Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Новини от света на Linux дистрибуциите.

Препоръчан отговор

Доволен ли си ?Кви новости има ?Да не е като предишните версии само фейслифта разкрасен:).

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Потребителите на СтотинкаОС вече могът да се радват на sos-easy-install - Графично приложние разработено от екипа на sOS, с която помощ потребителите ще могат да инсталират лесно допълнителен софтуер

Аз съм твърд противник да се нагажда операционната система към интелектуалното ниво на най- некомпетентните потребители. Такива потребители трябва да ползват само това, което могат да си позволят. В п

Тоя форум всеки изминал ден заприличва на все повече на клозет ,постоянно някакви виртуални битки и безмислени спорове кое е по-добро и т.н.Много от старите муцуни спряха да пишат именно поради тоталн

Публикувани изображения

Аха ясно :) .Все се чудя тез упдейти на бъгове що не ги оправят без да вдигат левела на дистрото :yanim:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезе стабилна трета версия на Debian базираната Point Linux. Налични са две разновидности - с MATE и Xfce десктоп. За всяка от тях са налични по две конфигурации. Можете да свалите пълна версия или минимална конфигурация, само с десктопа и базовите приложения към него.
http://pointlinux.org/

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Problem pri instalaciqna na Chromixium, iska mi parola

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах каква е, само дето не мога да я инсталирам, съвместно с уиндоус 7. Не мога да направя дяловете на линукса.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разбрах каква е, само дето не мога да я инсталирам, съвместно с уиндоус 7. Не мога да направя дяловете на линукса.

И каква е, всъщност, защото и на мен ми иска някаква тайствена парола, дето не я знам и като предложа някаква,  все не я харесва.  Стотинката - също. Абсолютна досада.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие двамата в ред ли сте? Вие си задавате парола и само вие си я знаете. Има начин и да не ви иска парола, но това е глупост.

Редактирано от Mozo (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паролата е "USER", зададена е от операционната система, иначе не може да влезеш и да почне инсталацията.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вие двамата в ред ли сте? Вие си задавате парола и само вие си я знаете. Има начин и да не ви иска парола, но това е глупост.

Да, ама не

Паролата е "USER", зададена е от операционната система, иначе не може да влезеш и да почне инсталацията.

благодаря!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако отидеш на официалната страница - има такова изречение:

The username and password for logging in and for launching the installer (ie sudo access) is user.

Пише и за някви сервизни пакети - тва да не Уйн :) . Ето виж.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как да се тълкува тази новина : http://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Linux-Kernel-Dropping-EXT3

Поддръжката за ext3 ли смятат да махнат? "Драйвър" ми звучи чуждо в това отношение не знам, как да тълкувам новината.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За 4.3 ще махнат драйвера за ext3, т.е. драйверите са в ядрото - тези, които има ext3 дялове ще се монтират с ext4-ката. Аз отдавна съм си направил записа в fstab такъв :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвърите към Linux ядрото едно време и викахме модули. Затова, нещо много странно ми изглежда тази новина. Значи, доколкото разбрах, дяловете с ext3 ще се поддържат от модулите за ext4 файлова система.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • 2 седмици по-късно...

Драйвърите към Linux ядрото едно време и викахме модули. Затова, нещо много странно ми изглежда тази новина. Значи, доколкото разбрах, дяловете с ext3 ще се поддържат от модулите за ext4 файлова система.

Да, въпреки че това не ми харесва много. Причините да съм леко раздвоен са няколко. От една страна не е хубаво да се правят подобни обединения. Това значи вътре да има логика кои функции са включени и кои не ... От друга, модулите са писани по различна идеология от ралични автори и сега хубавия код от ext3 /по мнение на някои потребители/, отива на кино. И като се сетя за скорошния бъг, дето го бяха набутали чак в LTS версията на ядрото, май не му беше сега времето за тази стъпка.

Колкото до драйвъри или модули, мисля че са подобни. Но като се каже модул, създава впечатление за нещо тясно интегрирано, както си е. Един драйвър се очаква да работи с няколко различни версии на ядрото (относително). Докато на Linux модулите и особено без прекомпилиране, не бих възложил такива надежди.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много мърдо решение. Спокойно могат да заложат на synaptic.

+1 и от мен. Прост, ефективен и изпитан във времето. Тоя екип, изглежда ще направят Ubuntu десктопа, като в най- добрите му времена.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Потребителите на СтотинкаОС вече могът да се радват на sos-easy-install - Графично приложние разработено от екипа на sOS, с която помощ потребителите ще могат да инсталират лесно допълнителен софтуер като Skype, Chrome, Steam и др.., също така, дава възможност да се направят някои допълнителни настройки по дистрибуцията само с няколко щраквания на мишката.

Снимка на първоначалната версия.

sos-easy-install-1.0-menu.png

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно и полезно. Браво за труда и усилията. И нека сега някой каже колко било трудно инсталирането/деинсталирането на приложение в Линукс :D

Редактирано от exwol (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лесно и полезно. Браво за труда и усилията. И нека сега някой каже колко било трудно инсталирането/деинсталирането на приложение в Линукс :D

как бе в Линукс всичко е трудно и трябват магии и заклинания и безсънни нощи на писане на заклинания в конзолата.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

как бе в Линукс всичко е трудно и трябват магии и заклинания и безсънни нощи на писане на заклинания в конзолата.

Ами висок % от доводите посочени за проблем, са трудности с инсталирането на софтуера, и че трябвало да се пишат разни команди, които затрудняват потребителя. Ами ето за това пък потърсихме решение. Тук даже няма next > next > next > finish а само клик 1 да избереш софтуера и клик 2 да дадеш ОК.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами висок % от доводите посочени за проблем, са трудности с инсталирането на софтуера, и че трябвало да се пишат разни команди, които затрудняват потребителя. Ами ето за това пък потърсихме решение. Тук даже няма next > next > next > finish а само клик 1 да избереш софтуера и клик 2 да дадеш ОК.

Само като го видях и се ухилих, почти същото е от конзолата. :)

Убеден съм, че не бихте го направили за себе си, затова свършеното заслужава двойна похвала!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излезе Libreoffice 5.0

http://news.softpedia.com/news/libreoffice-5-0-officially-released-488571.shtml

Тествах го и работи много добре.

http://s19.postimg.org/9yyu3gq2b/Libreoffice5_0.png

Едно от малкото приложения, които с времето стават по- бързи. Има и някакво подобрение в изобразяването на текста, защото се вижда по- добре. По подразбиране е изведена и отделна икона за действието "Запази като...".

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвахте ли Телеграм .Размяна на съобщения .Свободно,безплатно ,бързо, създавайте група от 200 човека ,изпращане на снимки,документи ....

https://en.wikipedia.org/wiki/Telegram_%28software%29

https://telegram.org/

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване