Премини към съдържанието
  • Добре дошли!

Добре дошли в нашите форуми, пълни с полезна информация. Имате проблем с компютъра или телефона си? Публикувайте нова тема и ще намерите решение на всичките си проблеми. Общувайте свободно и открийте безброй нови приятели.

Моля, регистрирайте се за да публикувате тема и да получите пълен достъп до всички функции.

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

medion

Процесор върви на 100% постоянно

Препоръчан отговор

Здравейте, проблема е с W7, процесора винаги е на 100%, но в  таск мениджъра няма нито един процес който да го товари повече от нормалното....като направя един рестор на системата работи 2-3 дни и после пак по същия начин.....някои би ли ме насочил как да открия какво го товари толкова....вирус ли е...пускал съм няколо програми, но не намират нищо...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видяхте ли процесите от всички потребители.Слага се една чавка.С кои програми проверихте?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Видяхте ли процесите от всички потребители.Слага се една чавка.С кои програми проверихте?

Да, и проверявах с касперски, аваст, Emsisoft_Emergency_Kit и 360 safe.....някой процес е тъй като в save mode натоварването е нормално...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как процесора да ти е на 100% и да не се вижда процеса, който го товари. Виж колегата Alis&Vanko какво те е посъветвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как процесора да ти е на 100% и да не се вижда процеса, който го товари. Виж колегата Alis&Vanko какво те е посъветвал.

Видях какво ме е посъветвал и няма процес който да товари повече от 5-10% при всички потребители.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма как да не покаже кой процес товари!!! Почвай да даваш снимки на Диспечера на задачите!

Даже цъкни на Централен Процесор, за да подреди процесите, които най-много използват процесора ти. ---->
Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да нямаш две антивирусни?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор върви на 100% постоянно

Видях какво ме е посъветвал и няма процес който да товари повече от 5-10% при всички потребители.

100%+10% =110% Което практически е невъзможно.

System Idle Process  е свободна за използуване част от изчислителният капацитет на процесора. Всички останали процеси ползуват някаква част от него, като сбора от техните проценти не може да надхвърли 100. Но при свободна от работа система понякога само 1-2% че и по-малко се използуват за процесите на стартираните с ОС и стоящи във фонов режим сервизи на разни програми, При което показателят на System Idle Process се върти в близост до 100%, но това не значи че процесора е толкова натоварен, а че е почти изцяло свободен за работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изтегли си proces explorer, и огледай маркирания процес как ти показва, той не се вижда в обикновения диспечер.http://prikachi.com/images/789/7269789D.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благидаря на всички за съветите.....направих low level format на диска, защото не ми се занимава повече....ако пак се появи подобен проблем ще се възползвам от съветите....весели празници!!!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благидаря на всички за съветите.....направих low level format на диска, защото не ми се занимава повече....ако пак се появи подобен проблем ще се възползвам от съветите....весели празници!!!

Low Level format? И поради каква причина го правиш след като не знаеш откъде е проблема?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Low Level format? И поради каква причина го правиш след като не знаеш откъде е проблема?

Ами ако е вирус да не се занимавам повече и другото което е, че с hdtune ми дава някакви грешки....сега или ще работи или за боклука....не виждам в какво друго може да е причината...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега е момента да забравиш за Уиндоус и вируси, като минеш на Линукс.Такива проблеми просто няма да имаш.Весели празници.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ако е вирус да не се занимавам повече и другото което е, че с hdtune ми дава някакви грешки....сега или ще работи или за боклука....не виждам в какво друго може да е причината...

И на SSD-то и на харда направи low level format?HuntKey/Green Power v2.3 output max watt 550W - това не е читаво.

Как разбра,че процесора се товари на 100%.Дай да ги видиме тези грешки от HDTune със скрийншот.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И на SSD-то и на харда направи low level format?HuntKey/Green Power v2.3 output max watt 550W - това не е читаво.

Как разбра,че процесора се товари на 100%.Дай да ги видиме тези грешки от HDTune със скрийншот.

Не става въпрос за комп от подписа, а за лаптоп..... относно захранването съм наясно и ще се сменя скоро...ако се появи пак проблем ще дам снимки..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок чакаме снимки и от товарене на процесора и от грешки в харда. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Полезен съвет и от мен отворете cmd.exe (Command Prompt или ДОС) и пишете SFC /SCANNOW -Прави проверка на всички защитени програми в системата заразени от вирус или пък липсващи такива като ги тегли от ядрото I386 архива и ги заменя (Програми Библиотеки Плъгини). Полезно модулче работещо, когато имате проблем с програмата за прозорци explorer.exe когато приоритетът му е с 89%~95%. Или пък да освободите малко виртуална памет в swap файла на ОС.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хора преди малко ми се появи същия проблем,прочетох темата отговор освен формата не видях.Сканирах моя компютър със Spybot seek and destroy,Malware bytes,Microsoft security essentials -ефект няма има някаква гадина,която го товари на мах и наистина я няма в процесите или поне аз не я виждам.Ударете едно рамо моля.П.П. Не искам да преинсталирам понеже чертая на архитектурни софтуери и един преинстал ще означава да правя всички настройки на ново а това значи -цял загубен ден.Мерси предварителноСлед скниране с аваст се оправи

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Добави ново...