Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Новини от света на Linux дистрибуциите.

Препоръчан отговор

Точно така, слагай едно дженту, и като станеш на 70 години осъзнаваш, че живота ти е минал в редактиране на конфиг файлове и компилиране на програми които в несвободния линдолс се инсталират с 2 клика.
Не се стърпях от този коментар - "момче", намери си занимание по силите ти, защото Линукс не е твоята сила.

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Потребителите на СтотинкаОС вече могът да се радват на sos-easy-install - Графично приложние разработено от екипа на sOS, с която помощ потребителите ще могат да инсталират лесно допълнителен софтуер

Аз съм твърд противник да се нагажда операционната система към интелектуалното ниво на най- некомпетентните потребители. Такива потребители трябва да ползват само това, което могат да си позволят. В п

Тоя форум всеки изминал ден заприличва на все повече на клозет ,постоянно някакви виртуални битки и безмислени спорове кое е по-добро и т.н.Много от старите муцуни спряха да пишат именно поради тоталн

Публикувани изображения

преди 28 минути, Hot Bastard написа:

Точно така, слагай едно дженту, и като станеш на 70 години осъзнаваш, че живота ти е минал в редактиране на конфиг файлове и компилиране на програми които в несвободния линдолс се инсталират с 2 клика.

https://www.kaldata.com/forums/forum/31-сигурност-и-антивирусна-защита/

Троли тук!

ПС: Има още много такива, но ти ги знаеш по-добре от мен.

преди 28 минути, Hot Bastard написа:

Троли тук!

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 11 часа, Росен Р. Александров написа:

Троли тук!

С вас е по-интересно, там нема тръпка.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дженту е супер готино дистро ...........само да имаш нерви докът се инсталира ,че там отива с часове :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На хоризонта нова мента 20 и LMDE 4
https://blog.linuxmint.com/?p=3858

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ей нали ви направих тема за спам бе

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нова Sudo уязвимост (CVE-2019-18634)
https://thehackernews.com/2020/02/sudo-linux-vulnerability.html

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 58 минути, DarkEdge написа:

Нова Sudo уязвимост (CVE-2019-18634)
https://thehackernews.com/2020/02/sudo-linux-vulnerability.html

Отдавна е поправена, това не ти е Windows да седи с години непоправено 😆

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 27 минути, Росен Р. Александров написа:

Отдавна е поправена, това не ти е Windows да седи с години непоправено 😆

Те това е линуксчийска неблагодарност. Мина ми през погледа - споделих инфото. Статията е от 03.02. 
То не бе надувка, не бе чудо. Да не ми се налага да питам нещо от сферата...
Учтивият човек би казал: Благодаря за инфото, но се знае за това...
С две думи - цървулска работа.
Регистрирана 31.1.20

Редактирано от DarkEdge (преглед на промените)
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, DarkEdge написа:

Те това е линуксчийска неблагодарност.

Всички ли сме такива? 

:offtopic_s:

ДОРИ ДА ПОБЕДИМ С ОМРАЗА – КАК ПОСЛЕ ЩЕ ЖИВЕЕМ С НЕЯ?

преди 1 час, DarkEdge написа:

Избърза. Тая реплика е на "лошото ченге".    :wink12:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 часа, DarkEdge написа:

Те това е линуксчийска неблагодарност. Мина ми през погледа - споделих инфото. Статията е от 03.02. 
То не бе надувка, не бе чудо. Да не ми се налага да питам нещо от сферата...
Учтивият човек би казал: Благодаря за инфото, но се знае за това...
Регистрирана 31.1.20

Всички знаем че целта ти не е толкова информативна, колкото нали да си задоволяваш болното его, че видиш ли и в Лунукс имало някои уязвимости.. Познаваме се не от вчера.

Докато излезе доклада за уязвимоста, вече беше пусната версия 1.8.31 на sudo която решава проблема.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересно как ползват защитено име. Ще духат супата. Освен ако няма друга скрита стратегия.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нека направим един кратък и бърз анализ на поредната от хилядите дистрибуции:

Цитат

Cпopeд cъздaтeлитe нa Wіndоwѕ 12 Lіtе тoй e бaзиpaн нa Lіnuх Lіtе 4.8, пpeдлaгa дo тpи пъти пoвeчe бъpзинa, пpeдocтaвя тъмнa и cвeтлa тeмa, paзличeн пaĸeт oт иĸoни, нaд 80 000 пpилoжeния пocpeдcтвoм coфтyepния мeниджъp и липcaтa нa вcяĸaĸви peĸлaми, ĸaĸтo и пoдcлyшвaнe oт cтpaнa нa Maйĸpocoфт.

Класика в жанра - базиран на друга дистрибуция. Събрали се двама линуксчии и си казали - има 1000 неработещи дистрибуции, нека вземем една от тех и я направим работеща. Така се родила 1001-вата неработеща дистрибуция. Това в рамките на шегата, сега сериозно - предлагали 3 пъти повече бързина. Как я измериха? Нещо бенчмаркове има ли или само си лаем? Предлагали тъмна и светла тема. Ъъъ? Това новина ли требваше да е? Различен пакет от икони. И тва ли требва да е новина? Над 80 000 приложения. Сред тех има ли MS Office, Photoshop, Adobe XD, Solidworks, AutoCAD, CorelDraw и още сума ти важни професионални софтуери с които човек може да си изкарва хляба? Немало подслушване от страна на Майкрософт. Айде стига бе! В Линукс немало подслувашане от страна на Майкрософт! Това е толкова революционна новина колкото наличието на светла и тъмна тема.

Цитат

Hoвaтa Lіnuх диcтpибyция дopи cи имa и oфициaлeн caйт, ĸъдeтo пoтpeбитeлитe мoгaт дa paзглeдaт мнoжecтвo cнимĸи нa външния вид, дa ce зaпoзнaят c ocнoвитe нa тoвa ĸaĸ ce paбoти c Wіndоwѕ 12 Lіtе, oбяcнявa ce ĸaĸ мoжeтe дa игpaeтe игpи, дa cмeнитe тaпeтa нa дecĸтoпa cи и пp.

Дори и сайт! Разбрахте ли! Даже и сайт имат! А щом се налага да обесняват как се сменя тапета....това сигурно е защото Линукс е много лесен и интуитивен за ползване.

Цитат

Зa жaлocт нa няĸoи пoтpeбитeли тoзи пpoeĸт нямa дa пpocъщecтвyвa дългo. Bъпpoc нa вpeмe e aдвoĸaтитe нa Maйĸpocoфт дa пpeдявят пpeтeнции зa зaгвapянe нa caйтa и cпиpaнe нa paзпpocтpaнeниeтo нa oпepaциoннaтa cиcтeмa пopaди нapyшeни aвтopcĸи пpaвa.

Ще си каже човек, че ако не са Майкрософт да се намесят, тази дистрибуция ще стане хит на пазара. Всеки ден дистрибуции никнат като гъби и измират като еднодневки (има такова насекомо еднодневка което живее само 1 ден).

Цитат

B cъщoтo вpeмe, ĸaĸтo пoвeчeтo пoтpeбитeли знaят, нямa дa имa нoви вepcии нa Wіndоwѕ. Kaĸтo бeшe oпoвecтeнo мнoгoĸpaтнo oт cтpaнa нa Maйĸpocoфт Wіndоwѕ 10 e пocлeднoтo издaниe, ĸoeтo пpeдпpиe rоllіng пpинцип нa paзпpocтpaнeниe, ĸoпиpaн пoчти изцялo oт rоllіng Lіnuх диcтpибyциитe ĸaтo Аrсh, Gеntоо, Ѕоluѕ, Dееріn и пp.

Точно така, Майкрософт са се изчерпали от идеи и са решили да откраднат модела на Арч и Дженту, модел толкова успешен, че взети заедно немат толкова потребители колкото Windows XP има през 2020 година. Първата версия на Солус излиза след Windows 10, но Майкрософт откраднали техния модел, хехехе. За Деепин, скоро у форума се обсъждаше как да му сложат фонетика и един виден линуксчия обесняваше, че фонетиката е измишльотина и требвало дори ако немаш български букви на клавиатурата, да ги запаметиш къде са, щото той така бил направил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Hot Bastard написа:

А щом се налага да обесняват как се сменя тапета...

Значи индивидите, ползващи Бозиндоус са тъпи като галоши и елементарни неща трябва да им се обясняват като за идиоти.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 10 часа, Kieli написа:

Тоя Hot Bastard e Windows версията на Радо.:lol6:

Радо до вчера беше заклет бозаджия и псуваше линукс. В редиците ви има ли поне един който не е бивш уиндоус потребител?

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 12 минути, Hot Bastard написа:

Радо до вчера беше заклет бозаджия и псуваше линукс. В редиците ви има ли поне един който не е бивш уиндоус потребител?

Разсъждава. Не е като теб, да си сърба попарата, щото не иска да ползва нещо, защо го е плюл месеци наред. И при теб има наченки. Въпросът е  кога, а не дали и на теб ще ти писне от бъгав, шпионски и скъп софтуер. Ето, примерче от теб.

на 4.02.2020 г. в 13:04, Hot Bastard написа:

То в днешно време всичкия софтуер е така. Такава е модата. Всеки ден се пускат нови версии, а потребителя е длъжен да ъпдейтва, на никой разработчик не му пука дали има бъгове, защото утре пак ще пуснат нова версия която уж ги оправя, хората пак ще ъпдейтнат и така до безкрай. Не е като едно време когато пускаха нова версия веднъж на няколко години, но тествана и работеща. Свършиха се тия времена. Свиквайте, и по-зле ще става. Телеметрията и постоянните ъпдейти, не само на ОС, ами на всичкия софтуер, вече е прието като нещо нормално и задължително.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 39 минути, Kieli написа:

Само за petie1 знам

А и аз съм почнал с Боза ама бързо минах на Линукс по времето когато на мода беше КДЕ 4.5

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И това, че аз не съм запознат не значи, че всички са бивши джамове, апък специално за мене аз и сега съм си джам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване