Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

sasady

администриране на локална мрежа

Препоръчан отговор

Здравейте, от много време се бутам и не намирам програма, с която да контролирам няколко компютъра в локална мрежа. Те всички са с уиндоус 7. Искам от моя си комп да мога изключвам останалите, които имат интернет, свързани са в мрежа и си споделям файлове между тях. Целта ми е да мога да ги изключвам с команда от моя комп /поне това ако друго не може/. И ако става вече и да мога да им споделям моя екран, да показвам някои уроци например от моя комп и те го виждат на своите си десктопи. Ако ми решите проблема ще Ви бъда много благодарен. Компютрите са 5 на брой, единият е моя.

Ако има такава програма, моля да ми обясните накратко работата с нея.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Remote desktop - търсите - сядате, четете и пробвате. А за Интернета - изключването става от рутер-а (например).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Remote desktop - търсите - сядате, четете и пробвате. А за Интернета - изключването става от рутер-а (например).

Много благодаря, сега ще я потърся. В нея има ли функция за изключване на останалите компютри?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е модул в Windows с функции за отдалечено администриране (което явно не е станало ясно). Не е отделна програма. Просто потърсете статия как се работи с него и прочетете. След това пробвайте.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е модул в Windows с функции за отдалечено администриране (което явно не е станало ясно). Не е отделна програма. Просто потърсете статия как се работи с него и прочетете. След това пробвайте.

Сега разбрах, да. Почвам да търся материали за работа с модула. Ако има нещо ще питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Целта ми е да мога да ги изключвам с команда от моя комп /поне това ако друго не може/.

Отваряте терминала, и изписвате:

shutdown -s -m name of the computer

където name of computer е името на отдалечената машина в мрежата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отваряте терминала, и изписвате:

shutdown -s -m name of the computer

където name of computer е името на отдалечената машина в мрежата.

Това опитах, но пише - достъпът е отказан. Това е целия проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това опитах, но пише - достъпът е отказан. Това е целия проблем.

Имате ли привилегии на администратор на отдалечената машина ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При условие, че имате администраторски права на компютрите в мрежата, може да пробвате програмата BatchPatch. Платена е но може да се използва безплатно за поддръжка на до 4 компютъра.

Можеш да правиш почти всичко, включително (което за мен е особено ценно) инсталиране на обновявания.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имате ли привилегии на администратор на отдалечената машина ?

Да, имам там админски акаунт. но целта е там да си е пуснат обикновен акаунт и аз да мога да го изключа от разтояние.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че вече имате отговори, но ето тук няколко програми, които служат за тази цел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виждам, че вече имате отговори, но ето тук няколко програми, които служат за тази цел

Благодаря на всички, почвам да разглеждам всичко поотделно. Ще се спра на някой вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам да попитам защо всяка от тези програми не може да направи връзка към другия комп? Всички изписват Access denied. Нали уж трябва аз да съм от админски акаунт и на другите компютри да има инсталиран администраторски акаунт също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Използвай едно и също име и парола на потребител с администраторски права на всички компютри, които искаш да командваш.

или пробвай да добавиш потребителя си на другия компютър в група Administrators.

За име използвай комбинацията от името на компютъра си и потребителското име.

Например :

mycomputermyname

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ще се опитам да го обясня максимално просто.

Отдалечен администратор работи с потребителските права на локалния акаунт (този с който си логнат на административния компютър или този, който ще използваш за администриране), само, че администрираш съответната отдалечена машина.

Можеш да я администрираш с команди от конзолата ти и/или да се логнеш с административния акаунт на съответния компютър от мрежата (това ще прекрати неговата локална сесия с другия му акаунт и той ще може да наблюдава действията ти на монитора си).

Като пример сега:

На всички виндоси има потребител с име: Administrator и никаква или някаква парола зададена при инсталацията на компютъра. Съветвам те да ползваш този потребител или друг създаден за целта, но задължително трябва да имаш парола и на администратор и на другия акаунт.

Освен това на всички компютри трябва да разрешиш отдалеченото администриране и да добавиш от кой акаунт/потребител.

Всички компютри е добре да са в една (едноименна за всички) работна група (да не се бърка с домашна група в windows 7).

Също така за да можеш да направиш връзка (и при пусната защитна стена) трябва да е разрешен порта за remote admin - 3389 ако не се лъжа беше.

Ще ти трябват и точните имена на машините или техните ИП адреси. (важно: добре е обикновените потребители да са с акаунт, който не може да променя тези настройки).

Това е - нищо сложно, но трябва да седнеш и да прочетеш и пробваш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само едно уточнение:

При логване чрез RemoteDesktop отдалеченият компютър се заключва докато трае сесията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

TeamViewer е твоята програма. Имаш достъп до файловете, имаш гасене, имаш и споделяне на десктопи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...