Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Светлин

Избор на лаптоп 12-14 инча със средни параметри

Препоръчан отговор

Здравейте,имам настолен компютър,но желая да си взема лаптоп.Но искам лаптоп който да мога да нося навсякаде с мен и да ми върши работа,а не някоя тухла 3кг. :no-no: За това съм се спрял на вариант между 12,5 и 14,1 инчов модел.Сега започва сложната част,лаптопа ще бъде използван основно за филми,офис пакет,интернет и Football manager от 2002 до 2014 :D Предишния ми лаптоп беше един Acer който по онова време на хартия беше уникален:2gb RAM,Процесор AMD1.8Gh,GeForce - 512Mb,HD-180Gb,но останах крайно разочарован - не плащах парно през зимата понеже тоя кошник грееше уникано! :mad: Та имам няколко основни въпроси свързани с бъдещия лаптоп:

1.Нов лаптоп с по-ниски параметри или втора ръка с по-добри?

2.Процесор Пентиум 2020M,Пентиум  B950 или Core i3 ?(каква е разликата като цяло като и трите са около 2.00Gh и дали има смисъл да давам 100 лева отгоре за i3)

3.По як процесор и споделена памет на видеокартата или по-слаб процесор и примерно 1GB собствена памет на видеокартата?(написал съм вече за какво ще се ползва :wink12: )

За цената мога да кажа,че ако има лаптоп втора ръка който е с добри параметри за 400лв съм ок,както и ако има нов лаптоп за 900лв. с параметри които отново се окачат добри също съм ок!Въпроса е да не се дават грешни пари,за излишни и ненужни неща,затова ме интерсуват и двата варианта :rolleyes:

Благодаря предварително за отговорите и се извинявам ако в поста си съм объркал нещо,все пак това е първият ми пост в този форум :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP Probook 450 - доста качествена изработка. За изброените неща външно видео не ви трябва, така или иначе вграденото в този процесор е достатъчно добро. Самият процесор е i3 от последно поколение и ще свърши перфектна работа - 2 ядра с Hyperthreading, което прави общо 4. Доста по-добър процесор от посочения Пентиум по-горе. Препоръчвам все пак да си вземете 8гб памет (+79лв към цената). 4гб ще са достатъчно, но съвсем скоро ще ви отеснеят, заради това че и видеото (както сте забелязал) е със споделена памет. За 950лв получавате перфектна машина.При варианта с по-малък екран: HP Probook 430 Но тук вграденото видео е с една идея по-слабо, както и процесора е малко по-слаб, както и рам-та ще ви излезе малко повече. В замяна получавате по-лесно преносима машина, която ще държи повечко на батерия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HP Probook 450 - доста качествена изработка. За изброените неща външно видео не ви трябва, така или иначе вграденото в този процесор е достатъчно добро. Самият процесор е i3 от последно поколение и ще свърши перфектна работа - 2 ядра с Hyperthreading, което прави общо 4. Доста по-добър процесор от посочения Пентиум по-горе. Препоръчвам все пак да си вземете 8гб памет (+79лв към цената). 4гб ще са достатъчно, но съвсем скоро ще ви отеснеят, заради това че и видеото (както сте забелязал) е със споделена памет. За 950лв получавате перфектна машина.

При варианта с по-малък екран: HP Probook 430 Но тук вграденото видео е с една идея по-слабо, както и процесора е малко по-слаб, както и рам-та ще ви излезе малко повече. В замяна получавате по-лесно преносима машина, която ще държи повечко на батерия.

Значи 430-ката е приемливо като параметри,но мисля че цената спрямо качество е доста завишена!Не е ли по добре да си купя ново Леново X200 което е със следните данни:

Процесор Intel® Core™2 Duo Processor SL9400 (6M Cache, 1.86 GHz, 1066 MHz FSB)

Памет 4096 MB DDR3

Твърд диск  250 GB SATA

Дисплей 12.1" XGA, с резолюция 1024х768

Видео  Intel X4500HD

или примерно някой лаптоп втора ръка за 300-400лв примерно или някой от тези:

1. http://laptop.bg/laptops-dell-Inspiron_3521-dell_inspiron_3521_5397063477265

2. http://laptop.bg/laptops-lenovo-Essential_B5400-lenovo_b5400_59405432

3. http://laptop.bg/laptops-lenovo-Essential_B590-lenovo_ideapad_b590_59_410484

4. http://laptop.bg/laptops-lenovo-G500-lenovo_g500_59392328

от колкото 900лв за 450-ката,малко множко ми се виждат и не разбирам защо?!?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е заради по-високото качество на сглобката. Имам една 450-ка вкъщи. Много стабилен лаптоп. Леновото не е много удачен избор, процесора му е на 6 години, иначе с качеството не съм запознат, производителността си е съмнителна. От тия линкове, които сте пуснали, Idepad e с по-слаби параметри. Другите стават. HP-то е по-скъпо защото е добро. Тези стават. Това разбира се при разумна поддръжка не би било проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това е заради по-високото качество на сглобката. Имам една 450-ка вкъщи. Много стабилен лаптоп. Леновото не е много удачен избор, процесора му е на 6 години, иначе с качеството не съм запознат, производителността си е съмнителна. От тия линкове, които сте пуснали, Idepad e с по-слаби параметри. Другите стават. HP-то е по-скъпо защото е добро. Тези стават. Това разбира се при разумна поддръжка не би било проблем.

Как ги пишете само нещата наизуст -"Имам такъв у нас значи е най-добър"

450-ката на HP е всичко друго но не и високо качество! Предшественика му в това отношение е къде къде по -добрия вариант 4540s(що се отнася до сглобката). Ако автора конкретно иска пробук -то предшественика му е много по удачния вариант -повече алуминии по шасито, капака не е пластмасов а алуминиев за разлика от 450-ката. Отделно всеки грамотен потребител може спокойно да си му прави профилактиката -с една щипка ти се отваря целия капак -и оттам кеф ти процесор,памет,почистване на радиатор(отнасъбралите се боклуци), вентилатор, смяна на пастата на процесора и др. При 450 -нямаш достъп до радиатор,вентилатор и процесор.

За около 500-550лв се намират lenovo T510,T410 с първите i3,i5 процесори, за около 370-400лв с core2duo 9xxx и външна ати радеон 3650.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,имам настолен компютър,но желая да си взема лаптоп.Но искам лаптоп който да мога да нося навсякаде с мен и да ми върши работа,а не някоя тухла 3кг. :no-no: За това съм се спрял на вариант между 12,5 и 14,1 инчов модел.Сега започва сложната част,лаптопа ще бъде използван основно за филми,офис пакет,интернет и Football manager от 2002 до 2014 :D Предишния ми лаптоп беше един Acer който по онова време на хартия беше уникален:2gb RAM,Процесор AMD1.8Gh,GeForce - 512Mb,HD-180Gb,но останах крайно разочарован - не плащах парно през зимата понеже тоя кошник грееше уникано! :mad: Та имам няколко основни въпроси свързани с бъдещия лаптоп:

1.Нов лаптоп с по-ниски параметри или втора ръка с по-добри?

2.Процесор Пентиум 2020M,Пентиум  B950 или Core i3 ?(каква е разликата като цяло като и трите са около 2.00Gh и дали има смисъл да давам 100 лева отгоре за i3)

3.По як процесор и споделена памет на видеокартата или по-слаб процесор и примерно 1GB собствена памет на видеокартата?(написал съм вече за какво ще се ползва :wink12: )

За цената мога да кажа,че ако има лаптоп втора ръка който е с добри параметри за 400лв съм ок,както и ако има нов лаптоп за 900лв. с параметри които отново се окачат добри също съм ок!Въпроса е да не се дават грешни пари,за излишни и ненужни неща,затова ме интерсуват и двата варианта :rolleyes:

Благодаря предварително за отговорите и се извинявам ако в поста си съм объркал нещо,все пак това е първият ми пост в този форум :ph34r:

1.Някои хора може и да не се съгласят с мнението ми, но лаптоп 2-ра употреба никога не бих взел! 

2. Няма абсолютно никакъв смисъл да доплащаш за I3, но говорим за приблизително еднородни поколения.

3. Според изискванията не е нужна дискретна графика.

Мисля, че предложението на колегата Игнатов HP PB 430 напълно удовлетворява изискванията ти! Единствения минус е липсата на цифрова клавиатура, но няма как.

Поздрави!

Как ги пишете само нещата наизуст -"Имам такъв у нас значи е най-добър"

450-ката на HP е всичко друго но не и високо качество! Предшественика му в това отношение е къде къде по -добрия вариант 4540s(що се отнася до сглобката). Ако автора конкретно иска пробук -то предшественика му е много по удачния вариант -повече алуминии по шасито, капака не е пластмасов а алуминиев за разлика от 450-ката. Отделно всеки грамотен потребител може спокойно да си му прави профилактиката -с една щипка ти се отваря целия капак -и оттам кеф ти процесор,памет,почистване на радиатор(отнасъбралите се боклуци), вентилатор, смяна на пастата на процесора и др. При 450 -нямаш достъп до радиатор,вентилатор и процесор.

За около 500-550лв се намират lenovo T510,T410 с първите i3,i5 процесори, за около 370-400лв с core2duo 9xxx и външна ати радеон 3650.

Колега, харесах мнението ти за сравнението м/у 4540s и 450 :).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не спомена нищо за варианта по-силен,но употребяван.Има ли смисъл изобщо да го мисля като вариант? А между временно ми попадна това моделче http://toplaptop.bg/laptopi-acer/Laptop-Acer-Aspire-E1470G33214G1TMnww-NXMKHEX001-140.html и бих се радвам да кажеш 2 думи и за него.Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е от специализирана фирма с гаранция е добър варианта за втора ръка. Иначе си е рисковано, може да попаднете на оферта, но може и да ви метнат.Моделчето не изглежда зле, но ми е непознато и не мога да изкажа по-компетентно мнение :)

Никъде не съм казвал, че е добър защото е вкъщи. Аз съм изключително доволен от лаптопа и това с нищо не пречи 4540 да е по-добър...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако е от специализирана фирма с гаранция е добър варианта за втора ръка. Иначе си е рисковано, може да попаднете на оферта, но може и да ви метнат.Моделчето не изглежда зле, но ми е непознато и не мога да изкажа по-компетентно мнение :)

Никъде не съм казвал, че е добър защото е вкъщи. Аз съм изключително доволен от лаптопа и това с нищо не пречи 4540 да е по-добър...

http://laptop.bg/laptops-hp-HP_250-hp_250_H6Q78EA а този  НР250 G1 не е ли същият като 450-ката само че със сто лева надолу...неразбирам от каде идва разликата за 100 лева???

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е същият. 250 е бюджетна серия с повече компромиси с качеството.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какви компромиси в качеството? неразбирам,нали все е i3,нали все е 4 Рам,нали все е интелска карта...къде са разликите за 100 лв?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми повече пластмаса по корпуса, по-слабо охлаждане, някоя по-евтина матрица на монитора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...