Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

enuff

програма за споделяне на папки в мрежа?

Препоръчан отговор

Здравейте, 
искам да прехвърля около 50GB от лаптопа на настония компютър. И двата са с Уиндоус 7 и ги връвзвам с кабел към рутера. В един и същ Homegroup, но не мога да споделя папка помежду им. Шерване през Уиндоус за мен е едва ли не изгубена кауза и се чудя дали има някаква програма, която може да ме улесни. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, 

искам да прехвърля около 50GB от лаптопа на настония компютър. И двата са с Уиндоус 7 и ги връвзвам с кабел към рутера. В един и същ Homegroup, но не мога да споделя папка помежду им. Шерване през Уиндоус за мен е едва ли не изгубена кауза и се чудя дали има някаква програма, която може да ме улесни. 

Filezilla. Но защо да не можеш да споделиш папка ? Какво не работи точно ? Ако са в една и съща мрежа и homegrup би трябвало да стане ! Изключи защитната стена и на двата компютъра. Пробва ли "ping" между двете машини ? В "Моя компютър" >> "Мрежа" показва ли се другия компютър. Имат ли пароли на потребителите двата компютъра ? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам. Иначе правя всичко както би трябвало, двата компютъра се виждат в мрежата, но когато кликна върху тях, вместо споделените папки ми изкарва грешка, че компютърът не може да бъде открит. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще пробвам. Иначе правя всичко както би трябвало, двата компютъра се виждат в мрежата, но когато кликна върху тях, вместо споделените папки ми изкарва грешка, че компютърът не може да бъде открит. 

Опитай да достъпиш машина по нейния ип адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става. И преди съм се мъчил да шервам през Уиндоус и никога не е ставало. Явно няма да стане и сега, затова питам за някаква програма, но като гледам за времето, което ми отнема да намеря то накрая ще излезе по-бързо да прехвърля на 5 пъти с флашка...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е ок, ти си знаеш, аз само подсказвам. Програма не мога да предложа, защото никога не ми се е налагало да ползвам в подобна ситуация, освен това съм сигурен, че и тя трябва да се настройва примерно. Windows споделянето работи добре и се настройва за има няма 2-3 мин. за целите които имаш, но щом казваш, че не става, съгласявам се. Все пак ти се бориш. Нека останалите предложат решение с външен софт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не става. И преди съм се мъчил да шервам през Уиндоус и никога не е ставало. Явно няма да стане и сега, затова питам за някаква програма, но като гледам за времето, което ми отнема да намеря то накрая ще излезе по-бързо да прехвърля на 5 пъти с флашка...

1. Увери се, че двата компютъра са в същата мрежа и homegroup. 

2. Проверка с "ping" между двете машини.

3. Сложи пароли на потребителските профили с които ще работиш.

4. Сподели папките които искаш да прехвърлиш.

5. Пробвай различните методи за влизане в другия компютър. С "Моя компютър >> Мрежа". В старт менюто въведи ИмеНаПотр.Профил. Или IPнакомпютъра в който искаш да влезеш

Ако нямаш парола на профила трябва да влезеш в настройките и да позволиш споделянето на файлове и папки без парола. 

Какво направи с FileZilla ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за предложенията - накрая ми омръзна да се занимава и прехвърлих по-важните неща на 2 пъти с една 8ГБ флашка. Трябва някой път да го разгадая това споделяне на папки, но снощи стана късно и вече не ми се занимаваше с експерименти. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За другия път като те домързи  ти предлагам  един сигурен,стабилен и винаги работещ метод :)  Нищо не инсталираш при него и нищо не пишеш и не шерваш .

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрия начин при големи обеми данни е слагането на единия от дисковете на другия компютър и директното копиране от диск на диск - по-бърз начин няма.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dали ще  махаш диска или ще си през  суича е все тая защото повече от 8000кбп/с няма как да дигнеш . Много са  малко дисковете на 7200rpm  дето ще стигнат 100 мегабита трансфер . Да не говорим за WiFi  стандарта (ac) при който скоростите са космически и се стигат само с SSD и оптика и то на 50% от капацитета на мрежата. Вече има  бета тестове на рутери способни да  доставят по WiFi 10Gbp/s  .Инфо по темата Quantenna readies a 10 Gbps Wi-Fi chip that could ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз често ползвам това  Само пускаш exe файлът посочваш папката и почваш да сваляш от другата страна.

А за шерване между компютри - няма как да не става. Ако си изпълнил всичко би трябвало да се видят.

Задължително трябва да имаш пароли на юзърите на компютрите за да ги видиш при шеринг

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Най-добрия начин при големи обеми данни е слагането на единия от дисковете на другия компютър и директното копиране от диск на диск - по-бърз начин няма.

Когато единия е лаптоп е малко трудно, иначе съм съгласен. 

Аз често ползвам това  Само пускаш exe файлът посочваш папката и почваш да сваляш от другата страна.

А за шерване между компютри - няма как да не става. Ако си изпълнил всичко би трябвало да се видят.

Задължително трябва да имаш пароли на юзърите на компютрите за да ги видиш при шеринг

И аз я знам тази програмка, но с нея мога да прехвърлям само файлове, а не цели папки. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз я знам тази програмка, но с нея мога да прехвърлям само файлове, а не цели папки. 

Архивирай папките (може и без компресия - само Store) и ще получиш един файл.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е трудно. Има кабелчета, с които може да включиш лаптопския диск на IDE-то на компютъра.

Съгласен съм - не може да се копират папки. Дай да разнищим тоя проблем със шеринга?

От друга страна ftp сървъра на Алкатраз е перфектен за това прехвърляне.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Слагате един FTP сървър на машината от която искате да копирате файловете, а на другата FTP клиент, и си точите информацията. По-лесно от това здраве му кажи... пък и шеринга на Windows както са казали колегите се прави за две минути.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има варианти, но човек като е изморен и бърза по закона на Мърфи нищо няма да проработи. 

Кабелчета за свързване на диск от латоп знам че има, но аз в момента нямам, а и десктопа ми няма IDE, а само SATA. 

Проблемът вече е решен, защото продадох лаптопа и затова снощи бързах да си прехвърля информацията. Следващият път, когато ми се наложи ще пробвам варианта с FTP. 

Архивирай папките (може и без компресия - само Store) и ще получиш един файл.

Това не знаех че може да се прави. Как става? Аз ползвам Winrar и не съм видял такава опция. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има варианти, но човек като е изморен и бърза по закона на Мърфи нищо няма да проработи. 

Кабелчета за свързване на диск от латоп знам че има, но аз в момента нямам, а и десктопа ми няма IDE, а само SATA. 

Проблемът вече е решен, защото продадох лаптопа и затова снощи бързах да си прехвърля информацията. Следващият път, когато ми се наложи ще пробвам варианта с FTP. 

Това не знаех че може да се прави. Как става? Аз ползвам Winrar и не съм видял такава опция. 

Ако папките са в една главна папка ги избираш и от десния бутон Add to archive. За метод избираш Store.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...