Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Daniel95

Спад на кадрите в игрите

Препоръчан отговор

Проблема е следният 
до сега във всяка игра която съм тествал има досаден спад в кадрите през повечето време докато играя ги държи 60 ама на моменти пада и до под 50 и е доста неприятно по време на игра проблема ми го прави при следните игри 
Prototype 1,2 Mafia II , The Saboteur , Darksiders 1 ,2 DMC Devil May Cry при тези игри го имам това 

моля за съвет как да го оправя този неприятен проблем опитвах доста варианти дори преинсталация на Windows и това не промени нищо

ето и Screenshot на конфигурацията ми 

http://s9.postimg.org/rylediesv/screenshott.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблема е следният 

до сега във всяка игра която съм тествал има досаден спад в кадрите през повечето време докато играя ги държи 60 ама на моменти пада и до под 50 и е доста неприятно по време на игра проблема ми го прави при следните игри 

Prototype 1,2 Mafia II , The Saboteur , Darksiders 1 ,2 DMC Devil May Cry при тези игри го имам това 

моля за съвет как да го оправя този неприятен проблем опитвах доста варианти дори преинсталация на Windows и това не промени нищо

ето и Screenshot на конфигурацията ми 

http://s9.postimg.org/rylediesv/screenshott.jpg

Хммм, държи на 60? Това ми намирисва на включен V Sync, изключи го от опциите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хммм, държи на 60? Това ми намирисва на включен V Sync, изключи го от опциите.

когато изключа Vsync картината почва да трепти и става още по зле иначе кадрите се вдигат ама пак не ги държи някакви постоянни  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видеото ти е като моето и като гледам температурата...има разлика макар, че е в нормалните стойности тоест при мен средната температура на видеото е 28-30 градуса, а като пускам по-тежки игри от рода на thief температурата се вдига между 40-45 градуса.От изброените игри съм играл само mafia 2 и нямах грам лъг и на максимални настройки всичко си вървеше идеално.Забелязвам, че ти споменаваш само определени игри, което ме навежда на мисълта, че просто не си инсталирал самите игри както трябва или пък не си си обновил драйверите, а може би и в крайна сметка да имаш вирус и ти да не знаеш това.Предлагам един съвет за всеки случай-изтегли си "Malwarebytes Anti-Malware" и пусни да сканира за заплахи. Има голяма вероятност да ти намери все някоя гадинка.Също така ако не ти пречи можеш да опиташ да премахнеш драйверите на NVIDIA напълно от системата и да изтеглиш най-новата версия от официалния сайт. Остатъците от драйверите на NVIDIA се махат под режим safe mode, чрез програмата "driver fusion".Успех!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забелязах че са микро насичания от време на време не са някакви сериозни забивания а просто микро насичания на какво може да се дължат те ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

забелязах че са микро насичания от време на време не са някакви сериозни забивания а просто микро насичания на какво може да се дължат те ? 

Значи ако случайно използваш vga to dvi е възможно от там да е причината.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи ако случайно използваш vga to dvi е възможно от там да е причината.

DVI to DVI  съм  ето линк към клип който направих да видиш как ми падат кадрите и да видиш какво точно имам в предвид  --> http://dox.bg/files/dw?a=9a7fb7d434

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз насичане не виждам,а само спад в кадрите.Това се случва,защото картината става по-тежка.И аз като гледам някоя стена в крайзис 3 имам 100 ФПС,ама като се бия имам само 60.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DVI to DVI  съм  ето линк към клип който направих да видиш как ми падат кадрите и да видиш какво точно имам в предвид  --> http://dox.bg/files/dw?a=9a7fb7d434

Или аз съм кьорав и нищо не разбирам, или ти имаш несъществуващ проблем (поне в тази игра). Кадрите са над 150, като на моменти падат до към 140 (което е абсолютно нормално). Това в игра и посмъртно не може да се усети! За какви микронасичания иде реч, след като играта буквално лети?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи си vsynca. Така видео картата ще се съобразява с херцовете на монитора тоест ще държи постоянно 58-62 fps.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Включи си vsynca. Така видео картата ще се съобразява с херцовете на монитора тоест ще държи постоянно 58-62 fps.

включен е Vsync и изобщо границите не са 58-62 както ти го казваш а по скоро е 40-60 варират  то ако можеше да е 58 минимум щеше да е EXTRA ! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...