съм ползвал лаптоп и линукс и малко не са ми ясни нещата. Щом тези hp дялове са за линукс само значи наистина не ми трябват.

edit: Стана, направих 1 със 100 гб, 400 гб, 430 гб(+/-) Пуснах инсталацията на този със 100 гб. Дано да няма други проблеми :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...