Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Greak

Охлаждане за Palit GTX 760

Препоръчан отговор

Здравейте, един приятел скоро си взе Palit GTX 760, но се оплаква, че стоковото му охлаждане е пълна скръб в игра (нормално за Palit, доста лоши мнения съм чел за охлажданията им), за това ме помоли да му потърся, а аз не съм запознат с новите видеокарти.

Това дали ще стане: http://www.speedcomputers.biz/ventilator-za-video-karti-arctic-cooling-accelero-twin-turbo-ii/ ? Засега бюджета не е определен, но по възможност да е нещо не много скъпо, но качествено. Също да кажа, че в кутията има добър въздушен поток. Благодаря предварително.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има Palit и Palit. В случая GTX 760 има варианти на охлаждането. Моята е Jetstream и нямам никакви забележки. Ако горе цитираната е с турбината, то това е лош избор. А относно предложения охладител те съветвам да свалите този на картата и на място да отидете и да пробвате. Имах една GTX 460 и си купих подобен охладител и се оказа, че не пасва, въпреки че пишеше, че става.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Че са по-топли е ясно но какво разбираш под пълна скръб?

пс. Щом скоро я е взел да пробва да я върне и да си доплати за по-добра. Да мрънка там че не е наред картата пък може и да му угодят ако е убедителен. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Принципно има Palit и Palit. В случая GTX 760 има варианти на охлаждането. Моята е Jetstream и нямам никакви забележки. Ако горе цитираната е с турбината, то това е лош избор. А относно предложения охладител те съветвам да свалите този на картата и на място да отидете и да пробвате. Имах една GTX 460 и си купих подобен охладител и се оказа, че не пасва, въпреки че пишеше, че става.

Ами ето го компютъра му: http://www.speedcomputers.biz/speed-game-pro-i/ . Видеокартата обаче е nvidia и не е jetstream. А това със свалянето на място в магазина предлагат ли тази услуга те да свалят старото охлаждане ? Защото той не може да го свали.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не се предлага точно такава услуга "пробване", но реално като го видиш, може да се прецени дали пасва захващането и дали няма да опира някъде. Обикновено картите на Palit имат по-странна конфигурация и в моя случай с GTX460, имаще едино "чудо", което опираше и нямаше как да легне охладителя...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не се предлага точно такава услуга "пробване", но реално като го видиш, може да се прецени дали пасва захващането и дали няма да опира някъде. Обикновено картите на Palit имат по-странна конфигурация и в моя случай с GTX460, имаще едино "чудо", което опираше и нямаше как да легне охладителя...

Ами попитах го случайно какви са тези високи температури и той ми каза 75-80 в MW3 всичко на max. Предполагам, че това е нормална температура за тази видеокарта ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

80 градуса са си доста. При тест на GTX 460 /тя беше с една пиклива малка перка/ с http://www.ozone3d.net/benchmarks/fur/ вдигаше максимум 72 градуса. А GTX760 JetStream е с доста по-сериозно охлаждане и няма такива температури. Така че ми се струва, че все пак малко повече грее от нормата. Но нека да прецени струва ли си и както казах, първо да разбере дали става за тази карта за този охладител... Иначе ще има експонат..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Atanas Daimex
      Здравейте. Имам един много бърз въпрос, понеже не успях да намеря нищо в гугъл, та реших да се допитам тук.
      И така колеги, въпросът е следния :
      Мога ли да сложа оригиналният радиатор на охлаждането, директно върху процесорите на конзолата, или трябва да взема някакъв друг радиатор, понеже се наложи да сменя и термо пастата отвътре на процесорите, а не ми се играе да слагам защитното капаче, тъй като отново трябва да го прикрепям със силикон, но няма да мога така тънко да го нанеса ?
       Знам, че то служи да поема и разпределя топлината, но се чудех просто дали конзолата ще си работи и без него , тъй като на предният модел (fat), процесорите са на две отделни места, и нямат защитни капачета върху тях, та просто се чудех, ако е същото, и просто са ги побрали на едно място, дали няма да стане директно радиатора върху тях. Питам първо, за да не направя някоя беля.
      Благодаря предварително за отделеното време и за отговорите
    • от Станислав Великов
      Здравейте, искам да попитам дали е проблем, ако видео картата ми (Nvidia GeForce GTX 1050Ti 4 GB) при натоварване, предимно при игри (от рода на GTA 5, Assassin's Creed Origin, Need For Speed Payback) е нормално и безопасно за нея да е натоварена на 99%?
      Процесор: i7-7770HQ 2.80 GHz
      RAM: 8 GB
      (Lenovo Legion Y520)
      Благорадя!
    • от trunkzzz
      Здравейте,
      Главно искам да попитам дали има разлика между тях при работа с AutoDesk продуктите - Autocad, Revit, 3dmax (при ползването на лаптоп или работна станция).
      Примерно между тези две дали би имало голяма разлика при работа с програмите и след това в рендерирането - Quadro P3000 / GTX 1070.

