Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Новини от света на Linux дистрибуциите.

luckyboy
 Сподели

Препоръчан отговор

Никой ли не забелязва, какво се случва във Dstrowatch?

От известно време съм забелязъл, че ракинга на челната 8 ца доста спада, или е в застой :)

Като изключим Арч и Centos, които яко дънат повижавайки позиции, чудно ми е, къде е Manjaro ?

май всяко чудо за два дни, така стана работата :P, и какво става с другите, големи Mint, Ubuntu, Fedora, Megaia и дрън дрън.. май ви скачат позициите само когато изкарвате нов release, или като смените инсталорите :)?

Най тъжното е, обаче, че един тъп Zorin с уиндоуски лук,  ще измести такива имена, тва е шита :(.

Май линукс вече не е ОС за geek-ове?

Мога да се опитам-да кажа къде е манжарото!

До скоро /преди два месеца си я ползвах:

-за xfce при 64 битово дистро харчи доста RAM на празен ход/около 380-400Мб  .

-като я натоваря -се замисляше.че и замръзвашe за момент,без да ползва всичкия ми RAM/ а моя е 4гб/

Скоро пак я проверих---същите проблеми с паметта.

До скоро привърженик на пакетните им графични мениджери ----впоследствие разочарован от тях.

Върнах се на добрата стара конзола/като,че ми е по удобна/

Та отново си инсталирах Arch/през Evo/ конфигурирах си го като за обикновен потребител на Линукс/

Arch си хвърчи за мен и го няма проблема с паметта/консумира 260-280 Мб на празен ход.

Та така.

П.С  -Последното Evo са оправили проблема с езика /при рестартиране ако си избрал локализация БГ си излиза и 

БГ езика.

Редактирано от dred (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

• Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Публикувани изображения

Това  KDE 5 изглежда малко по-добре от предходните версии..

Вече и ъглите са заоблени

Редактирано от Rosen88 (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

В последните няколко седмици излязоха и новите версии на LInux Mint Qiana LTE

Аз пак съм си с KDE и за сега съм доволен от видяното

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо пише ,че KDE 5 днес е излязло? Пишеше , преди че излиза след 10 дена от днешна дата.Впрочем излезе нова версия на линукс ядро.

Linux Kernel 3.15.3

Подръжка на новите mullins процесори и подръжка на h.264,нови драйвери за WLAN ,USB 3....................... :)

http://xorg.freedesktop.org/wiki/RadeonFeature/#index5h2

http://lkml.iu.edu//hypermail/linux/kernel/1407.0/00007.html

Редактирано от acnekt (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Защо пише ,че KDE 5 днес е излязло? Пишеше , преди че излиза след 10 дена от днешна дата.Впрочем излезе нова версия на линукс ядро.

Linux Kernel 3.15.3

само KDE Frameworks 5 излиза днес.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Впрочем излезе нова версия на линукс ядро.

Linux Kernel 3.15.3

Подръжка на новите mullins процесори и подръжка на h.264,нови драйвери за WLAN ,USB 3....................... :)

http://xorg.freedesktop.org/wiki/RadeonFeature/#index5h2

Компилирах си го и съм много доволен! :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Още един опит да се съчетае Арч.Манджаро и rolling release с хибридчето Netrunner Rolling Release  . Ползвали са Манджаро за  основа  и са сменили  малко визията като са добавили програмите от Кубунту  версията.

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Днес пуснахме официално Calculate Linux 13.19 (междинна версия преди 14.0) но въпреки това аз слагам акцент на това което ще предоставим в 14 сред многото подобрения са включени и графичен инсталатор на пакети, мениджър на актуализациите+известяване, подобрена поддръжка на UEFI инсталация и други, ускорена работа на системата. И все по-близо до крайния потребител (било то десктоп сървър или друг потребител).

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Вече почти всеки процес е автоматизиран. Системата е главно за начинаещи, но и за напреднали маняци съществуват и чистите профили където потребителя командва така да се изразя.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това сега го тегля и ще го изпробвам  :)

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Това сега го тегля и ще го изпробвам  :)

Тези новости няма да ги имаш в диска 13.19. Можеш ръчно да ги добавиш.

Но ако не те е страх от конзолата няма проблеми.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега я прегледах КДЕ 64 -битова ,странно няма софтуерен мениджър,синаптик мениджър и онази щуротия Pulse audio.На какво се дължи липсата им?Не ме е страх от конзолата вече свикнах 

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Сега я прегледах КДЕ 64 -битова ,странно няма софтуерен мениджър,синаптик мениджър и онази щуротия Pulse audio.На какво се дължи липсата им?Не ме е страх от конзолата вече свикнах 

За да кажеш че пулсаудио е щуротия ти значи си хептен сбъркан.

