Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Stunterrrrr

Проблем с лаптоп Samsung NP-P500Y(Внезапно изкл.)

Препоръчан отговор

Здравеите ! 

Преди година мой познат ми подари стария си лаптоп (горепосочения самсунг). Сложих му повечко рам и той запя. И така 7 месеца без никакъв проблем, преинсталация или каквото и да било. Изведнъж както работеше и почна да изгасва сам. Мислех, че е нужна преинсталация или рамта е заминала..Уви не помогна. Хард също мислех, че е, но резултата беше нулев. Слагах ХП, Виста, 7ца различни, но без ефект. Почистиха го, но пак нищо. Интересното е, че в Сейф мод не се изключва (или ако го прави е много много рядко). А нормално понякога не може дори да зареди и "добре дошли" при хп-то. Програмите, който слагам са : Драйвъри от официалния сайт AMD.com (ATI XPRESS X1250), браузър Опера и това е..Понякога 3 дена след преинсталация почват проблемите, но понякога както и днес 10 минути...Търся помощ от някой, който е имал сходен проблем.. Друго, което мога да кажа е, че последно време като наблюдавах на 7цата в "възстановяването" е, че имало някакъв критичен ъпдейт.

Ако имаше проблем в захранването щеше да го прави и по време на сейф мод..

Пускал съм му стрес тестове..Процесора ми "тротва" (не знам точно как се нарича или какво е"), но иначе не се изкл. Впрочем 1 път се изключи, но след това минах всички тестове и се държеше ок.

Носих го на сервиз. На момчетата обесних, че сутринта се е изключил 3 пъти. След 4 часа ми звъннаха и съобщиха, че 3 часа работи на тестове без да спре..Взех го и след 2 дена пак същото..При изгасването не се появява син екран.

Далеч съм от мисълта за разлепен видео чип <ahttp://hardwarebg.com/forum/images/smilies/standard/smile.gif' alt='Публикувано изображение' class='bbc_img' /> 

Характеристки :

ProcessorIntel Core 2 Duo T5450 1,67 Ghz

RAM 4 GB DDR2 (2gb SAMSUNG / 2BG Hyrix)

Hard disk 120 GB WDC

Video ATI RADEON X1250 (256 MB Shared)

Благодаря за отделеното време и внимание.

Ако някой може да помогне ще съм му искрено благодарен!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Батерията, колко държи ,имам един HP 530, на , който батерията държи 2мин., и при него може два дена да не угасне, а може за 10мин. два пъти да угасне.Провери кабела на зарядното, може да е прекъснат, някой път да прави връзка, а някой път не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма батерия. Ако беше от зарядното нямаше ли да го прави и в сейф мод?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама вие горе сте казали "ако го прави в сейф моуд е много много рядко". Т.е. изключвал ли се е или не.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преди 2 месеца, 2 пъти. Вмомента пиша от сейф мод. Може тези 2 пъти да е било премигване на тока(силно се надявам)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.kaldata.com/forums/topic/216825-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81%D1%8A%D1%81-samsung-np300e/

Подобен проблем!Всяка част е тествана поотделно в сигурен сервиз,всичко е наред,но проблема си остава!Консултации и с други сервизи-нищо!Изпратено запитване в Samsung,но не отговарят!За сега няма никакво развитие,май ще го разпродавам на части!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пусни на лаптопа едно Live CD на някоя Linux дистурбация и виж дали ще се изкл. :) 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегряно видео, не е "разцепен" видео чип а прегрян или разлепен 

зареди ли 3D драйвера забива.

Имаш шанс за ремонт с горещ въздух

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Което не си оправдава средствата, защото не се знае колко ще изкара пак, а и машината си е морално остаряла, всякакво наливане на средства в нея е безумие.Точно тази серия на АТИ е много калпава.Разпродавай на части което можеш и си купи друг лаптоп.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...