Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Новини от света на Linux дистрибуциите.

Препоръчан отговор

преди 20 минути, Trading написа:

Cybercop, не се дразни, ние само си изказваме мнението.В много отношения си прав, но...просто хората предпочитат по лесните неща.Такъв е светът :)

Ако предпочитахте по лесните неща щяхте да разберете защо Линукс има мощен терминал и защо мързелите го предпочитат вместо клик свал клик клик клик...

Леле Джокера взе да се самолайква ужас шизофренията му явно все да напредва бая :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
  • Отговори 2,2k
  • Създадено
  • Последен отговор

Потребители с най-много отговори

Потребители с най-много отговори

Популярни публикации

Потребителите на СтотинкаОС вече могът да се радват на sos-easy-install - Графично приложние разработено от екипа на sOS, с която помощ потребителите ще могат да инсталират лесно допълнителен софтуер

Аз съм твърд противник да се нагажда операционната система към интелектуалното ниво на най- некомпетентните потребители. Такива потребители трябва да ползват само това, което могат да си позволят. В п

Тоя форум всеки изминал ден заприличва на все повече на клозет ,постоянно някакви виртуални битки и безмислени спорове кое е по-добро и т.н.Много от старите муцуни спряха да пишат именно поради тоталн

Публикувани изображения

преди 9 минути, petie1 написа:

клик свал клик клик клик...

това да ти е проблема, друг да нямаш

и какво като се клика? в Линукс има много повече кликове по десктопа

терминала е по желание ама хората като не са пробвали остават само на предразсъдъци

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 9 минути, petie1 написа:

Леле Джокера взе да се самолайква ужас шизофренията му явно все да напредва бая :)

Така е като пише от няколко акаунта и не знае вече от кой пише и от кой си слага лайкове :lol6:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 40 минути, Trading написа:

Cybercop, не се дразни, ние само си изказваме мнението.В много отношения си прав, но...просто хората предпочитат по лесните неща.Такъв е светът :)

и какви са лесните неща според вас

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 28 минути, ninov написа:

Панелът да ти се мести автоматично. 😁 

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 минути, Тoни написа:

Панелът да ти се мести автоматично. 😁 

В зависимост от наклона на ... шапката :)

преди 39 минути, vpvelev написа:

Така е като пише от няколко акаунта и не знае вече от кой пише и от кой си слага лайкове :lol6:

Тъй ли била работата? А аз си мисля че шизофренията му бая напредна

преди 43 минути, Kieli написа:

това да ти е проблема, друг да нямаш

и какво като се клика? в Линукс има много повече кликове по десктопа

терминала е по желание ама хората като не са пробвали остават само на предразсъдъци

Не в Линукс всичко може да се извърва чрез терминала даже да се инсталира цялата диструбуции без нито един  клик ама това е друга история... Иначе според Джокер белгийски трябва да става така сваляш пакета след ръчкане у Гугъл (ако го няма кат .deb ореваваш светът що го няма) после го сваляш от репото после го инсталираш с gdebi (която пък трябва да си пуснал с руут права чрез лончър) ,много лесен начин нали ? :)  Па ние мързелите с  терминалите пишем тва

sudo apt-get install package

и сме готови

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Trading написа:

Нищо не съм писал за лесно или трудно. Като имаш проблем, търсиш помощ, за да да го решиш, а не да обвиняваш целия свят, че някоя икона или тапета не ти допада в изгледа по подразбиране. През този форум са минали много начинаещи. И малко комплексари с житейски и/или репродуктивни проблеми, които го ползват за трибуна на недъзите си. Като имаш 3-4 оригинални Windows - отивай си във форума на Windows. До момента съм изплатил  около 80 000лв. кредит и пак живея нормално. Мисля, че мога да си позволя оригинален Windows, ако искам. Оригинален Windows и айфон може да си позволили всеки безработен на социална помощ и съм ги виждал да го правят.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 2 часа, Kieli написа:

терминала е по желание 

Не, не е по желание при Линуксите, задължително ти го сервират за предястие. 
Ако му се мръщиш и не искаш да го ползваш, еми няма да ти работи Wine и един куп други програми.

преди 2 часа, ninov написа:

Да не те принуждават да пишеш нищо в противния черен прозорец на ужасите.
Да можеш да си свалиш веднъж през 2007г. един софтуер и да си го ползваш и през 2020г.
В Уиндоус това е възможно, Cordial продължава да си работи и в 7, 8, 8.1 и 10.
А я се пробвай да подкараш Wine 5.5 в Минт 18.2 да видиш как няма да работи.

преди 1 час, p4p написа:

Темата е за новини от света на линукс

Да ама Мозо я използва за реклама на неговия бизнес сайт, та ние пишем за да му потъват линковете към неговия форум. Правим му сечено на човека, да не може да лови шаранчета да му гледат рекламите при него.

преди 1 час, cybercop написа:

Мисля, че мога да си позволя оригинален Windows, ако искам. 

Ама Хоум версията е без пари на боза 10, трябва ти само ключ от 7 или 8 и си готов, ще се активира сама и няма въобще да се мръщи. Без кракове, троянци и подобни гадости. И за Про версията е същото, ама не съм го правил.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, cybercop написа:

Нищо не съм писал за лесно или трудно. Като имаш проблем, търсиш помощ, за да да го решиш, а не да обвиняваш целия свят, че някоя икона или тапета не ти допада в изгледа по подразбиране. През този форум са минали много начинаещи. И малко комплексари с житейски и/или репродуктивни проблеми, които го ползват за трибуна на недъзите си. Като имаш 3-4 оригинални Windows - отивай си във форума на Windows. До момента съм изплатил  около 80 000лв. кредит и пак живея нормално. Мисля, че мога да си позволя оригинален Windows, ако искам. Оригинален Windows и айфон може да си позволили всеки безработен на социална помощ и съм ги виждал да го правят.

Нямам Windows.От 10 години ползавам само линукс но не знам програмни езици и терминала ме затруднява.Не е нужно противопоставяне.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 19 минути, Белгиеца написа:

а не те принуждават да пишеш нищо в противния черен прозорец на ужасите.
Да можеш да си свалиш веднъж през 2007г. един софтуер и да си го ползваш и през 2020г.
В Уиндоус това е възможно, Cordial продължава да си работи и в 7, 8, 8.1 и 10.
А я се пробвай да подкараш Wine 5.5 в Минт 18.2 да видиш как няма да работи.

еми ползвай си уиндолс нали е безплатен

преди 20 минути, Белгиеца написа:

Да ама Мозо я използва за реклама на неговия бизнес сайт, та ние пишем за да му потъват линковете към неговия форум. Правим му сечено на човека, да не може да лови шаранчета да му гледат рекламите при него.

а ти я използваш да пишеш халюцинациите си който на никой не са интересни

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 18 минути, Trading написа:

Не и "сглоби си сам"

Тези дистрибуции се наричат LFS (Linux From Scratch). И аз я смятам за загуба на време, но, вероятно си има почитатели, щом съществува.

Но, има един друг начин за инсталация - от минимална система, която е от типа "Избери си сам". Нея я обожавам.

П.П.: Да знаеш няколко команди не означава, че си програмист.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз също обожавам да си инсталирвам и настройвам сам дистрибуцията.Последно Хубунти 18.04.С твоя помощ свалих панела долу.Инсталирвал съм много пъти Хубунту през годините, просто не съм знаел как се сваля, а съм създавал нов и настройвал го от нулата което ми е било ненужно.Но нали е хубаво и съвсем начинаещи да могат да ползват линукс, да е достъпен и за тях, да им хареса, както харесва на всички нас.За това става на дума.Аз си го правя, Cybercop  също с лекота боравиш със системата, но защо сте против да може и без терминал да става за тези които не се справят с него, това не разбирам.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ко? Вино 5.2 не бачкало на Минт 18.2? Пак някакви джокерски смешки дрънчал Джокера :) Айде да подкара най новия си софтуер Cordial Pro на ХР да го видим....

преди 4 минути, Trading написа:

Аз също обожавам да си инсталирвам и настройвам сам дистрибуцията.Последно Хубунти 18.04.С твоя помощ свалих панела долу.Инсталирвал съм много пъти Хубунту през годините, просто не съм знаел как се сваля, а съм създавал нов и настройвал го от нулата което ми е било ненужно.Но нали е хубаво и съвсем начинаещи да могат да ползват линукс, да е достъпен и за тях, да им хареса, както харесва на всички нас.За това става на дума.Аз си го правя, Cybercop  също с лекота боравиш със системата, но защо сте против да може и без терминал да става за тези които не се справят с него, това не разбирам.

Не сме против само казваме че с терминал е много лесно отколкото да цъкаш кат луд

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоя форум всеки изминал ден заприличва на все повече на клозет ,постоянно някакви виртуални битки и безмислени спорове кое е по-добро и т.н.Много от старите муцуни спряха да пишат именно поради тотално извратената същност ,в която се е превърнал едни сайт ,който по презумпция е за споделяне на опит,знания и взаимопомощ.Всеки ден ,в който се логна започвам да чета секви щуротии и глупости немащи нищо общо с предназначението на форума.Има една книга на Джером Джером "Празните мисли на един празен човек " .......уникална е ,но дори гения на писателя би  се хванал за главата ако можеше да влесе тук и да прочете празнословието ,което се лее ежедневно .Продължавате да водите някаква безмислена борба с едно очевидно психично болен човек ,с дълбоки емоционални проблеми и смятате това за някакво имагинерно надмощие .А замисляте ли се ,че опитвайки се да тролвате един тотално неизвергнат индивид ви се налага чисто практиечски да слизате на неговото умствено ниво ?Кой сега е балъка ?Щото тоя ви води за носа от доста време ,а вие като ви е толку акъла вместо да го игнорирате да си блъска чугунената глава ходите подир постовете му .Извинете но това не е ли под достойнството ви ?Уж сте интелигентни и мислещи хора .А един ненормалник ви води за носа :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Моят старшина в казармата казваше "Безделието поражда пороци ,хващайте метлите и почвайте да метете плаца" .Та пренесено в днешната ситуация ми се струва мазохизъм граничещ с дебилизъм да се впускате в разнообразяване на времето и убиване на скуката по тоя начин.Щото кога и да се сбориш с прасе в кочина все ще се омажеш с лайна с тая разлика ,че на прасето ще му хареса .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 1 час, Ивайло Димов написа:

А един ненормалник ви води за носа :)

несъзнателно се възползва от манталитета им, българите обичат сеир,  и в други форуми най-сеирджията дирижира по 5-10 човека :lol6:

за пример естествено ще дам Радо в Камината :jumping11:

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравният ми и ментален статус значително еректира в положителна насока след инжектиране на тия двамината субекта - "фламандски сурогат" и "извънбрачния нестинар" - в @бан-листата. Опасявам се, че ще я разширявам, като гледам как се клонира манталитета им в заразително коментиране на имбецилните им логорейни свитъци. За бога, братя, блокирайте ги и Вие!

Изпратено от моят Mi A2 с помощта на Tapatalk

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О знаете ли @Ивайло Димов право пише но ако ги игноираме тези тролове то те има опасност да отблъснат хората от Линукс, ще дам пример влиза начинаеш в Линукс тук и попада на реването на Джокер белгийски срешу терминала да речем, е какво ще си помисли този начинаеш потребител на Линукс? Че Линукс е някаква сложна ОС съставена само от терминал и ще се откаже, ей затва започнах да кръстовам шпаги и да се бъжикам с Джокер белгийски не за друго :)

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ти не бери грижа ,такива хора като ги игнорираш в един момен изпадат в безсилие защото каквото и да правят никой не им обръща внимание .И винаги се стига до ситуация ,в която се почват персонални обиди и квалификации .И тук е момента на модераторите .Писал съм в 4pda в XDA там в момента в, който постнеш нещо в тема което не е по същество  ....поста се изтрива .2-3 изтрити поста и Бан-банан .Ходи се оплаквай на арменския поп .Ставам модератор и всеки трол и спамер е до 2 рия малоумен пост и шут .

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
преди 6 минути, Ивайло Димов написа:

Ти не бери грижа ,такива хора като ги игнорираш в един момен изпадат в безсилие защото каквото и да правят никой не им обръща внимание .И винаги се стига до ситуация ,в която се почват персонални обиди и квалификации .И тук е момента на модераторите .Писал съм в 4pda в XDA там в момента в, който постнеш нещо в тема което не е по същество  ....поста се изтрива .2-3 изтрити поста и Бан-банан .Ходи се оплаквай на арменския поп .Ставам модератор и всеки трол и спамер е до 2 рия малоумен пост и шут .

Както обичам да казвам - хубаво е да знаеш къде се намираш. Форумът на XDA има ясна тематика и предмет, а kaldata? Не е удачно да сравняваш световен технически форум с клюкарски клик-байт национален. Във форума на XDA влизат хора, които имат нещо общо с Андроид, Линейдж, мобилни телефони и т.н. А тук е клик-байт. Погледни темата за коронавируса с какво заглавие е и по-важното - от кого е създадена - от собственика на Kaldata. Погрешно е да гледаш на този сайт/форум като на технически. Да имат и техническа тематика, но не само. Гледай на Калдейта като на недоразвит Фейсбук. 99% ненужен пълнеж, само да има кой да влиза, за да генерира рекламки и да се монетизират. Ако те ядосва някой и не си доволен - няма нищо. Тъкмо ще влизаш по-често, че да го оборваш. Он си прави кеф,  сумати народ се мъчат да се борят с него, но печелифшият е само един. Покрай цялата дандания може да се "информираш" за космическите обекти, медицината, психологията и най-вече политиката. Времето и знанията са си твои. Ако искаш да ги прахосваш, влизай тука да помагаш, да пишеш стойностни коментари. Благодаря - няма да получиш, няма да вземеш и 1 стинка от рекламата, а за капак - коментарите ти ще бъдат одавени в глупости.

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добавете отговор

Можете да публикувате отговор сега и да се регистрирате по-късно. Ако имате регистрация, влезте в профила си за да публикувате от него.

Гост
Напишете отговор в тази тема...

×   Вмъкнахте текст, който съдържа форматиране.   Премахни форматирането на текста

Разрешени са само 75 емотикони.

×   Съдържанието от линка беше вградено автоматично.   Премахни съдържанието и покажи само линк

×   Съдържанието, което сте написали преди беше възстановено..   Изтрий всичко

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

• Добави ново...

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите Условия за ползване