Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

div_divak81

Acer проблем с windows 7 ultimate X64

Препоръчан отговор

Купих си лаптоп  ACER E1-570G-53334G1TMNKK от промоцията на Технополис сложих му windows 7 ultimate X64 но взе да забива като ме изхвърля от  интернет експорерите направи веднъж и краш дъмп , след това му  инсталирах драйверите и положението стана още по зле като постояно прави краш дъмпове на всяко видео което се опитам да заредя.Та исках да знам дали този проблем може да идва от това че този лаптоп е оптимизиран да работи с windows 8 и 8.1 поне така пише на драйверите и ръководството на компютъра или проблема идва от самият windows който съм качил ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По това описание може само да се гадае от какво е ... Моето предположение, до доказване на противното - некадърна инсталация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купих си лаптоп  ACER E1-570G-53334G1TMNKK от промоцията на Технополис сложих му windows 7 ultimate X64 но взе да забива като ме изхвърля от  интернет експорерите направи веднъж и краш дъмп , след това му  инсталирах драйверите и положението стана още по зле като постояно прави краш дъмпове на всяко видео което се опитам да заредя.Та исках да знам дали този проблем може да идва от това че този лаптоп е оптимизиран да работи с windows 8 и 8.1 поне така пише на драйверите и ръководството на компютъра или проблема идва от самият windows който съм качил ?

Може да е и от Уиндоуса, ако е някоя самоделка. Опитайте с друго копие. Намерете си чисто - MSDN.

А въпросния лаптоп с каква операционна система беше като го купихте?

Ако е бил със Уиндоус 8, то изтрихте ли всички дялове и ги създадохте наново за да му инсталирате седмицата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена че първоначално уиндоуса не искаше да се инсталира понеже харда беше формат GTP след което го форматирах чрез ДОС-а в MBR може ли и от там да идва проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забравих да спомена че първоначално уиндоуса не искаше да се инсталира понеже харда беше формат GTP след което го форматирах чрез ДОС-а в MBR може ли и от там да идва проблема ?

По принцип, не е нужно да се ползват програми за да промениш формата от GPT към MBR. Аз като съм слагал седмица на компютър със Уиндоус 8, винаги трия ВСИЧКИ дялове, и резервирания от ОС и ги създавам наново. Така инсталационната програма си ги преобразува в MBR. Трия, създавам, форматирам и инсталацията приключва успешно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да но при мен ми даде да изтрия партишъните след което не ми даде да мога да направя нови партишъни даже при самата инсталация на уиндоуса всички тези опции не бяха активни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стигне тук по време на инсталацията, маркираш Drive options(advanced),тогава излиза възможножт за триене на дяловете.http://www.eightforums.com/attachments/tutorials/1713d1316128030-dual-boot-installation-windows-8-windows-7-vista-w7-3.jpg след което,ще даде и опция за създаване на нов дял...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като стигне тук по време на инсталацията, маркираш Drive options(advanced),тогава излиза възможножт за триене на дяловете.http://www.eightforums.com/attachments/tutorials/1713d1316128030-dual-boot-installation-windows-8-windows-7-vista-w7-3.jpg след което,ще даде и опция за създаване на нов дял...

Не е точно така. Когато диска е GPT, триейки дяловете и създавайки ги наново при инсталация, те си остават GPT и излиза съобщение, че не е възможно да продължи инсталацията. В такъв случай е добре от Hiren`s с Acronis, да се промени GPT в MBR и тогава да се започне инсталацията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направих по този начин

може ли грешката да е от там ?

Защо през конзолата а не през графичното меню, и провери ли в какъв формат е диска ? Поне в клипа аз не видях диска да се конвертира от GPT в MBR.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди това ми излизаше съобщението че уиндоус не може да се инсталира понеже hard diska e GTP format след това направих това нещо и ми даде че инсталацията може да се осъществи но не ми разреши да направя диска на партишъни

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно така. Когато диска е GPT, триейки дяловете и създавайки ги наново при инсталация, те си остават GPT и излиза съобщение, че не е възможно да продължи инсталацията. В такъв случай е добре от Hiren`s с Acronis, да се промени GPT в MBR и тогава да се започне инсталацията.

Явно и така не точно! Лично аз съм преинсталирал един лаптоп донесен от Германия с 8-ца на 7-ца, без никаква конверсия на дяловете. С помощта  на форума тук го отключихме биоса и после всичко си тръгна по мед и масло.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Та исках да знам дали този проблем може да идва от това че този лаптоп е оптимизиран да работи с windows 8 и 8.1 поне така пише на драйверите и ръководството на компютъра или проблема идва от самият windows който съм качил ?

Не, това са абсолютните простотии на MS и е откровена лъжа, за заблуда на потребителите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като вчера го носих в сервиз за преинстал на уиндоуса отново прави същите неща а именно срива се постояно Chrom -a Firefox -a а като пусна видио прави краш дъмп.Какво да предприема от тук на татък ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като вчера го носих в сервиз за преинстал на уиндоуса отново прави същите неща а именно срива се постояно Chrom -a Firefox -a а като пусна видио прави краш дъмп.Какво да предприема от тук на татък ?

Влез в папка C:WindowsMinidump, качи някъде в нета файловете, които ще намериш там, и дай линк тук, в темата.

Според мен проблемът е от драйвери, но като погледна файловете, ще съм по-сигурен.

Добре е да споделиш и подробно как се свързваш с Интернет. Има ли проблеми, когато работиш с програми, които не искат връзка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това за интернета забравих да го спомена а то е че от време на време сам излиза от мрежата все едно се изключва картата по някой път се свързва сам а някой път трябва да се регистрира отново мрежата смисъл иска и пас-а.

A това са файловете от minidump 041714-16551-01.dmp 041814-15381-01.dmp

хайде още един краш току що като тръгнах да си пусна chroma 041814-15958-01.dmp

http://dox.bg/files/dw?a=2e6eba7e73   http://dox.bg/files/dw?a=87795e29b0  http://dox.bg/files/dw?a=5fdfe21202  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемите се причиняват от различни системни драйвери - ntfs.sys, ntoskrnl.exe, igdkmd64.sys . Вероятните причини са две - или в инсталацията на операционната система (неправилна инсталация, дефектен имидж), или неподходящи драйвери, които добавяш в последствие.

Не изключвам и възможността за хардуерен проблем.

Според мен, лаптопът трябва да бъде проверен и инсталиран от човек, който разбира. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вчера беше инсталиран и проверен от човек в магазин и сервиз със изградена репутация .Но след като се прибрах в къщи и го пуснах всичко почна отначало.Според мен въпреки че съм много бос в тази сфера проблема ми се струва че е от драйверите които  са оптимизирани само за уиндоус 8 и 8.1. може ли това да е проблема ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи ми, според теб - може ли драйвери, които "са оптимизирани само за уиндоус 8 и 8.1", в сервиз/магазина да работят, а у вас не?...  :angry:

Или инсталацията, която ти правят там, не е като хората, и само напразно ти взимат парите, или ти у вас правиш нещо, което оплесква системата. Кое от двете е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В къщи не правя абсолютно нищо включвам лаптопа тръгвам да гледам видио в туба и крашва тръгвам да си играя игрите в фейса и пак крашва отивам да прочета новини в дира изхвърля ме от експлорерите !!! Мисля си че тези в магазина просто са хвърлили един имидж и са си помислили че е готово без да го проверят как се държи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В кой магазин е това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тествай RAM паметта. Не е нормално това, което се случва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросния модел има официално подръжка само от 8 нагоре.Би трябвало да го ползвате с 8 или 8.1.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А в магазина пред тях не ги ли прави тези неща?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...