• от Даниелл
      Здравейте,
      дойде време да изоставя стария ветеран (лаптоп) и да се преместя на настолен компютър на който да се наслаждавам качествено на филмите за възрастни в 4К резолюция и спокойно да играя и някоя друга игра от по-ново поколение.
      Ще се радвам ако вие ми помогнете да избера най-доброто на пазара спрямо цена-качество и разбира се, да се вместим в бюджета.
      ПС: Понеже мисля да пазарувам на Черния петък, не всички части от предложените от вас може да бъдат намалени.
      Ако е възможно, моля добавяйте и заместители ( част подобна на първоначалната, евентуално като заместител и по голям шанс да хвана някое друго намаление).
      Бюджетът ми е от около 2000 лева за машината и ~500 лева за монитор (или два).
      Компромис от 100-150 лева може да се направи , стига да си заслужава.
      Относно конфигурацията:
      Процесор: не съм привърженик на нито една от добре познатите ни два вида: Intel или AMD. Нямам предпочитания. Компютърът главно ще се използва за играене на FPS игри и Stream.
      Нямам представа кой от двата вида се представя по-добре.
      Като цяло съм чувал че интел са по-добре, но и са по-скъпи.
      Не мисля да използвам машината за "добиване" на криптовалути или тежки видеообработки.
      Дънна платка: Нямам предпочитания. Обмислям вариант за DDR4. Какво ще кажете по въпроса?  Видеокарта: Спрямо процесора. Отново нямам предпочитания. Оперативна памет: За начало мисля да спестим от малко памет и да инвестираме малко повече в останалите части, мисля че една плочка от 8 GB ще е достатъчна, а по- нататък ще взема още две. Твърдия диск: Тук също може да спестим от бюджета. Мисля че едно 240 GB SSD + 1 TB диск на 7200 оборота ще удоволетворят нуждите ми и ще поберат всички филми за възрастни без проблем. Захранването: Нямам предпочитания. Кутията: Нямам предпочитания. Охлаждане: Какво мислите за идеята за водно охлаждане ?   
      Предварително благодаря на всеки отзовал се.
      Мисля да се възползвам от части с намаления на 24 ти ноември (добре познатият ни Черен Петък), като най-вероятно ще закупя повечето( може и всички) части тогава. 
      Поздрави, успешен и усмихнат ден !
      Дани
    • от Мариян Станчев
      Здравейте! Имам проблем с охлаждането на лаптоп ASUS X550J, при който вентилатора работи избирателно, но дори при моментите, в които е решил да работи е на минимални честоти, макар и трети програми да казват, че работи на големи обороти. Чистен е редовно. Струва ми се, че самият вентилатор е "сдал фира" и не може да функционира правилно. Търсих в онлайн пространството за охлаждане като моето, но явно аз съм слаб в тези области .. Не можах да открия същото, или по-скоро не зная какво точно да търся ...
      Въпросите са ми следните: Мога ли да сменя само вентилатора от цялото охлаждане ИЛИ трябва да сменя цялото охлаждане? 
      Струва ми се, че е едно цяло тяло, отводите с вентилатора, но може и да греша. 
      Бих бил благодарен, да ми помогнете с това, как мога да разбера изцяло нужната ми информация, за да мога да намеря точната/ите част/ и дали бих могъл да я/ги намеря онлайн, за да си спестя време от сервизи и пари от труд.
      С уважение, един невежа!
      ПС: Прилагам снимка на охлаждането намерена от интернет, нейде из дивото ...

• Дарение

• Добави ново...