Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

The Allbrother

CPU ъпгрейд

Препоръчан отговор

Здравейте.

Имам Dell Inspiron n5110 и след консултация с гугъл установих, че процесора може да се сменя.

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/p/19456625/20393949.aspx

Във всички резултати обаче хората първоначално са имали i3 или i5, а моят лаптоп е с Intel® Pentium® CPU B940 @ 2.00GHz.

И тъй като разбирам твърде малко за да знам дори дали това има значение, се обръщам към вас за препоръка и съвет с какъв нов процесор да се сдобия.

Благодаря предварително

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не бих правил подобни гимнастики със лаптоп, ако исках повече пъргавина просто щях да доплатя за по-скъпия модел.

Това не са настолни компютри. Моето предложение е или да го оставиш така, а ако е наистина бавен да го продадеш

и да си купиш нов със желаните характеристики.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е браво бе колега, супер му помогна на човека! Разбира се че може да си смени процесора.

По въпроса - видях че си с HM 67 чипсет -ориентирай се към процесори до 35W за предпочитане понеже в момента си с такъв. Ето списък и на поддържаните от чипсета процесори:

http://ark.intel.com/products/52809/Intel-BD82HM67-PCH#@compatibility

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте.

Имам Dell Inspiron n5110 и след консултация с гугъл установих, че процесора може да се сменя.

http://en.community.dell.com/support-forums/laptop/f/3518/p/19456625/20393949.aspx

Във всички резултати обаче хората първоначално са имали i3 или i5, а моят лаптоп е с Intel® Pentium® CPU B940 @ 2.00GHz.

И тъй като разбирам твърде малко за да знам дори дали това има значение, се обръщам към вас за препоръка и съвет с какъв нов процесор да се сдобия.

Благодаря предварително

Не го правете. Нали искате да имате работеща машина?

Е браво бе колега, супер му помогна на човека! Разбира се че може да си смени процесора.

По въпроса - видях че си с HM 67 чипсет -ориентирай се към процесори до 35W за предпочитане понеже в момента си с такъв. Ето списък и на поддържаните от чипсета процесори:

http://ark.intel.com/products/52809/Intel-BD82HM67-PCH#@compatibility

А защо си мислите че вашия съвет е много разумен? Човека не разбира много а в лаптопите топлинния баланс е много деликатен и всяка грешна операция може да доведе парче метал и пластмаса което може да служи само за украшение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не го правете. Нали искате да имате работеща машина?

А защо си мислите че вашия съвет е много разумен? Човека не разбира много а в лаптопите топлинния баланс е много деликатен и всяка грешна операция може да доведе парче метал и пластмаса което може да служи само за украшение

Май четеш между редовете -не случайно съм написал "ориентирай се към процесори до 35W"

Щом чипа го позволява(в случая HM67) и консумацията е същата(35W) и на стария и на новия(който ще намери) -няма никакви ядове за ъпгрейд -примери бол и то при различните марки лаптопи.

Лаптопа е един и същ, чипсета е един и същ, разликата между лаптоп със най ниския селерон и такъв с i5(от едно поколение) неслучайно е от порядъка на 300-400лв.

Човека не е нужно да разбира, по-важното е в сервиза където ще го монтират да разбират колега ;) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май четеш между редовете -не случайно съм написал "ориентирай се към процесори до 35W"

Щом чипа го позволява(в случая HM67) и консумацията е същата(35W) и на стария и на новия(който ще намери) -няма никакви ядове за ъпгрейд -примери бол и то при различните марки лаптопи.

Лаптопа е един и същ, чипсета е един и същ, разликата между лаптоп със най ниския селерон и такъв с i5(от едно поколение) неслучайно е от порядъка на 300-400лв.

Човека не е нужно да разбира, по-важното е в сервиза където ще го монтират да разбират колега ;) .

1. Отпада гаранция

2. Да, ако в сервиза разбират... което е рядко срещано в наши дни

3. Човек говори на ти с познати, с непознати приетата форма е вие

4. колега може да ми бъде човек с моя опит и знания!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Отпада гаранция

2. Да, ако в сервиза разбират... което е рядко срещано в наши дни

3. Човек говори на ти с познати, с непознати приетата форма е вие

4. колега може да ми бъде човек с моя опит и знания!

1. Гаранцията отпада -друг е въпроса че човека никъде не е написал че е в гаранция!

2. В крайна сметка избора на сервиз си е негово решение, а и никъде човека не е питал конкретно за сервиз и къде да отиде(общо взето нищо общо по темата).

4. Че откъде знаете(вие т.3) какви са моя опит и знания :wink12: ?!?

5. Все си мисля че сме много стари познати от един друг форум linux-bg.org.... но това е друга тема на разговор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз направих ъпгрейт на моя ThinkPad от Т7100 до Т7700 ,добавих му рам памет лаптопа не грее повече нищо че ,чипа е доста по-голям.Към автора,колега ако сегашния процесор ти върши работа ,защо искаш да ъпгрейтваш.Новите Селерони и Пентиуми са 22nm технология и се държат добре за нет,филми, леки програми това са едни от най-хладните процесори на Intel :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на теория става и на практика става, обаче:

1 няма от къде да вземеш по мощен процесор

2 ще прегрява (тоест не точно, просто вентилатора ще аботи повече време за да държи същите температури и ще се задръсти по бързо охлаждането) щото за разлика от компютъра тука не можеш да сложиш по мощно охлаждане. като се задръсти охлаждането процесора ще влезе в тротлинг и ще стане по бавен от оригиналния.. . за това и доста пъти се случва мобилен i3 да е по бърз от мобилен i5 ако приложението го държи на 100% натоварване за дълго време...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

на теория става и на практика става, обаче:

1 няма от къде да вземеш по мощен процесор

2 ще прегрява (тоест не точно, просто вентилатора ще аботи повече време за да държи същите температури и ще се задръсти по бързо охлаждането) щото за разлика от компютъра тука не можеш да сложиш по мощно охлаждане. като се задръсти охлаждането процесора ще влезе в тротлинг и ще стане по бавен от оригиналния.. . за това и доста пъти се случва мобилен i3 да е по бърз от мобилен i5 ако приложението го държи на 100% натоварване за дълго време...

1. Няма да - примерно....в продавалника има една камара "разфасовани" лаптопи на 2-3 години със санди бридж процесори :)

2. Има едно нещо което се казва профилактика - прави се средно от 6 месеца до една година след пастирането, но е много относително все пак и къде точно се ползва лаптопа.... дали е на гладка повръхност и стая с малко прах или си засмуква на леглото боклуците ако често там стои.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определени лаптопи само процесорите им са различни,всичко друго им е еднакво .Лаптопа грее ако не се поддържа добре ,вентилаторите могат да се управляват и да се пускат по желание има си програми за тази цел.Пак казвам ъпгрейт се прави при нужда ,а не щот ти е кеф ,ако на автора сегашния процесор му върши работа да не се занимава.Друг е въпроса ако иска да човърка и да се учи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

1. Няма да - примерно....в продавалника има една камара "разфасовани" лаптопи на 2-3 години със санди бридж процесори :)

2. Има едно нещо което се казва профилактика - прави се средно от 6 месеца до една година след пастирането, но е много относително все пак и къде точно се ползва лаптопа.... дали е на гладка повръхност и стая с малко прах или си засмуква на леглото боклуците ако често там стои.

тия dell inspiron n5110 обикновено изкарват макс 3-4 месеца без почистване с i3... да не говорим ако имат и nvidia за външно видео...

както са писали във оня форум по добре е да се смени диска със ssd. със сигурност ще се забележи разликата... колкото до процесора b940 e по 32nm и само такъв ще тръгне на дъното, а по бърз процесор значи по горещ...

след малка справка:

твоят http://ark.intel.com/products/55626/Intel-Pentium-Processor-B940-%282M-Cache-2_00-GHz%29 е на сокет PGA988

http://ark.intel.com/products/52220/Intel-Core-i3-2310M-Processor-3M-Cache-2_10-GHz е на сокет FCBGA1023, PPGA988  (едно P в повече ти бърка работата...)

най бързия процесор дето може да сложиш е b960, b970 и b980 са на друг сокет...

п.с. дали процесора е на 2 ghz или 2,2 разликата е 10% - прекалено е малка за да се забележи, виж между 2 и 2,4ghz вече е 20%

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На жена ми служебния е такъв ,доста здрава машина като се има предвид ,че падна от близо 2 метра/беше го сложила на хладилника :mad: / със Core i3 е и не помня да е чистен 2 години.Не ,че не мога да го изчистя ама е служебен сложил съм и една AIDA  да си следи температурата не съм го виждат този лаптоп да вдига повече от 65 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...