Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Наскоро си закупих смарт телевизор Samsung UE46F6500. Свързвам ТВ-то с ДВД система Panasonic (стара) посредством SCART кабел и звука от телевизията си излиза през колоните на ДВД-то. Дотук добре...

Свързвам ТВ-то с лаптоп посредством HDMI. И звука и картината се прехвърлят на ТВ-то, обаче звука не излиза през ДВД-то, а през ТВ-то. 

Свързвам ТВ-то със смартфон Samsung Galaxy Note 3 посредство screen mirroring (безжично през wi-fi). Отново звука и картината успешно се прехвърлят на ТВ-то, но звука не излиза през ДВД-то, а през колоните на ТВ-то.

Прикачвам с какви входове и изходи разполагат телевизора и ДВД системата. 

Моля компетентните технически да ме посъветвам как да прехвърля звука да излиза през ДВД системата.

Предварително благодаря!

post-348903-0-27858000-1397652634_thumb.

post-348903-0-04579600-1397652640_thumb.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

Наскоро си закупих смарт телевизор Samsung UE46F6500. Свързвам ТВ-то с ДВД система Panasonic (стара) посредством SCART кабел и звука от телевизията си излиза през колоните на ДВД-то. Дотук добре...

Свързвам ТВ-то с лаптоп посредством HDMI. И звука и картината се прехвърлят на ТВ-то, обаче звука не излиза през ДВД-то, а през ТВ-то. 

Свързвам ТВ-то със смартфон Samsung Galaxy Note 3 посредство screen mirroring (безжично през wi-fi). Отново звука и картината успешно се прехвърлят на ТВ-то, но звука не излиза през ДВД-то, а през колоните на ТВ-то.

Прикачвам с какви входове и изходи разполагат телевизора и ДВД системата. 

Моля компетентните технически да ме посъветвам как да прехвърля звука да излиза през ДВД системата.

Предварително благодаря!

А каква машина използвате(настолен или лаптоп).И какви изходи има тя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А каква машина използвате(настолен или лаптоп).И какви изходи има тя.

HP PAVILION 15-N004 F4U08EA NOTEBOOK

Изходи: 1XHDMI, 1ХUSB 2.0, 2ХUSB 3.0, 1XVGA, 1XRJ45

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaква е целта ,в крайна сметка?Да има звук,през ДВД-то,на всичко ,което пуснеш на телевизора ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Kaква е целта ,в крайна сметка?Да има звук,през ДВД-то,на всичко ,което пуснеш на телевизора ли?

Точно така. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.........

Редактирано от Iliyan Georgiev (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоята ДВД система е стерео.Имаш на нея аудио вход с камбанки.Публикувано изображениеС такъв кабел,взимаш сигнал от изхода на слушалките на телевизора.От там нататък,всичко което пуснеш на този телевизор,ще има аудио звук само през ДВД системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Твоята ДВД система е стерео.Имаш на нея аудио вход с камбанки.Публикувано изображениеС такъв кабел,взимаш сигнал от изхода на слушалките на телевизора.От там нататък,всичко което пуснеш на този телевизор,ще има аудио звук само през ДВД системата.

Благодаря за отговорите! Това кабелче ми върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съветвам те да продадеш тази система и да доплатиш някой друг лев за нова, аз съм със  Samsung UE40F6400 наскоро взех една система на Philips за около ~220лв. свързал съм ги с цифров кабел и съм много доволен, вече звука се разпределя на всички говорители и няма някаде да няма звук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.