Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

LooToSGoD

Gaming Въпрос

Препоръчан отговор

Да попитам на следната машина 

Intel Q6600 quad-core 2.40Ghz 8mb cash Stock cooler

Ram 2gb DDR2 800Mhz

Nvidia Geforce GT 610 1GB DDR3 128Bit

Какви игри биха тръгнали гледам че има доста клипове дори и за BTF4 но не вярвам на това видео да стане,и за това се обръщам към вас.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата не е добра, процесора вече е стар и рамта е малко, това в подписа ти е по-добро, защо не го ъпгрейднеш? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това на подписа си е моето PC а това което написах е на сестра ми,Идеята е че иска да играем мулти а не знам какво би и тръгнало за това се обръщам към вас 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен ако се сложи по-сериозна видеокарта, ще може да се играе доволно на по-ниски резолюции, въпреки че според мен в един момент процесорът ще се окаже bottleneck.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но видеото го вземам за 20 лева :D  пък за момента дори е със Geforce 8800 GTX 256mb 128 bit 1Ghz процесор Ram 900 Mhz до колкото помня 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В интернет има толкова клипове на процесора и видеото. Подкарват заглавия като Battle field 3 на добра графика. Струва ми се че някой хора просто си спамят тук. Вярно, че частите не са първа младост ама конфигурацийката е добра за сегашните времена. Само още 2 Gb ram поне ако може да се сложи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай ;) Предполагам, че ще бъдеш изненадан колко неща ще тръгнат. Вярно, някои ще бъдат ниски настройки, но поне за мен думата гейминг никога не се е асоциирала с игране на максимални настройки :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що за глупости сте изписали ?

Процесора макар и по-старо поколение, е напълно достатъчен за игри. Трябва му една по-сериозна видеокарта + още една плочка памет от поне 2 GB.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

но видеото го вземам за 20 лева :D  пък за момента дори е със Geforce 8800 GTX 256mb 128 bit 1Ghz процесор Ram 900 Mhz до колкото помня 

Tая карта 8800GTX  е доста по-добра от GT610. Поне два пъти, а вероятно и повече.  Няма никакъв смисъл да я купуваш, освен ако не ти трябва за резервна или по някакъв друг повод. Ето един сайт с рейтинги на видеокарти, където ясно се вижда разликата между 8800GTX  и GT610. Имай предвид, че резултатите с по-стари видеокарти по принцип са по-слаби, защото доста често се ползват и стари процесори, които малко и ли много оказват влияние на резултатите в лоша посока. Ако тая карта се бодне на нова система, резултатите биха били малко по-различни. 

Що за глупости сте изписали ?

Процесора макар и по-старо поколение, е напълно достатъчен за игри. Трябва му една по-сериозна видеокарта + още една плочка памет от поне 2 GB.

Процесорът е шит, ако ще се ползва по-бърза от сегашната видеокарта. Не гледай, че е с 4 ядра. Дори един Pentium  за LGA1155  е по-добър. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете но грешката е моя,сегашното видео е Geforce 8600 GTS 256mb 1Ghz Процесор 900 Mhz Рам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Извинете но грешката е моя,сегашното видео е Geforce 8600 GTS 256mb 1Ghz Процесор 900 Mhz Рам

Ами...същата работа, макар картите да са равностойни. Заслужава си замяната, но само ако имаш нещо предвид, различно от игри. Примерно ако ти трябва HDMI  изход или пък ако просто искаш по-модерна видеокарта със същата бързина като старата. Но в случая разлика при игри няма да има. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече си я взех и извинете но разликата е огромна NFS MW 2012 на старата на 800x600 all low най много 15-20 фрейма.На новата същата игра 40-50 фрейма на 1366x768 all medium  :D .Все пак ви благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече си я взех и извинете но разликата е огромна NFS MW 2012 на старата на 800x600 all low най много 15-20 фрейма.На новата същата игра 40-50 фрейма на 1366x768 all medium  :D .Все пак ви благодаря

Колега без грам да се заяждам, мисля че доста надуваш резултатите. На тази резолюция при медиум настройки няма как 610-ката да искара 40-50fps. Ето ти един клип с къде по-добра конфигурация и с 610 и то при 1024х720 low настройки 20-26fps https://www.youtube.com/watch?v=ZnjXGNdpoes. На това ако му казваш гейминг здраве му кажи! :(

ПС: Тук не сме се събрали да се лъжем, така че ние не падаме от Марс и що годе знаем на коя карта какви са и възможностите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не вярвах но това е не съм я овърклоквал но на медиум и 1366x768 работи идеално.И ако не знаете че докато се снима фреймовете падат и се налага намаляне на графиката и резолюцията.Но нямам файда да ви лъжа  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз не вярвах но това е не съм я овърклоквал но на медиум и 1366x768 работи идеално.И ако не знаете че докато се снима фреймовете падат и се налага намаляне на графиката и резолюцията.Но нямам файда да ви лъжа  :D

Добре знаем, че fps-то пада при снимане, но няма как да падне от 50fps както ти казваш на 26fps както е на клипа. ;)  Отдели 5-10мин. да направиш един клип с тези настройки както си казал и го пусни да видим как тази 610-ка прави чудеса.

Този клип не е единственият с подобни резултати, така че нека да видим как при теб се постига такъв резултат два пъти по-голям от другите карти 610! :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И забравих моята е пусната на Optimized mod от Nvidia Experience някак как да направя със 2 гб рам не достигат а и не ми се занимава.Нека спрем до тука  :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И забравих моята е пусната на Optimized mod от Nvidia Experience някак как да направя със 2 гб рам не достигат а и не ми се занимава.Нека спрем до тука  :D

Аха значи така, а? Еми тогава недей да пишеш глупости повече и да твърдиш нещо, което не може да докажиш! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може да затваряте страницата.  :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора добре вървят нещата ама на НОРМАЛНА графика на село ми е такъв компютъра джиткам си League Of legends с 60 фпс няма лаг при тиимфайтовете супер е + преди играх МТА пак с 70 фпс също така може и Call Of duty Mw3 и Euro Truck simultor, но Call Of duty-то трябва да е на по-ниска графика :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж сега. Първо, NFSMW  разчита повече на процесор, отколкото на видеокарта. Второ, NVIDIA  преди двайсетина дена оптимизираха драйверите си за карти след серия 400, които поддържат DX11. Трето, това е доста полезна оптимизация за стари и слаби процесори като твоя, защото голяма част от изчисленията се поемат от видеокартата. И понеже тая игра не иска яка видеокарта, напълно естествено е резултатът да е такъв. Имаш късмет, защото ако преди месец бе взел тая карта, най-вероятно нямаше да имаш тоя късмет с кадрите.  И между другото, така не се правят сравнения. Вземаш един определен тестови участък от играта и пускаш с двете карти при равни условия. Няма такива 30-40, няма 10-15. Вземаш, мериш и твърдиш каквото ще твърдиш. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...