Дори вече е все по-наложително да се използва пулсаудио, дори в тази версия е по подразбиране, за да можеш да ползваш скайп например.

А да не говорим и за много други предимства на пулсаудио. Колкото до синаптик може някой да си го навре някъде.

Разработваме собствен инструмент за всичко. В версия 14.Х ще ги има. Сега само пуснах предварителен изглед. Не е завършен напълно. Тук инструмента е един "calculate-console" като само ще добавяме към него допълнителни приставки.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щуротия в добрия смисъл на думата,недей се пени веднага де  :) .А ще бъде ли кирилизиран ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Щуротия в добрия смисъл на думата,недей се пени веднага де  :) .А ще бъде ли кирилизиран ?

Сам човек съм, трябва ми помощ за превода. Работата никак не е малко.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дори вече е все по-наложително да се използва пулсаудио, дори в тази версия е по подразбиране, за да можеш да ползваш скайп например.

А да не говорим и за много други предимства на пулсаудио. Колкото до синаптик може някой да си го навре някъде.

Разработваме собствен инструмент за всичко. В версия 14.Х ще ги има. Сега само пуснах предварителен изглед. Не е завършен напълно. Тук инструмента е един "calculate-console" като само ще добавяме към него допълнителни приставки.

Преди няколко дни инсталирах Skype от официалната страница за лаптопа на една позната и видях, че вече е почти неизползваем без pulseaudio. След инсталиране на звуковият сървър нямаше никакви проблеми с говорителите и микрофона без никакви допълнителни настройки. 

Колкото до Synaptic - мисля, че колегата слага равенство между synaptic и мениджър на пакети.

Ако искате хубав мениджър, според мен е по- добре да направите някой, базиран на rigo в Sabayon или подобен на него. Мениджъра е простичък, но работи доста добре.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

За да кажеш че пулсаудио е щуротия ти значи си хептен сбъркан.

Pulseaudio от аудиофилска гледна точка е пълен shit! И кой ти каза, че не можеш да ползваш Скайп без него? Аз как си го ползвам с ALSA? Е, естествено че има libpulseaudio, но то тъй или иначе ми го качва със самата дистрибуция и не мога да не го кача...

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Pulseaudio от аудиофилска гледна точка е пълен shit! И кой ти каза, че не можеш да ползваш Скайп без него? Аз как си го ползвам с ALSA? Е, естествено че има libpulseaudio, но то тъй или иначе ми го качва със самата дистрибуция и не мога да не го кача...

Ти, сериозно ли пишеш това или е някаква нелепа шега?

Звукът, управляват от pulseaudio е перфектен. 

Ползвам systemd и не съм имал никакви проблеми със стартирането на услугите.

На лаптопа дори не съм инсталирал приставката за alsa и звукът си е перфектен във всички приложения. 

http://s19.postimg.org/3km9q1h6b/pulse.png

Колкото до Skype - редно е да уточниш за коя версия става въпрос. Става въпрос за последната версия от официалният сайт. На останалите вече им е написан некролога.

Редактирано от cybercop (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Роска ако е на руски барем преведен ше помагам и аз.

Ами от руски на български правя преводите аз. Може и от английски ама няма кой.

Преди няколко дни инсталирах Skype от официалната страница за лаптопа на една позната и видях, че вече е почти неизползваем без pulseaudio. След инсталиране на звуковият сървър нямаше никакви проблеми с говорителите и микрофона без никакви допълнителни настройки. 

Колкото до Synaptic - мисля, че колегата слага равенство между synaptic и мениджър на пакети.

Ако искате хубав мениджър, според мен е по- добре да направите някой, базиран на rigo в Sabayon или подобен на него. Мениджъра е простичък, но работи доста добре.

Всичко което се прави се прави като допълнение на calculate-console (нашия контролен център) Просто лидера иска всичко да е собствено да не се ползват чужди технологии.

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Дай малко насоки в скайпа  и ще ударя едно рамо.  И някой да каже къде е превода на тоя jokey,че ми бърка в здравето с бъгавия си превод.

Публикувано изображение

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)
Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добре щом така смяташ инсталирай си 4.3 скайп без пулсаудио. И кажи дали изобщо се стартира :)

А и от толкова години се е доказало като факт че звука с пулсаудио е много по-качествен. Управлението на микрофона е на много по-добро ниво, не се получават ужасяващите микрофонии известни от Алса и Уиндоус. Замисли се защо вече пулсаудио е мултиплатформен ? Дали и другите смятат че е лайно както теб ?

Линк към коментара
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

Сподели

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване